Partizanov rival razbio šampiona: Sa Gentom nema šale, jer kada nekom daš šest golova...

29.08.2021

14:10

0

Već na poluvremenu je bilo 3:0

Copyright Rikardo Gomeš, MN Press

Partizan je u petak saznao imena protivnika u grupnoj fazi Lige konferencija, a među njima je i belgijski Gent.

U derbiju 6. kola Župiler lige “Poglavice” su dočekale prvaka, ekipu Briža i deklasirale ga sa 6:1, a sigurno je da su u Humskoj ispratili ovaj meč.

Već u 15. minutu je bilo 2:0, posle golova Tarika Tisudalija (6. minut) i Žulijena de Sarta. Na 3:0, povećao je Nurio Fortuna. Defanzivac iz Angole bio je strelac u 38. minutu.

U 49. minutu, Roman Bezus je dobio šansu umesto Vadisa Ođiđa-Ofoea, a u 61. se upisao u strelce. Samo četiri minuta kasnije, Briž je uspeo da smanji na 4:1, golom Hansa Vanakena, ali je samo minut kasnije bilo je 5:1. Strelac je bio Loren Depoatje.

Konačan rezultat je postavljen u 79. minutu, a zvanično gol (autogol) je postigao Simon Minjole. Bio je to u stvari kiks.

Gent je igrao u sastavu: Bolat, Olsen, Ngado, Okumu, Fortuna, De Sart, Kums, Kastro-Montes, Ođiđa, Tisudali i Depoatje. Šansu su dobili i Bezus, Malede, Adevale, Samois i Čakvetadze.

Osim Partizana i Genta u grupi su još i Anortozis i Flora.