Lazović spasio Srbiju katastrofe! Orlovi se provukli u sudijskoj nadoknadi! (FOTO, VIDEO)

20.06.2023

22:31

0

Orlovi posle tri meča dele prvo mesto sa Mađarima koji su slavili protiv Litvanije, s tim da severni susedi imaju bolju gol razliku

Darko Lazović - Copyright MN Press

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je 1:1 sa Bugarima u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj. Posle "tesne" pobede u prijateljskom meču sa Jordanom i opomene, upisan je remi, a strelac za veliki bod bio je Darko Lazović u sudijskoj nadoknadi koja je trajala šest minuta. Vezista Verone je inače ušao u 71. minutu, umesto Andrije Živkovića.

Sve se desilo u poslednjim trenucima, pa su se tako "orlovi" Dragana Stojkovića izvukli na stadionu Ludogoreca, iako su u duel ušli sa epitetom favorita.

Naredni meč u kvalifikacijama za EURO 2024 Srbija će igrati upravo sa Mađarima koji takođe imaju sedam bodova, ali i bolju gol razliku. Taj duel je planiran za 7. septembar i verovatno će odlučiti o rasporedu na vrhu tabele. Onda slede gostovanja u Litvaniji i Mađarskoj, a zatim i domaćinstvo Crnoj Gori.

Prvo poluvreme bilo je za zaborav. Imala je Srbija posed lopte, ali samo jedan šut u okvir gola.

Već na početku drugog poluvremena Bugari su poveli golom Kirila Despodova posle dodavanja Ivajla Čočeva. Iskoristili su uspavanost naše odbrane, pa je od tada Srbija morala da juri rezultat.

U 58. minutu, selektor Srbije je pojačao napad, pa se Dejanu Joveljiću pridružio Đorđe Jovanović. Zaigrao je kasnije i Filip Mladenović, kao i Marko Grujić. U 69. minutu imali su domaćini priliku da uvećaju prednost ali prečka je u tom trenutku spasila Srbiju. E to bi tek tada bila katastrofa.

Mladi napadači koji su šansu dobili posle izostanka Aleksandra Mitrovića, Dušana Vlahovića i Luke Jovića. su krajem utakmice pokušavali, ali bili izblokirani u samoj završnici.

Kada je Lazović pogodio sa 15-ak metara, Bugari su popadali na travu jer su bili svesni koliko su bili baksuzni, pošto im je veoma loša Srbija oduzela ceo "plen".

Drugo poluvreme

Kraj utakmice!

90. MINUT+6 - Lazović za 1:1!

90. MINUT+5 - Jovanović zalama i zalama, ali je izblokiran.

90. MINUT+1 - Joveljić opet izblokiran na nekoliko metara.

Igraće se još šest minuta.

89. MINUT - Joveljić u odličnoj šansi. Na kraju izblokiran, posle akcije Tadića i Mladenovića.

88. MINUT - Pavlović pravi faul za žuti karton.

86. MINUT - Galčev umesto Popova.

83. MINUT - Mađari vode sa 2:0 protiv Litvanaca. Salaj je strelac.

81. MINUT - Grujić umesto Maksimovića.

80. MINUT - Koškanje Joveljića i golmana Bugarske koji ne da loptu. Obojica dobijaju po žuti.

78. MINUT - Delev ulazi, Despodov izlazi.

76. MINUT - Umalo da greška bude kažnjena. Vanja je na oprezu, istrčava daleko od gola i otklanja opasnost.

74. MINUT - Stefanov sa 25 metara, tako da je Vanja imao lak posao. Hvata loptu bez većih problema.

71. MINUT - I Stojković pravi izmene. Mladenović i Lazović na terenu. Kostić i Živković idu na klupu.

70. MINUT - Milenković seče napad Bugara. Zbog starta nad Rusevim dobija i žuti karton.

66. MINUT - Krstajić pravi dvostruku izmenu. Krastev i Stefanov na terenu. Čočev i Iliev završavaju meč.

64. MINUT - Pavlović pada u kaznenom. Naši traže penal, ali Englez Doson ne smatra tako. Ubrzo, pokušaj Kostića presečen.

63. MINUT - Tadić opet nalazi Pavlovića, lopta dolazi do Živkovića kome je oduzimaju.

61. MINUT - Pavlović vara Ruseva, koji pravi faul. Žuti za Bugarina i slobodan udarac sa leve strane za naš tim.

56. MINUT - Gudelj faulira Despodova. Umesto Lukića ulazi Jovanović. Tako da Stojković pojačava ofanzivu. Igramo sa dva klasična napadača.

54. MINUT - Despodov se ohrabrio. Sa dvadesetak metara pokušava, ali preko gola.

47. MINUT - Srbija gubi! Strelac za Bugarsku za 1:0 je Despodov!

Veoma loša reakcija igrača naše selekcije. Dozvolili Čočevu da primi loptu i da se zagradi i doda loptu kapitenu koji sa desetak metara ne greši. Nemoćan Vanja.

Prvo poluvreme

Kraj prvog poluvremena!

43. MINUT - Lukić sa 18 metara, ali lopta je u naručju golmana Bugarske.

42. MINUT - Joveljić stiže do lopte, ali mu na ivici kaznenog prostora oduzimaju. Ne uspeva da proigra Tadića.

35. MINUT - Joveljić i povratna do Lukića, koji šutira pored gola. Ali i da je bio gol, ne bi bio priznat zbog ofsajda.

32. MINUT - Mađarska vodi protiv Litvanije. Za 1:0 strelac Varga.

31. MINUT - Kakav zicer za Bugare. Izbegnuta ofsajd zamka (Gudelj), Rusev jedan na jedan sa Vanjom, ali lopta pred stative. Mnogo sreće za naš tim.

24. MINUT - Pavlović fauliran. U nastavku akcije, novi korner za Srbiju. Tadić opet. Ponovo Pavlović u glavnoj ulozi. Uspeva da iznudi novi korner. Odlazi lopta preko prečke.

13. MINUT - Novi korner za Srbiju. Opet Tadić. Faul u napadu pravi Pavlović.

5. MINUT - Korner za Srbiju. Tadić sa desne strane, Milenković glavom, ali lopta ide pored stative.

1. MINUT - Bugari kreću sa centra.

Počelo je!

20.40 - Intoniraju se himne. Bugari u belim dresovima i zelenim šortsevima, Srbija u kompletno crvenoj opremi.

Sudija će biti Kreg Poson iz Engleske.

19.40 - Poznati su i starteri

Bugarska: Djulgerov, Popov, Antov, Hristov, Gruev, Petkov, Iliev, Kraev, Čočev, Rusev, Despodov.

Srbija: V. Milinković-Savić, Milenković, Gudelj, Pavlović, Živković, Maksimović, Lukić, Kostić, Tadić, S. Milinković-Savić, Joveljić.

Utakmicu koja će početi u 20.45, možete da pratite na našem portalu u tekstualnom prenosu, kao i na Premiumu 2 TV Arena sport.

Oglasio se i Juventus za koji igraju (trenutno povređeni) Dušan Vlahović i Filip Kostić. Torinski velikan je poželeo sreću Kostiću.

Takođe, "osetili" su i travu na stadionu.

Tokom dana, naši reprezentativci su prošetali Razgradom u kojem igra višestruki prvak Bugarske, Ludogorec.

Istovremeno, igraće se još jedan meč iz naše grupe, Mađarska - Litvanija.