Presedan u svetu sporta kakav se retko viđa: Ponavlja se derbi zbog greške VAR-a!

0

Autor: A. S.

Tehnologija ozbiljno otiče na lepotu i čari sporta

VAR soba - Copyright Profimedia

Presedan u svetu fudbala koji niko nije očekivao - derbi belgijskog prvenstva biće ponovo odigran zbog greške VAR tehnologije!

Meč između Anderlehta i Genka, koji je odigrana 23. decembra i rešen rezultatom 2:1 u korist domaćina, ponovo će se igrati, jer je potvrđeno da je VAR odluka uticala na ishod meča.

Anderleht je slavio rezultatom 2:1 i to nakon gola Anersa Drajera u prvom minutu nadokande vremena, ali mesec dana kasnije, odluka je promenjana.

Reč je o situaciji iz 23. minuta meča, kada je Genk preko Jir Sora došao do gola.

Situacija je išla tako da je golman Anderlehta Kasper Šmajhel odbranio penal Brajanu Hejnanu, a Sor je prvi stigao do lopte i poslao je u mrežu.

Međutim, sudije iz VAR sobe su se oglasile i navele da je Sor ušao u kazneni prostor pre nego što je Hejnan šutirao, a zajedno sa njim i dvojica igrača domaćeg tima.

Pravila nalažu da se u tim situacijama kazneni udarac ponavlja, a ne poništava gol.

Genk je zato uložio žalbu, koji je mesec dana kasnije dobio na Disciplinskoj komisiji, koja je odlučila da se utakmica ponovo odigra.