Zvezda strepela do samog kraja, ali ipak dobila Pazarce! (FOTO-VIDEO)

02.09.2023

21:58

0

Za samo 17 dana crveno-beli gostuju prvaku Engleske i Evrope, Mančester sitiju, a ovakva igra ne daje osnova za optimizam

Fudbaleri Crvene zvezde su na 60. rođendan stadiona "Rajko Mitić" ugostili Novi Pazar i pobedili sa 2:1 u utakmici 6. kola Superlige Srbije.

Golove za branioca titule dali su kapiten Aleksandar Dragović i rezervista Gelor Kanga sa bele tačke, dok je dodatnu neizvesnost uneo Saša Jovanović. Izjednačio je samo minut posle pogotka Gabonca, u 81. minutu, pa se u poslednjih 15-ak minuta ušlo sa velikom napetošću.

Iako je bilo prilika na obe strane, nove promene rezultata nije bilo. Tako da crveno-beli nisu dozvolili novo neprijatno iznenađenje, posle poraza od Voždovca iz prošlog kola. I na pauzu zbog obaveza reprezentacija odlaze kao drugoplasirani, sa bodom manje od TSC-a koji je sakupio 16.

Ekipa Baraka Bahara je počela meč silovito, pa je golman Nikola Mirković primio gol već na samom početku osmog minuta. Dragoviću je "sela lopta" pošto gosti nisu otklonili opasnost. Napadi i pritisak se nastavljao i činilo se da će Zvezda dati novi gol. Imao je domaćin i desetak kornera, ali Pazarci su odolevali. Tačnije, Zvezda nije koristila šanse. Osman Bukari je često solirao, a Vladimir Lučić pogodio stativu posle novog prodora sa leve strane.

Ipak, na poluvreme se otišlo sa "samo" 1:0, ako se uzmu u obzir šanse domaćina. Vreme je prolazilo i prolazilo, mada je bilo i kraćeg prekida zbog bakljade Delija, a onda je Stefan Mitrović iznudio penal koji je dosuđen posle intervencije iz VAR sobe. Siguran izvođač je bio Kanga, ali samo minut kasnije Gabonac je loše odigrao, lopta je došla do Jovanovića koji je šutirao sa ivice kaznenog i pogodio mrežu Omrija Glazera.

Usledila je drama u Beogradu, pošto je Novi Pazar imao dve dobre šanse. Ipak nije uspeo da postigne gol. Mada je bilo opasnosti i ispred gola Mirkovića, u režiji Mijatovića, Mitrovića, Olajinke...

Baraka može da raduje što opet ima na raspolaganju Mirka Ivanića koji je ušao u 57. minutu, posle oporavka. Ali mora da brine igra koja je bila pre svega neefikasna. Podsetimo u prvih četiri kola gol razlika je bila 16:1, a u poslednja dva meča "samo" 4:4. Statistika je bila na strani domaćina, 11:1 u kornerima i 18:6 u šutevima, ali samo gol više.

A ne treba ni da se podseća da tačno za 17 dana prvak Srbije ide u goste prvaku Engleske i Evrope, Mančester sitiju. Sa ovakvom igrom, nemaju mnogo razloga za optimizam.

Ali dobro je što sledi pauza, pa će Izraelac moći da poradi na nedostacima.

I za kraj zvaničan podatak, da je meč gledalo 31.700 navijača.

Drugo poluvreme - 2:1

Kraj utakmice!

90. minut+5: Mijatović ulazi u kazneni, pokušava dodavanje, ali je ipak u ofsajdu.

90. minut+4: I Stamenić dobija žuti zbog uklizavanja na sredini terena. Nekako se odbranila Zvezda posle pokušaja Ergelaša.

90. minut+3: Mitrović ulazi po levoj strani, pravi fintu, ali je i izblokiran. Na kraju pravi i faul u napadu.

Igra se još šest minuta, pokazuje četvrti sudija Janjuš.

90. minut: Rodić na sredini terena pravi prekršaj kako bi prekinuo akciju Pazara. I dobija žuti karton.

88. minut: Mirković za delić sekunde brži od Mijatovića. Hvata loptu ispred Zvezdinog "Bekama".

86. minut: Ergelaš pokušava sa 10-ak metara. Pored gola. U istom minutu, Spajić umesto Lučića. Sada je Spajić desni štoper umesto Mijailovića.

81. minut: GOL! Pazarci smanjuju na 2:1. Jovanović strelac.

Glazer kači loptu, ali je udarac bio suviše jak. Veoma lep gol posle greške Kange.

80. minut: GOL! Kanga za 2:0! Lopta u jednu, Mirković u drugu stranu.

Na izvođenje se čekalo dok isključeni Pazarac nije izašao sa terena.

77. minut: Penal za Zvezdu i crveni za nekog sa klupe Pazara.

76. minut: Proverava se u VAR sobi da li je penal za Zvezdu zbog starta nad Mitrovićem u kaznenom. Kontakt i Sisea se proverava.

70. minut: Menjaju i Dobrašinović i Bahar. Jovanović umesto Adešine, Golijanin umesto Obradovića. Floro umesto Ananaa.

Mijatović umesto Olajinke, a Kanga umesto Krasoa.

69. minut: Bukarijev solo prodor po desnoj strani, Mirković brani, lopta dolazi do Stamenića koji nije uspešan. Tačnije, izblokiran je i lopta je u korneru.

67. minut: Bukarijeva povratna lopta, koja na kraju ipak dolazi do Ivanića. Pokušaj sa ivice kaznenog, ali suviše slabo da bi se savladao Mirković.

Na sredini terena duel Adešine i Mijailovića. Fudbaler Pazara dobija žuti karton.

Stiže zvanična informacija da je na stadionu "Rajko Mitić" 31.700 gledalaca.

63. minut: Dvostruka izmena u Novom Pazaru. Bogdanovski umesto Karaklajića. Abrahams na terenu, Čirjak ide na klupu.

61. minut: Olajinka ulazi u kazneni po desnoj strani, jedan na jedan, ali Mirković ulazi u šut. Nema promene rezultata.

60. minut: Karaklajić sa desne strane, otklonjena opasnost. Sada vatromet na severnoj tribini.

57. minut: Posle pauze na terenu je ponovo Ivanić. Kangva izlazi, aplauzi za povratnika u tim Zvezde.

55. minut: Gužva u kaznenom Pazara, ali hvata loptu Mirković. Ispostavilo se da je ofsajd.

Posle nekoliko minuta nastavljen meč.

49. minut: Kraći prekid dok se ne raziđe dim od pirotehnike.

47. minut: Olajinka izblokiran, od strane Azemovića. U nastavku akcije Mitrović, ali samo korner sa leve strane.

U ovim trenucima bakljada povodom pomenutog rođendana. Lopta dolazi do Lučića koji sa 15 metara šalje loptu preko gola.

Nema izmena na poluvremenu. Nisu menjali ni Barak ni Dobrašinović.

Prvo poluvreme - 1:0

Kraj prvog poluvremena

Još minut nadoknade kaže sudija Radaković.

45. minut: Nastavljaju se napadi Zvezde, ali se Pazarci brane. U ovim trenucima najopasniji Olajinka.

44. minut: Kraso iz okreta sa desetak metara, ali pored gola.

41. minut: Na drugoj strani, Kraso sa nekoliko metara veoma neprecizan. Ipak korner. Kraso izvodi sa desne strane, ali pravo u ruke Mirkoviću.

40. minut: Greška Mijailovića, ali u nastavku akcije Adešina pravi faul u napadu.

37. minut: Mitrović sa leve strane, Bukari viši u skoku od čuvara Anana, i glavom pokušava. Mirković ipak uspeva da ukroti loptu.

Sada se Anan žali i na povredu ramena.

31. minut: Mijailović centrra sa desne strane, Mirković interveniše i kontra Pazaraca. Na 30-ak metara od gola Zvezde, u duelu sa Dragovićem Obradović pravi faul u napadu.

27. minut: Kontra Zvezde posle starta Kangve (Radaković pokazao da se igra nastavi), Lučić solo prodor i posle odličnog driblinga pogađa bližu stativu. U nastavku akcije domaćin ne dolazi do lopte.

26. minut: Kraso izvodi slobodnjak, Dragović sa leve strane, ali loptu koja ide u peterac boksuje Mirković.

23. minut: Hoće Bukari sve sam, ima na strani Lučića, ali na kraju samo korner.

21. minut: Ne dolazi lopta do Obradovića. Glazer je oprezan istrčava na vreme i hvata.

16. minut: Prvi pokušaj ka golu Glazera.

15. minut: Olajinka po desnoj strani, traži Lučića u srcu kaznenog koji ipak ne stiže do lopte. Oprezan je njegov čuvar i pravovremeni start.

13. minut: Bukari posle duplog pasa sa Krasoom pored stative. Novi korner za crveno-bele. Momčilović otklanja opasnost za kratko.

8. minut: GOL! Zvezda vodi sa 1:0. Strelac Dragović.

Stiže lopta do kapitena Zvezde pošto igrači Pazara nisu raščistili situaciju u kaznenom posle centaršuta sa desne strane. Sa nekoliko metara zakucava loptu koja mu je odlično "sela". Mirković nemoćan, samo prati pogledom.

7. minut: Već četvrti korner za Zvezdu.

6. minut: Kraso pokušava petom na prvoj stativi, ali Mirković oprezan. Nogom izbacuje loptu.

5. minut: Novi Pazar ima problem da iznese loptu. Mitrović sa ivice kaznenog, ali samo korner. Umalo autogol Sisea, koji ne baš sigurno izbacuje loptu posle šuta Rodića.

2. minut: Bukari do Krasoa, koji sa ivice kaznenog prostora, sa desne strane. Ali veoma loš šut.

U nastavku utakmice, u istom minutu loš potez Mirkovića, Bukari uspeva da dođe do lopte, ali golman Pazara ipak brani. Umalo da ga skupo košta greška.

Počelo je!

Kapiteni su Dragović i Mirković.

19.56 - U Kruševcu je Napredak pobedio Voždovac sa 2:1 u prvoj utakmici dana.

19.50 - Sve je u slavljeničkom "tonu" i očekuje se dobra poseta, s obzirom da je ulaz bio besplatan.

18.50 - Kao što vidite, starter u poslednjoj liniji će uz Mijailovića i Dragovića će biti i Rodić. U meču sa Voždovcem starter je bio Degenek.

Poznate su i startne postave i ostaje da se vidi ko će biti uspešniji, Barak Bahar ili Siniša Dobrašinović.

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Mijailović, Dragović, Rodić, Bukari, Kraso, Stamenić, Kangva, Mitrović, Olajinka i Lučić.

NOVI PAZAR: Mirković, Andrić, Azemović, Sise, Anan, Ergelaš, Momčilović, Čirjak, Adešina, Obradović i Karaklajić.

Printscreen/Superliga

Kao i rezerve. U konkurenciji je ponovo Mirko Ivanić. Oporavio se Zvezdin vezista, mada će šansu čekati na klupi.

Glavni sudija će biti Nikola Radaković.

Kao što je rečeno, sprema se proslava rođendana beogradske "Marakane". Pogledajte i prve slike.

Takođe, tokom dana su se pojavile informacije bi novi fudbaleri Zvezde trebalo da postanu napadač Šerif Ndiaje i štoper Naser Điga.

U jutarnjim satima, crveno-beli su saznali raspored utakmica u Ligi šampiona.