Nema više fudbala u Superligi za ovu godinu! Spuštena zavesa na najjače srpsko takmičenje! (VIDEO)

22.12.2023

19:39

0

Autor: G. F.

Samo Čukarički slavio na zatvaranju polusezone

Čukarički bolji od Mladosti iz Lučana - Copyright MN Press

Superligaši su zvanično na odmoru! Odigrane su poslednje tri utakmice najjačeg srpskog fudbalskog takmičenja, a videli smo dva remija i samo jedan duel koji je imao pobednika!

Čukarički je na Banovom brdu savladao lučansku Mladost sa 3:0 (2:0) i na pauzu u prvenstvu otišao sa 4. mesta.

Kako će izgledati utakmica moglo se naslutiti već u 7. minutu kada je Endijaje na centaršut Luke Adžića doveo Čukarički u vođstvo. U 15. minutu Nikola Ćirković je dobio crveni karton i tako dodatno olakšao posao domaćinu. Igrao se 43. minut kada je mladi Mihajlo Cvetković duplirao prednost Čukaričkog, a asistent je ponovo bio Adžić. Taćku na polusezonu stavio je Igor Miladinović u 70. minutu, a asistirao mu je Sisoko.

Zimska priča u Ivanjici završena je podelom bodova, Javor - IMT 1:1 (0:1).

Domaći su pritiskali od starta, ali su od 34. minuta bili u minusu. Sjajno je Miloš Lukovića driblingom izbacio svog čuvara i odlično šutirao za radost gostiju. Ipak, da se za Beograd ne vrate sa celim plenom pobrinuo se Petar Gigić u 60. minutu. Iskoristio je nespretnu reakciju Jagoša Vukovića na gol liniji i glavom poslao loptu u mrežu.

Poslednji meč ovog dela Superlige odigran je u Bačkoj Topoli, TSC - Napredak 1:1 (1:0).

Nisu domaći opravdali ulogu favorita u ovom meču iako su već u 9. minutu stekli prednost preko Uroša milovanovića. Minimalno vođstvo imali su do 61. minuta, u međuvremenu mogli da postignu bar još jedan gol, a onda je stigao šok zahvaljujući golu Đorđa Jovanovića. Napadao je TSC do kraja meča, ali su se gosti iz Kruševca uspešno odbranili i kući otišli s bodom u džepu.