Zvezda povela sa penala! Sudiju pozvali iz VAR sobe, procenite sami da li je bilo materijala za najstrožu kaznu! (VIDEO)

02.03.2024

16:44

0

Autor: G. F.

Nešto više od pola sata bilo je potrebno crveno-belima da stignu do prednosti

Penal za Zvezdu u Bačkoj Topoli - Copyright Printscreen/TV Arena sport

Fudbaleri TSC i Crvene zvezde u Bačkoj Topoli igraju derbi 23. kola Superlige.

Crveno-beli su bolji rival, vrše konstanta pritisak na domaćina, ali put do mreže nisu uspeli da pronađu više od 30 minuta.

Ipak, u 36. minutu stigli su do prednosti. Strelac je bio Kanga sa bele tačke na koju je sudija pokazao nakon poziva iz VAR sobe. Vulić i Kanga su bili u duelu, igrač domaćih je stigao do lopte pre rivala, ali je sporan kontakt "zadnjom" nogom, a zatim i činjenica da je rukom pogurao loptu. Mora se reći i da je ruka išla po travnjaku po inerciji.

Nakon gledanja snimka glavni sudija meča Milan Ilić je presudio da je postojao prekršaj, pa je dosudio penal za Zvezdu. Kanga je bio precizan i doveo svoj tim do zaslužene prednosti.

Na poluvremenu je 1:0 za Crvenu zvezdu, očekujemo još uzbuđenja u nastavku susreta.