Zvezdina teška pobeda! Rani gol Olajinke, posle su usledili samo promašaji! (FOTO/VIDEO)

03.12.2023

16:55

0

Ekipa Baraka Bahara stigla sa imperativom pobede

Copyright FK Crvena zvezda

Posle eliminacije iz Evrope, fudbaleri Crvene zvezde su se okrenuli obavezama u Superligi i u 17. kolu pobedili Napredak. Jedini gol u 7. minutu dao je Piter Olajinka, a posle toga su usledile brojne neiskorišćene prilike. U tom slučaju "u centru pažnje" je bio Osman Bukari koji je u 73. minutu propustio šansu da reši pitanje pobednika.

Mada treba reći da je i domaćin u nekoliko navrata koliko-toliko pripretio Omriju Glazeru, koji je na kraju ostao nesavladan. Isto tako treba dodati i da je sneg u Kruševcu dodatno otežavao posao igračima Vladimira Gaćinovića i Baraka Bahara. Uz to, teren na stadionu "Mladost" važi za jedan od lošijih u Superligi.

Branilac titule koji i dalje zaostaje za Partizanom je u duel sa Kruševljanima ušao sa kadrovskim problemima. Nisu doputovali Aleksandar Dragović, Aleksandar Katai, Milan Rodić i Marko Stamenić, dok je Mirko Ivanić sve vreme bio na klupi. Mada se njegov ulazak nije ni očekivao.

Tako da je bilo promena u startnoj postavi pa su od prvog minuta zaigrali Jovan Mijatović, Žan Filip Kraso i Piter Olajinka. I da nije bilo odlične realizacije Nigerijca u uvodnim minutima, ko zna šta bi kasnije bilo. Kao što je rečeno Bukari nije pogađao, pa se na poluvreme otišlo sa 0:1. U nastavku, šansu su dobili i Šerif Ndijae i Gelor Kanga.

Isto tako, dobra vest za Zvezdu u današnjem lošem (neefikasnom) izdanju bila je činjenica da je Hvang ipak ostao na terenu, iako se činilo da neće moći da nastavi meča.

Zvezdu sada čeka duel sa Radničkim iz Niša u Kupu Srbije, dok će Napredak igrati sa Vršcem.

Blog uživo

Kraj utakmice u Kruševcu!

90. MINUT+3 - Akcija Ndijaea i Hvanga ne daje rezultat.

90. MINUT+1 - Zličić gađa gornji ugao Glazerovog gola, ali ipak neprecizan.

Igra se još tri minuta.

87. MINUT - Kanga izvodi "slobodnjak" sa 20-ak metara. Šut ka golu, ali lagan posao za Bajića pošto je lopta išla u njega.

86. MINUT - Menja i Gaćinović. Nenadović umesto Ljubomirca.

85. MINUT - Nova izmena u Zvezdi. Lučić umesto Olajinke, strelca za sada jedinog gola.

84. MINUT - Bukari izbacuje iz igre dvojicu čuvara, ali sa desne strane šutira paralelno sa gol linijom.

82. MINUT - Jović faulira Olajinku na 40-ak metara i dobija žuti karton.

81. MINUT - Kanga se kliza, ali ustaje brzo i nalazi Hvanga. Korejac se okreće i gađa bliži donji ugao, ali je oprezan Bajić.

78. MINUT - Sneg pada i dalje.

75. MINUT - Odlaže loptu Zličić koji na ivici kaznenog komplikuje i gubi loptu.

74. MINUT - Izmene i u Napretku. Ulaze Stojiljković i Bojović umesto Đorđa Jovanovića i Stanojlovića. Ostaje da se vidi da li će nešto više uraditi iskusni Bojović, najbolji strelac u istoriji Superlige.

73. MINUT - Zicer Bukarija. Sa nekoliko metara Bajić brani. Mnogo loša završnica Bukarija i odlična intervencija golmana Napretka.

72. MINUT - Posle kornera Napretka kontra Zvezde, ali je Hvang zaustavljen već na polovini terena.

70. MINUT - Korner sa leve strane izvodi Kanga.

68. MINUT - Izmene u Crvenoj zvezdi. Kraso izlazi, ulazi Kanga. Umesto Mijatovića Ndijae koji je u Bernu promašio izgledne prilike.

67. MINUT - Centaršut ka Zličiću, ali ga lopta ipak preleće i lak posao za Glazera.

66. MINUT - Novi korner za Zvezdu. Pojačava sneg u Kruševcu. Kontra Napretka, ali Zvezdini igrači usporavaju napad.

64. MINUT - Kraso nalazi Bukarija koji trči ka golu Bajića. U samoj završnici gubi snagu i ne uspeva da dobije duel sa dvojicom protivnika. Na kraju Đorđe Jovanović definitivno otklanja opasnost.

62. MINUT - Hvang šutira, ali Bajić brani. Dosta precizno, ali nije dovoljno snažno.

60. MINUT - Điga blokira Jovića u ključnom trenutku, odličan start Zvezdinog štopera.

57. MINUT - Prvi žuti karton na utakmici. Vukajlović seče napad Zvezde i biva kažnjen.

54. MINUT - Navijači Zvezde ubacili baklju na teren. Opominje ih zvanični spiker.

48. MINUT - Sudar glavama Zličića i Mijailovića. Brzo nastavljaju.

46. MINUT - Hvang se ponovo žali. Kao i Kraso.

16.06 - Dobra vest za goste. Hvang i Spajić ipak ostaju u igri. Podsetimo, ukazivala im se pomoć tokom prvog poluvremena. Zagrevao se i Kanga, ali izgleda da ipak neće odmah na teren.

Kraj prvog poluvremena!

45. MINUT+2 - Posle šuta Krasoa korner. Ide na bližu stativu, pokušava Spajić, ali u spoljni deo mreže.

Igra se još dva minuta.

45. MINUT - Zličić ne zahvata loptu kako želi. Ide preko gola, ali sada je opasniji domaćin, a odbrana gostiju nesigurna. Samim tim prilike da se ugrozi Glazer.

44. MINUT - Gužva u kaznenom Zvezde, nekoliko igrača pokušava, na kraju šutira Đorđe Jovanović preko gola. Proverava se da li je bilo igranja rukom Spajića, ali nema reakcije iz VAR sobe.

41. MINUT - Spajić na travi posle sudara sa saigračem Đigom. Igra se prekida jer je reč o povredi glave. Trener Napretka Gaćinović negoduje jer je igra prekinuta. Nastavlja se meč.

36. MINUT - Posle pokušaja ka golu Glazera, loša vest za goste. Povredio se Hvang u jednom duelu. Tačnije okliznuo se i ukazuje mu se lekarska pomoć. Korejac se ipak vraća na teren, ali hramlje. Ostaje da se vidi kakva će biti procena na poluvremenu.

34. MINUT - Olajinka posle driblinga odlaže do Hvanga. Ali domaćin "smiruje" napad Zvezde. I lopta je vraćena na sredinu terena.

27. MINUT - Topovski udar iza gola Glazera. Bacile su ga Delije. Golman Zvezde je na kratko bio na travi, ali nastavlja.

26. MINUT - Bukari ide ka golu Bajića. Ima i Krasoa i Olajinku sa strane, ali šutira sa 18 metara. Preko gola.

18. MINUT - Mijatović pada u kaznenom, ali sudija Šegrt pokazuje da se meč nastavlja. Ubrzo i provera u VAR sobi. Nema promene odluke. Igra se dalje.

17. MINUT - Spajić blokira šut Zličića sa 18 metara.

14. MINUT - Bukari šutira sa 25 metara, ali lopta ide preko prečke gola Napretka.

7. MINUT - GOL! Olajinka je strelac i Zvezda vodi sa 1:0!

Posle slobodnog udarca, kreće akcija. Šut Hvanga izblokiran, Mijatović spušta loptu do Nigerijca. "Hvata" loptu i "zakucava" u mrežu Napretka. Neodbranjivo za Bajića.

5. MINUT - Šansa za Napredak. I to velika. Zličić pokušava se nekoliko metara posle centaršuta Jovanovića, ali samo korner za domaćina.

1. MINUT - Olajinka ulazi u kazneni po levoj strani. Dodaje Mijatoviću koji se na petercu gradi leđima, ali ne uspeva da šutira ka golu Bajića. Tim Vladimira Gaćinovića otklanja opasnost.

15.03 - Počinje!

U prvoj utakmici današnjeg programa Superlige Čukarički je deklasirao Radnički 1923 sa 4:1.

14.59 - Domaćin u crveno-beloj, gosti u plavoj opremi

Kao što je rečeno Bahar ima kadrovskih problema, pa je startna postava malo drugačija. Najbliži golu Napretka biće Žan Filip Kraso, Piter Olajinka i Jovan Mijatović. U odbrani nema Milana Rodića i kapitena Aleksandra Dragovića, pa poslednju liniju čine Nedeljković, Điga, Spajić i Nikolić.