Firenca u suzama, ode trofej u Milano! Inter odbranio Kup Italije!

24.05.2023

22:55

0

Fiorentina povela u finalnom meču, Lautaro Martinez sa dva gola napravio preokret i doneo Kup Neroazurima

Lautaro Martinez postiže gol pored Nikole Milenkovića - Copyright Profimedia

Firenca je u suzama, trofej je otišao put Milana. Inter je u finalu Kupa Italije savladao Fiorentinu posle preokreta i tako došao do devetog trofeja u masovnijem takmičenju – 2:1.

Sve vredno pomena na rimskom Olimpiku odigralo se u prvih 45. minuta. Fiorentina je povela golom Gonzalesa posle samo tri minuta igre, ali se do odlaska na veliki odmor Lautaro Martinez pobrinuo za preokret kojim je Inter odbranio trofej Kupa Italije.

Sjajni Argentinac je najpre, u 29. minutu, iskoristio lošu postavku Nikole Milenkovića i poravnao rezultat, da bi osam minuta kasnije, posle zbrke u kaznenom prostoru Fiorentine i centaršuta Barele natrčao na loptu i tako svojoj ekipi doneo vođstvo.

Fiorentina nije bila konkretna sve do 70. minuta kada je u igru ušao srpski napadač, Luka Jović, koji je probudio svoju ekipu, ali nažalost nije iskoristio dve velike prilike u svega tri minuta. Malo posle toga priliku je dobio i Aleksa Terzić koji je ušao umesto Dodoa, ali nije promenio puno toga na terenu.