Mađarska je definitivno na Euru! Izjednačili autogolom u 97. minutu i bez poraza obezbedili plasman

16.11.2023

20:10

0

Autor: P.K.

Meč se igrao bez publike, a viđena su dva žuta kartona

Detalj sa meča - Copyright Tibor Illyes/MTI via AP

Mađarska je ponovo na Evropskom prvenstvu! Iako je i ranije viđena tamo, sada je to zvanično.

U duelu naših komšija, Bugarska i Mađarska su odigrali 2:2, a gosti su do izjednačenja u meču sa dva crvena kartona došli u 97. minutu i to autogolom Petkova.

Mađarska kolo pre kraja ima tri boda više od Srbije, a kvalifikacije zatvara utakmicom protiv Crne Gore u nedelju.

"Orlovima" je za plasman dovoljno da uzmu makar bod protiv Bugarske u nedelju, ili da Crnogorci ne pobede u oba meča, od kojih jedan igraju večeras.

Mađarskoj je ovo treći uzastopni Euro, pošto prethodno 44 godine nisu učestvovali na kontinentalnom šampionatu.

Meč u Sofiji igrao se bez publike. Mađarska je povela u 10. minutu preko Martina Adama, glavom posle prekida.

Bugarska se iskupila za katastrofalnu grešku odbrane u 24. minutu. Sevnula je kontra, a Spas Delev se sjajno snašao, okrenuo se i dao gol.

Valentin Antov je u 37. minutu dobio drugi žuti karton, ali su Mađari imali igrača više tek oko 20 minuta, jer je Miloš Kerkez dobio drugi žuti karton u 57. minutu.

Bugari su pomislili da će privesti meč kraju kada je Kiril Despodov iskoristio penal u 79. minutu. Tako je i delovalo, ali su Mađari ipak hteli da izbegnu potencijalni "biti ili ne biti" scenario u nedelju protiv Crne Gore pa su potpuno zaposeli gol domaćina, što je rezultiralo autogolom Aleksa Petkova.

Mađari su zasluženo na Euru. Protiv Srbije po igri nisu zaslužili šest bodova, ali su ih osvojili. Plasman su izborili bez poraza, sa četiri pobede i tri remija.