Ajaks u derbiju samo razljutio PSV – u Amsterdam se vraćaju sa pet lopti u mreži i zakucani za dno Eredivizije!

18:49

0

Jedan od najvećih derbija holandskog fudbala pripao lideru šampionata i to više nego ubedljivo

Detalj sa meča PSV-a i Ajaksa - Copyright Profimedia

Krizi Ajaksa se ne nazire kraj, iako su u jednom od najvećih derbija Holandije „kopljanici“ pokazali zube trenutnom lideru Eredivizije PSV-u. Ipak, ispostavilo se na kraju da je vođstvo amsterdamskog velikana u dva navrata samo razljutilo domaćina, koji im je u drugom poluvremenu do vrha napunio mrežu – 5:2 (1:2).

Ajaks ove sezone drma, možda i najveća, kriza u trofejnoj istoriji kluba. Nekadašnji prvak Evrope prolazi kroz užasan period, a to najbolje pokazuje i podatak da im je večerašnji poraz u Ajndhovenu peti u nizu u Erediviziji, što se Ajaksu nije desilo nikada u istoriji.

Gosti su već u 10. minutu poveli golom Van den Bomena, Lozano je u 20. poravnao, da bi Brajan Bobi u finišu prvog poluvremena vratio vođstvo Ajaksu, koji se u nastavku meča potpuno raspao.

Već u 49. minutu iskusni Luk de Jong je drugi put na meču doneo poravnao rezultat, da bi do kraja duela još tri lopte završile u mreži „kopljanika“ (Saibari 53, Lozano 60. i 72. minut).