Jović, Terzić i Milenković idu dalje, Stanković i Đuričić stali! "Srpski derbi" u Italiji pripao Fiorentini (VIDEO)

12.01.2023

22:30

0

Nekadašnjem napadaču Zvezde poništen i gol zbog ofsajda

Luka Jović u utakmici Fiorentina - Sampdorija - Copyright Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP

Fudbaleri Fiorentine su se plasirali u četvrtfinale Kupa Italije, nakon minimalne pobede nad Sampdorijom. Na "Artemio Frankiju" je bilo 1:0, a za plasman u polufinale "Viola" će igrati protiv Torina koji je izbacio Milan.

U duelu u kojem je bilo bivših igrača (pa i trenera) Crvene zvezde uspešniji su bili Aleksa Terzić i Luka Jović, od Dejana Stankovića i Filipa Đuričića.

Jedini gol viđen je u 25. minutu. Centirao je Aleksa Terzić, na lopti je bio Luka Jović, a onda je Antonjin Barak zakucao loptu u mrežu.

Treba reći i da je Joviću u završnici prvog poluvremena poništen gol zbog ofsajda, posle VAR sugestije.

Za Fiorentinu je u nastavku zaigrao i nekadašnji igrač Partizana Nikola Milenković, dok su u nastavku Terzić i Jović zamenjeni.

Plasman dalje obezbedila je i Roma. "Vučica" Žozea Murinja i Nemanje Matića (igrao sve vreme) slavila je golom Paula Dibale u 64. minutu.