Bronza za Amerikanke: Kakav meč, sedam pogodaka, gol iz kornera "a la Piksi"... (VIDEO)

05.08.2021

10:07 >> 10:29

0

Za zlato će se boriti Šveđanke i Kanađanke

Copyright Tanjug, AP Photo/Andre Penner

Ženska fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju. U meču za treće mesto pobedila je Australiju sa 4:3 (3:1).

U veoma zanimljivom meču, već na poluvremenu je bilo 3:1. Megan Rapino je bila strelac u 8. (iz kornera) i 21. minutu, za 1:0 i 2:1.

Ovaj pogodak podseća na nekadašnje koji su postizali Dragan Stojković Piksi i Dejan Petković Rambo.

Zatim je u 45. i 51. minutu pogodila Karli Lojd. Poraz su samo ublažile Kejtlin Ford (54.) i Emili Gilnik u 90. minutu.

Golovi su bili veoma efektni, a ne bi ih se postidele ni kolege iz muške konkurencije.

Za zlatnu medalju boriće se Švedska i Kanada.

Zanimljivo je da je ovo današnji drugi okršaj dve države. U polufinalu muška košarkaška selekcija SAD pobedila je Australiju.