Partizan je jesenji prvak! Skinuli Zvezdu sa prvog mesta, šta će biti sa Baharom?! (FOTO/VIDEO)

20.12.2023

19:53

0

Crno-beli su poveli u prvom poluvremenu, sa bele tačke

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u 171. "večitom derbiju" sa 2:1 i tako osvojili jesenju titulu. Ekipa Igora Duljaja je slavila u meču naknadno odigranog, 9. kola Superlige i tako nadoknadila bodovni zaostatak. Sada na zimsku pauzu odlaze sa bodom više, a imali su minus dva.

Takođe, ovim trijumfom su se iskupili za prethodne kikseve (poraz od Radničkog i remi sa Radničkim 1923), zbog kojih su i ispustili prednost na tabeli. Jer pobeda u derbiju nije kao i ostale. Uz to treba reći, da je bojkot navijača sa juga bio i dalje na snazi, dok je sever bio popunjen. Mada sa ostalih tribina podrška ekipi Igora Duljaja nije izostala.

Golove su dali Bibars Natho sa penala, kao i Saldanja, dok je poraz samo ublažio Šerif Ndiaje koji je ušao sa klupe. Osim strelaca, treba pohvaliti i odličnog čuvara mreže Partizana Aleksandra Jovanovića koji je na primer paradom zaustavio pokušaj Gelora Kange.

Pošto je Zvezda, branilac titule u meč u Humskoj ušla kao blagi favorit, sada se postavlja pitanje sudbine Baraka Bahara. Odnosno da li će rukovodstvo proceniti da li je vreme za (konačno) promenu na klupi. Jer, posle eliminacije iz Lige šampiona, plan je bio da se sve snage usmere ka odbrani titule.

Ali umesto da na pauzu odu sa plus 5, sada su na minus 1. Tako da je kalendarska godina završena veoma, veoma loše. S obzirom na uložen novac i očekivanja, može se reći i katastrofalno.

U prvih desetak minuta nije bilo opasnosti pred golovima Aleksandra Jovanovića i Omrija Glazera, a onda je Partizan preuzeo inicijativu i bio mnogo opasniji posle prilika Natha i Saldanje. Zatim je uzvratila Zvezda, bila veoma blizu gola (Mijatović, Katai i Olajinka), pa je tako i Svetozar Marković izbio loptu sa gol linije.

Onda je u 39. minutu, Milan Rodić oborio Aranđela Stojkovića na ivici terena i time prekinuo Zvezdinu inicijativu. Penal nije odmah dosuđen, već je sudija Nenad Minaković pogledao snimak i onda pokazao na belu tačku. Natho je bio uspešniji od zemljaka i poslao loptu u suprotan ugao.

U nastavku, Bahar je napravio dvostruku izmenu, pošto su šansu dobili Gelor Kanga i Vladimir Lučić, umesto Srđana Mijailovića i Pitera Olajinke. Onda je u 65. minutu šansu dobio Ndiaje, umesto Koste Nedeljkovića, a samo minut kasnije Saldanja je iskoristio odlično dodavanje Zahida i lošu reakciju odbrane. Rutinski je rešio situaciju jedan na jedan, a Glazeru je ostalo samo da se ljuti na saigrače.

Derbi za pamćenje

Ovaj derbi će ostati upamćen po tome što je debitovalo ukupno 13 fudbalera.

Nekoliko minuta kasnije, u 71. minutu, Osman Bukari je poslao loptu u kazneni, na prvu stativu, a tamo su se našli Katai i Ndiaje. Lopta je bila iza leđa Jovanovića, a crveno-beli su se vratili u meč. Zatim je usledio i novi poništeni pogodak mladog Mijatovića, ponovo zbog ofsajda.

U samoj nadoknadi, imao je i Katai izglednu šansu, ali nije uspeo da izjednači.

Tako da je usledilo veliko slavlje u Humskoj.

Blog uživo

Drugo poluvreme

Kraj utakmice

90. MINUT+7 - Katai iz neposredne blizine, ali ne pogađa!

90. MINUT+5 - Mijatović za Kataija, koji glavom slabo šutira. Katai gura Šćekića koji pada. Nastavlja se meč, a Jovanović dobija žuti karton. zbog odugovlačenja.

90. MINUT+4 - Jovanović ispred Krasoa koga je tražio Kanga. Hvata loptu.

90. MINUT+3 - Mijatović dobija žuti karton.

Igra se još sedam minuta.

90. MINUT - Nikolić dobija žuti karton.

89. MINUT - Izmene i u Zvezdi i Partizanu. Hvang izlazi, a ulazi Kraso. Saldanja izlazi, ulazi Šćekić.

87. MINUT - Nikolić sam ispred Glazera, lobuje ga, ali ne ubacuje loptu u gol. Ali izgleda da je ofsajd.

85. MINUT - Kanga šutira, Jovanović boksuje, do Mijatovića koji sa sedam metara ubacuje glavom loptu u gol. Ali ofsajd.

84. MINUT - Aut za Zvezdu sa leve strane. Na kraju akcije korner sa desne strane. Hvang izvodi.

82. MINUT - Kanga korner, ali Jovanović boksuje.

81. MINUT - Zahid spušta za Nikolića, ali pored gola. Loše zahvata loptu.

78. MINUT - Slobodnjak za Zvezdu, sa 20-ak metara. Kanga kod lopte. Parada Jovanovića, a lopta je išla uz stativu.

Izmena u Partizanu. Nikolić umesto Kalulua.

76. MINUT - Katai faulira Markovića u napadu.

75. MINUT - Kanga dalekometno dodavanje, nalazi Kataija u kaznenom, koji prima loptu, šutira, ali brani Jovanović. Na kraju i ofsajd.

71. MINUT - GOL! Zvezda se vratila. Za 2:1 pogađa Ndiaje, mada je tu bio i Katai.

Bukari je asistent posle prodora sa desne strane.

69. MINUT - Severina umesto Natha.

66. MINUT - GOL! Saldanja za 2:0!

Loša reakcija odbrane crveno-belih, Saldanja posle dodavanja Zahida sam ispred Glazera i rutinski rešava.

65. MINUT - Nova izmena u Zvezdi i nije pozicija za poziciju. Ndiaje umesto Nedeljkovića.

64. MINUT - Hvang faulira Natha na sredini terena. Antić ulazi u kazneni, šutira, ali odličan blok Dragovića.

62. MINUT - Dragović nalazi Kataija, na 12 metara. Odličan prijem, ali zatim veoma neprecizan. Preko gola Glazera.

57. MINUT - Kakva šansa za Partizan. Saldanja prolazi pored Dragovića, ubacuje na peterac, ali u poslednjem trenutku izbacuju loptu ispred Zahida. Bilo je opasno, ali se Dragović ipak iskupio.

56. MINUT - Kalulu nalazi Saldanju, on vraća Zahidu koji gađa gornji ugao Glazera, ali zamalo neprecizan.

54. MINUT - Hvang dolazi do lopte, sa 18 metara šutira, ali kroti loptu Jovanović. Hvang faulira Natha, ali mu se i izvinjava dok leži na travi.

50. MINUT - Nastavlja se!

46. MINUT - Zahid ulazi u kazneni, nekoliko čuvara oko njega. Korner, a u isto vreme bakljada na severu.

Minaković prekida meč zbog gustog dima.

Promene u Crvenoj zvezdi. Olajinka i Mijailović završavaju meč, ulaze Lučić i Kanga. Igor Duljaj nije menjao.

Prvo poluvreme

Bilo je perioda prvog poluvremena u kojima su večiti rivali smenjivali u dominaciji, ali je za sada domaćin u prednosti.

45. MINUT+3 - Bukari ide u kontru, ali ga zaustavljaju na 30-ak metara od gola. Minaković svira kraj prvog dela igre.

Igra se još tri minuta.

43. MINUT - Žuti karton za nekog sa klupe Zvezde.

41. MINUT - GOL! Natho je siguran! Partizan vodi sa 1:0.

Izraelac protiv Izraelca. Glazer u jednu, lopta u drugu stranu.

40. MINUT - Penal ipak.

39. MINUT - Minaković ide da gleda snimak.

38. MINUT - Rodić uklizava na liniji. Stojković oboren. Domaćin traže penal. Konsultacije sa VAR sobom.

36. MINUT - Nastavljaju se napadi. Bukari sa desne strane, šutira u dalji ugao, ali pored stative.

34. MINUT - Mijatović izdržao duel sa Markovićem. Šutira u donji ugao, ali brani Jovanović.

33. MINUT - Hvang sa leve strane, skače Katai, ali pokušaj glavom preko gola Jovanovića koji je sada zaposleniji od Glazera.

31. MINUT - Bukari pokušava da ubaci loptu na peterac. Izblokiran i korner je. Hvang izvodi, u dva navrata se brani Partizan. Marković izbacuje loptu sa gol linije. Prvo je pokušao Katai, a onda i Olajinka.

28. MINUT - Katai šutira, lopta je zakačila Markovića, promenila pravac, ali hvata Jovanović.

26. MINUT - Mijatović sa nekoliko metara ubacuje loptu u mrež, pod prečku posle pasa Olajinke sa leve strane. Ali ofsajd! Ipak se čeka potvrda iz VAR sobe. Igra se dalje, nema gola.

24. MINUT - Olajinka pokušava da pređe Stojkovića. Ne uspeva, i korner. Hvang pored korner zastavice, ali navijači Partizana bacaju petarde pored njega. Kraći prekid, ali Korejac ipak izvodi korner.

21. MINUT - Mijatović sa 18 metara, u donji ugao, ali brani Jovanović. Korner, ali se brani Partizan.

18. MINUT - Natho sa ivice kaznenog i pored stative. U istom minutu i Saldanja uklizava, ali hvata Glazer.

15. MINUT - Natho po desnoj strani ulazi, nekoliko driblinga, ali lopta završava u rukama Glazera koji za sada ima više posla od Jovanovića na drugoj strani.

13. MINUT - Kontra Partizana, Belić do Saldanje koji traži Kalulua, ali lopta ne stiže do njega.

10. MINUT - Katai sa desne strane, ali nedovoljno dobar centaršut u kazneni Partizana.

9. MINUT - Faul Hvanga nad Saldanjom. Nema kartona, crno-beli opet negoduje. Poslednja opomena i "slobodnjak".

Posle izvođenja, Natho šutira, lopta nekog pogađa, olakšava Glazeru boksovanje. Zatim pokušaj Belića, ali neprecizno.

8. MINUT - Spajić seče pokušaj napada Saldanje na sredini terena.

6. MINUT - Novi faul u napadu. Mijatović nad Zahidom. Crno-beli traže karton, ali Minaković ne pokazuje ništa.

5. MINUT - Nesporazum. Rodićeva lopta odlazi u prazno, uz aut liniju.

4. MINUT - Natho izvodi "slobodnjak" sa više od 30 metara. Brani se Zvezda na kratko, ali posle pokušaja Zahida, korner. Lako hvata Glazer.

1. MINUT - Posle slobodnog udarca Zvezde, Kalulu kreće ka golu Glazera, ali ga zaustavlja Nedeljković.

18.02 - Počinje!

18.00 - Fudbaleri izlaze sa majicama "Pokaži crveni karton nasilju u porodici". Kapiteni su Marković i Dragović.

17.51 - Crveno-beli će ovaj derbi igrati u dresovima koji su posvećeni godišnjici smrti legendarnog Siniše Mihajlovića.

17.45 - Ostalo je još 15-ak minuta.

Spekulisalo da li će od početka šansu dobiti Jovan Mijatović. Tako da je mladi napadač dobio prednost u odnosu na Šerifa Ndiajea.

Poznate su i startne postave.

Partizan: A. Jovanović, Stojković, Ilić, Marković, Antić, Belić, Stjepanović, Kalulu, Natho, Zahid, Saldanja

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković, Spajić, Dragović, Rodić, Mijailović, Hvan, Bukari, Katai, Olajinka, Mijatović.