Zvezdin rival izgubio uoči dolaska u Beograd! Majnc ukrotio "bikove" i više nije fenjeraš!

17:27

0

Nemački tim već u utorak gostuje na "Rajku Mitiću" u okviru Lige šampiona

Copyright Tanjug/Jurgen Kessler/dpa via AP

Naredni protivnik Crvene zvezde u Ligi šampiona (utorak, 19.00), ekipa RB Lajpciga gostovala je Majncu u utakmici 10. kola Bundeslige. I domaćin je slavio sa 2:0, što ga je pomerilo sa dna tabele. I sada je pretposlednji sa šest bodova. Lajpcig je i dalje peti, sa 20.

Golovi su postignuti u drugom poluvremenu. U 76. minutu, Li Je Sung je bio strelac, za 1:0, da bi na 2:0 šest minuta kasnije povećao Leandro Bareiro.

Starteri za " su bili Blasvih, Simakan, Klosterman, Lukeba, Henrihs, Kampi, Šlager, Raum, Simons, Baumgartner i Openda, a u nastavku su šansu dobili Šeško i Verner. Marko Roze je dvostruku izmenu obavio u 67. minutu, da bi posle drugog gola Majnca uveo Hajdaru, Forsberga i Polsena.

Ali to nije donelo promenu na terenu. Ovo je Lajpcigu prvi poraz, posle tri vezane pobede računajući sva takmičenja.

U ostalim mečevima, Ajntraht je pobedio Union Berlin sa 3:0, a lider Bajer ekipu Hofenhajma sa 3:2. Borusija Menhengladbah je odigrala 3:3 u gostima sa Frajburgom, rivalom TSC-a u Ligi Evrope.

Keln i Augzburg su odigrali bez pobednika - 1:1.