Zvezdina trojka za mir u kući, ali i svetski rekord! Sad je samo Lajpcig u mislima! (FOTO/VIDEO)

04.11.2023

20:01

0

U prethodnom, zaostalom meču bilo je 1:1 sa TSC-om, što je pokrenulo lavinu u Ljutice Bogdana

Fudbaleri Crvene zvezde - Copyright MN Press

Crvena zvezda je pobedila Radnik u uvodnoj i ujedno jedinoj utakmici dana 14. kola Superlige sa 3:1. Ekipa Baraka Bahara je ovim trijumfom uspela da vrati mir posle remija sa TSC-om, kao i da dobije na samopouzdanju uoči utakmice Lige šampiona sa Lajpcigom koji je danas izgubio. Ovaj duel je zakazan za utorak.

Strelci su bili Jovan Mijatović, Uroš Spajić i Gelor Kanga, a počasni i prelepi pogodak za goste dao je Nemanja Tomašević u 70. minutu. Tada je smanjio na 2:1, pa je na "Rajku Mitiću" ponovo bilo zanimljivo. Ipak, pitanje pobednika u poslednjim trenucima rešio je Gabonac, mada se može reći da je imao i malo sreće.

Takođe, Zvezda je i smanjila prednost Partizana na tri boda, mada crno-beli imaju meč manje. U ponedeljak igraju u Novom Pazaru.

Crveno-beli su u meč ušli bez Aleksandara, Dragovića i Kataija (stomačni virus) i uz malo izmenjeni sastav. Jedan od startera je bio i Jovan Mijatović koji je bio i strelac vodećeg gola u 19. minutu. Nekoliko minuta ranije, mladi napadač nije iskoristio izglednu priliku, ali je kasnije realizovao odlično dodavanje Mirka Ivanića.

U prvom poluvremenu domaćin je bio dominantan, a gosti su pretili iz povremenih kontri. Uprkos dominaciji nije bilo promene rezultata, sve do 54. minuta kada je dužu akciju golom krunisao Spajić. A asistenciju je upisao Kangva. Inače, u drugom poluvremenu su gosti iz Surdulice i fenjeraš na tabeli bili dosta bolji, a onda je Tomašević pogodio za smanjenje na 2:1.

Onda, u 89. minutu ključni trenutak. Kočić je faulirao rezervistu Lučića, a Kanga je bio uspešan sa bele tačke.

Inače, ovaj meč je uživo gledao i nekadašnji kapiten Milan Borjan.

Takođe, Zvezda je izjednačila svetski rekord Reala sa 121 utaknicom bez poraza u prvenstvu na domaćem terenu.

Blog uživo

Drugo poluvreme

Kraj!

90. MINUT - GOL! Kanga pogađa sa bele tačke za 3:1.

Ranđelović čita, ali ipak lopta završava u mreži!

89. MINUT - Penal za Zvezdu. Kočić faulira Lučića.

87. MINUT - Milić umesto Mitoševića.

82. MINUT - Žuti karton za Kočića.

81. MINUT - Pokušava Nedeljković iskosa sa desne strane, ali brani Ranđelović.

79. MINUT - Trostruka izmena u Radniku. Tomašević Duronjić i Jović izlaze. Na terenu Čumić, Martinkevič i Kadijević.

76. MINUT - Hvang umesto Krasoa. Bahar više nema pravo na izmene.

70. MINUT - GOL! Radnik smanjuje na 2:1!

"Bomba" Tomaševića sa 30-ak metara. Glazer se baca, ali lopta pogađa stativu i odlazi u mrežu. Ovaj momak je inače ponikao upravo u Zvezdi.

62. MINUT - Izmena u Radniku. Bogdanović umesto Gašića.

60. MINUT - Dvostruka izmena u Zvezdi. Mijatović izlazi, ulazi Lučić, Bukari umesto Ivanića.

59. MINUT - Kangva u kontri, ali je u duelu jači Abubakar.

58. MINUT - Prvi korner za Radnik. Kraso na prvoj stativi otklanja opasnost.

54. MINUT - GOL! Spajić za 2:0!

Posle centrašuta Kangve sa desne strane, defanzivac crveno-belih glavom pogađa gol gostiju, sa nekoliko metara. Pre toga duža akcija i nekoliko pasova.

51. MINUT - Mijatović se vraća i pravi faul. Kočić je oboren. Slobodan udarac sa leve strane za goste. Duronjić centrira na drugu stativu, Oreščanin skače, ali prebacuje gol.

Izmene u Zvezdi. Na terenu su Rodić i Olajinka. Izašli su Mitrović i Ndiaje. Šef struke Radnika Zoran Ljubinković za sada ne menja.

Meč uživo gleda i Milan Borjan, trenutno na pozajmici u Slovanu.

Prvo poluvreme

Igra se još jedan minut.

44. MINUT - Kraso sa desne strane, lopta dolazi do Ndiajea, ali ga ona više pogađa, nego što on šutira. Lopta je u gol autu.

40. MINUT - Korner sa leve strane, Mijatović skače, ali pokušaj glavom zaustavlja Ranđelović. U nastavku akcije lopta stiže do Nedeljkovića, ali veoma neprecizno.

38. MINUT - Mitrović prolazi po levoj strani, ali centaršut i nije baš najbolji.

35. MINUT - Oreščanin startuje, Mijatoviću se ukazuje pomoć. Napadač nastavlja posle intervencije lekarske ekipe.

28. MINUT - Kraso sa desne strane, ali Ndiaje ne uspeva da zahvati loptu.

21. MINUT - Ništa od kontre Radnika. Điga ipak uspeva da stigne Gašića.

20. MINUT - Nedeljković centrir, Ndiaje šutira, ali Abubakar blokira.

19. MINUT - GOL! Zvezda vodi sa 1:0. Mijatović strelac, asistent Ivanić.

Odlična asistencija Mirka Ivanića preko glave i treći gol mladog napadača.

18. MINUT - Ranđelović greši i predaje loptu Mijatoviću. Mladi napadač crveno-belih komplikuje sa driblinzima tražeći poziciju za šut. Ništa od gola.

16. MINUT - Mitošević nalazi Jovića, ali iskosa sa nekoliko metara neorecizno.

15. MINUT - U ofsajdu je Gašić. Ništa od kontre Surduličana. Međutim lopta za goste, pošto je pre toga Spajić faulirao Kočića.

13. MINUT - Radnik konačno prebacuje loptu na protivničku polovinu. Ali samo na kratko. Opet posed za Zvezdu.

11. MINUT - Abubakar faulira Kangvu na ivici kaznenog. Kanga izvodi, a pre toga Ndiaje gura jednog od protivničkih igrača. Sudija Nikolić smiruje situaciju. Novi korner za domaćina. Opet Kanga. Neko na klupi Radnika dobija žuti karton.

10. MINUT - Kraso šutira sa 15-ak metara iskosa, ali golman Ranđelović nije baš siguran. Ipak, lopta ide u korner.

7. MINUT - Kangva ulazi po desnoj strani, nalazi Mijatovića koji sa desetak metara loše zahvata loptu i visoko preko gola. Za sada najbolja šansa.

5. MINUT - Nedeljković centrira, Ivanić vraća, ali povratni pas ne stiže do fudbalera u crveno-beloj opremi. Očekivane scene na početku. Domaćin napada, gost se brani.

3. MINUT - Prvi korner za Zvezdu. Sa desne strane izvodi Kanga. Ipak se odbranio Radnik.

1. MINUT - Počelo je!

18.03 - Aleksandar Katai nije ni u protokolu zbog stomačnog virusa.

18.02 - Kosta Nedeljković igra sa zavojem oko glave. Podsetimo, povredio se tokom meča sa TSC-om. Tada je i napustio igru. Sada je starter.

Uoči meča, navijači su ostavili novu poruku igračima i to u svlačionici.

- Pišemo ovo da biste svi vi koji ne znate gde ste došli i šta je za nas Crvena zvezda shvatili. Zbog grba koji danas nosite na dresu ljudi su gubili živote, ostavili svoju mladost na tribinama, kako na našem tako i na raznim drugim stadionima. Takođe, vi koji ste tu godinama morali bi da se setite svega iz prošlosti. Zbog ovih i gore navedenih razloga, krajnje je vreme da shvatite koju težinu ima dres koji nosite i da nije dovoljno da samo kažete da ste se trudili. Klub za koji igrate ima dušu.

Nije to neki lažni Mančester siti, koji misli da parama može sve da kupi ili tamo neki veštački Lajpcig. Ovo je Zvezda! Zvezda je život! Zato danas pokušajte od početka, shvatite da ste deo velike priče, tradicije, da želimo da vas za 10 godina pamtimo kao majstore fudbala koji su podigli naš klub na još veći nivo. Izađite danas na teren i budite deo nas, verujte nam, svideće vam se. Kad svi sumnjaju u tebe, ti izađi i pokaži im da greše!

Iz Nemačke je stigla vest da je RB Lajpcig izgubio.

Poznate su i startne postave.

Vidi se da je Bahar u velikoj meri "promešao karte", pošto su među starterima Gelor Kanga, KIngs Kangva, Uroš Spajić...

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković, Điga, Spajić, Mitrović, Kangva, Kanga, Ivanić, Kraso, Mijatović, Ndiaj.

Radnik: Ranđelović, Abubakar, Vranjanin, Oršečanin, Jović, Mitošević, Hajdarević, Gašić, Kočić, Tomašević, Duronjić.