Slovačka je definitivno na Euru! Island bez šansi u Bratislavi, Savine "zmajeve" ponizio Luksemburg

16.11.2023

23:10

0

Slovaci se priključili Portugalcima u Nemačkoj

Radost slovačkih fudbalera - Copyright Profimedia

Fudbaleri Slovačke izborili su plasman na Evropsko prvenstvo, koje će naredne godine biti održano u Nemačkoj, pošto su u Bratislavi pobedili Island 4:2 u grupi J kvalifikacija za kontinentalni šampionat.

Dva gola za Slovačku je postigao Lukaš Haraslin u 47. i 55. minutu, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Juraj Kucka u 30. i Ondrej Duda u 36. minutu iz penala.

Golove za Island dali su Ori Oskarson u 17. i Andri Gudjonsen u 74. minutu.

Portugal je u gostima pobedio Lihtenštajn 2:0, golovima Kristijana Ronalda u 46. i Žoaa Kansela u 57. minutu. Fudbaleri Luksemburga su na svom terenu nadigrali Bosnu i Hercegovinu 4:1.

Prvo mesto na tabeli drži Portugal sa 27 bodova, dok je Slovačka druga sa 19. Ove dve selekcije igraće na EP 2024.

Luksemburg je treći na tabeli grupe J sa 14 bodova, dok je Island četvrti sa 10. BiH je peta sa devet bodova, dok je Lihtenštajn poslednji bez bodova.

Mečevi poslednjeg kola u grupi J biće odigrani 19. novembra, a sastaće se: Portugalija - Island, BiH - Slovačka i Lihtenštajn - Luksemburg.

Izvor: Tanjug