Zvezdina petarda, Radnički pregažen, Kataijeva magija, sve to za četvrtfinale Kupa! (FOTO/VIDEO)

06.12.2023

19:52

0

Već u 37. minutu ekipa Baraka Bahara je vodila sa 5:0

Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su nastavili sa odbranom trofeja u Kupu Srbije. U osmini finala su sa 5:0 pobedili Radnički iz Niša i tako obezbedili plasman u četvrtfinale. Pitanje pobednika bilo je rešeno prilično brzo, pošto je u 37. minutu već bilo 5:0 za ekipu Baraka Bahara.

Goste iz Niša je "načeo" mladi Nikola Knežević kome je Bahar dao šansu, a onda su usledili i golovi Aleksandra Kataija, Šerifa Ndijaea, Vladimira Lučića i Žan-Filipa Krasoa sa bele tačke.

Bahar je na početku "promešao" karte, pa je šansu dobio i mladi Knežević koji se odužio na najbolji mogući način. Među startere se posle duže pauze se vratio i Katai, koji je dao prelep gol, ali i iznudio penal posle kojeg je postavljen i konačan rezultat. Od početka su igrali i Kosta Nedeljković, Uroš Spajić i Lazar Nikolić.

Pošto je sve rešeno u prvom poluvremenu, na početku drugih 45 minuta je bilo mnogo izmena. I Bahar i Slavoljub Đorđević su menjali, pa su već u 61. minutu potrošili sve izmene. Kako se meč bližio kraju i tempo je opadao.

Svi su čekali da se meč završi, pošto je u Beogradu bilo veoma loše vreme, a treba reći da je Bahar osim klincima, kao što su Maksimović i Šljivić šansu dao i Milošu Degeneku koji je jedno vreme bio u drugom planu. Iskusni defanzivac je imao i jedan solidan pokušaj ka golu, a zaigrao je i Uroš Kabić koji je takođe bio van "radara" jedno vreme.

Sada se oba tima okreću obavezama u Superligi. Zvezda će u subotu dočekati Mladost, a Radnički u ponedeljak Partizan koji će sutra igrati protiv Grafičara.

Blog uživo

Kraj utakmice!

85. MINUT - Nedeljković posle pasa Maksimovića pokušava sa desne strane iskosa. Iz teške situacije, nešto između šuta i centaršuta, ali prilično blizu gola Stevanovića.

76. MINUT - Stamenić sa 25 metara, lopta ide u donji ugao, ali i korner jer je zakačila Bakića. Stevanović boksuje, lopta dolazi do Degeneka koji pokušava da je plasira u dalji gornji ugao. Ali nije precizan.

72. MINUT - Pejović sa 20-ak metara, Glazer mora da interveniše. Prebacuje loptu preko prečke. Korner, ali i ovog puta lopta brzo napušta kazneni.

69. MINUT - Degenek izbacuje loptu, novi korner za Nišlije. Ubrzo lopta prelazi na polovinu Radničkog. Ipak, napad je usporen, vratili su se gosti.

66. MINUT - Frej prolazi po desnoj strani, ali njegov pas ide "u prazno".

61. MINUT - Kabić umesto Kataija. Menja i Đorđević, Belaković umesto Marjanovića. I nema više izmena.

60. MINUT - Stamenić šalje loptu ka Ndijaeu koji ipak ne uspeva da savlada Stevanovića koji odlično ulazi u šut.

59. MINUT - Mitrović prolazi po levoj strani, blokira Bakić i korner za domaćina. Šljivić izvodi, ali se brani Radnički. Lopta dolazi do Nedeljkovića, ali je i njegov šut izblokiran.

57. MINUT - Šljivić oboren na 20-ak metara. Bakić pravi prekršaj. Katai i Maksimović pored lopte. Katai izvodi, ali ponovo preko gola. Sada je bio više neprecizan.

54. MINUT - Cvetković jedan na jedan sa Degenekom (koji je posle duže pauze na terenu) uspešan, ali njegov šut sa nekoliko metara brani Stevanović. Nogom zaustavlja pokušaj Cvetkovića.

53. MINUT - Dugo traje akcija Zvezde, na kratko opasnost otklanja Bakić.

51. MINUT - Cvetković šutira ka golu Glazera, ali pored gola. I korner za Radnički, ali niko od Nišlija ne dolazi do lopte.

Mnogo izmena na poluvremenu.

U Zvezdi Degenek umesto Spajića, Šljivić umesto Krasoa, Maksimović umesto Nikolića, a Mitrović umesto Lučića.

U Radničkom Pejović umesto Traorea, Petrović umesto Stojanovića, Vlajković umesto Jamkama, a Bakić umesto Vojnovića.

Prvo poluvreme

Kraj poluvremena, nije bilo nadoknade. Jasno je da je Crvena zvezda već jednom nogom u četvrtfinalu Kupa Srbije.

41. MINUT - Crveni karton za člana stručnog štaba Radničkog Ranđelovića. Tačnije dva žuta mu pokazuje Radaković.

37. MINUT - Kraso izvodi. Pogađa za 5:0! Stevanović nije imao šanse.

36. MINUT - Penal za Zvezdu. Duel Kataija i Liama. Radaković pokazuje na belu tačku.

34. MINUT - Slobodan udarac sa ivice kaznenog. Katai šutira, ali preko gola. Malo iznad prečke.

33. MINUT - Lučić dobija loptu sa leve strane, šutira ali Stevanović refleksno brani.

25. MINUT - Lučić za 4:0!

Loptu ostavlja Kraso, Lučić efektno pogađa.

19. MINUT - Ndijae za 3:0!

Asistenciju upisuje Nikolić. Napadač crveno-belih pogađa dalji ugao.

17. MINUT - Katai za 2:0!

Jamkam greši, oduzima mu loptu "Magiko" i lobuje Stevanovića.

15. MINUT - Ponovo Glazer na iskušenju. Ipak pokušaj Cvetkovića sa leve strane završava u spoljnem delu mreže.

12. MINUT - Vodi Zvezda sa 1:0! Strelac je Nikola Knežević.

Mladi fudbaler je bio strelac i protiv Trajala, takođe u Kupu Srbije. Okrenuo se i poslao loptu u ugao gola Stevanovića koji je doduše mogao bolje da reaguje.

10. MINUT - Prvi korner za Zvezdu na utakmici. Kraso izvodi sa leve strane. Brani se Radnički, ali pokušaj kontre je neuspešan.

7. MINUT - Stojanović šutira sa 17 metara, snažno po zemlji, ali Glazer ipak hvata loptu.

3. MINUT - Katai centrira sa desne strane, ali Ndijae ne stiže do lopte na petercu. U nastavku akcije, pokušava Lučić, ali šutira pored gola.

1. MINUT - Počelo je!

Glavni sudija je Nikola Radaković.

Možete i da pročitate kako je bilo u dva meča odigrana u Beogradu, takođe u Kupu Srbije.

Kao što se vidi, starter je i Aleksandar Katai posle dužeg vremena.

Poznati su i starteri:

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković, Spajić, Dragović, Nikolić, Stamenić, Knežević, Katai, Kraso, Lučić, Ndijae.

Radnički Niš: Stevanović, Jamkam, Traore, Liam, Ivelja, Frei, Stojanović, Vojnović, Cvetković, Marjanović, Stajić.

Utakmica počinje u 18 časova, uz direktan televizijski prenos na Premiumu 1 TV Arena sport.