Agonija Partizana se nastavila! Drugo i treće mesto na kraju samo pusti san! (FOTO, VIDEO)

21.05.2023

20:55

0

U derbiju kola bilo je 2:2, a dvostruki strelac za domaćina je bio Milošević. Posle ovog meča, crno-beli četvrti, a Voša peta

Fudbaleri Vojvodine dočekali su Partizan u okviru pretposlednjeg kola Superlige i na "Karađorđu" je bilo 2:2. Pošto nisu uspeli da pobede, crno-beli su ostali bez drugog i trećeg mesta na tabeli, pa će sezonu završiti kao četvrti. Novosađani će biti peti, tako da i jedni i drugi idu u kvalifikacije za Ligu konferencija.

Utakmica u Novom Sadu bila je veoma zanimljiva, pošto su viđena četiri gola, kao i mnogo šansi. "Jurile" su se ekipe Radoslava Bataka i Igora Duljaja, ali na kraju nije bilo pobednika. Poveli su gosti efektnim golom Rikarda Gomeša u 17. minutu, da bi Jovan Milošević samo pet minuta kasnije izjednačio na 1:1.

U drugom poluvremenu, momak koji se oprašta od Voše i ide u Štutgart je savladao drugi put Aleksandra Popovića, već u 46. minutu. Ali kao što je u ovom meču sve bilo brzo, samo četiri minuta kasnije izjednačio je Kolorado.

Posle toga nije bilo golova, mada su golmani Lazar Carević i Popović spasavali svoje ekipe u nekoliko navrata. Mada je bilo i promašaja, kada je lopta odlazila tik pored stative.

Mada posle gola Kolorada, dominantnija je bila Vojvodina, a Nikola Čumić je mogao u 87. minutu da bude heroj, ali je bio veoma neprecizan.

U narednom kolu, čekaju nas duelu TSC - Vojvodina i Partizan - Voždovac, ali to neće ništa bitno promeniti kada je reč o položaju na tabeli za beogradski i novosadski tim.

Kraj utakmice!

90. MINUT+4 - Šehović loše zahvata loptu u veoma izglednoj prilici.

90. MINUT+1 - Ljubisavljević umesto Čumića.

Igra se još četiri minuta.

87. MINUT - Karton Rikardu zbog prigovora. U nastavku akcije, Čumić sa desetak metara promašuje zicer. Posle greške crno-belih dodao je Malbašić do Čumića koji je bio veoma loš u završnici.

86. MINUT - Izlazi dvostruki strelac Milošević. Ulazi Kabić.

84. MINUT - Sada i karton za nekog sa klupe Vojvodine. Stepanov opomenut.

82. MINUT - Nikolić uleće u kazneni Partizana, šutira iskosa sa desne strane, ali pogađa stativu. Mnogo sreće za crno-bele.

78. MINUT - Karton zbog prigovora dobija trener golmana Partizana Pantić. Ulaze Fejsa i Šehović. Izlaze Belić i Urošević.

77. MINUT - Ukazuje se pomoć kapitenu Partizana Uroševiću. Moraće na klupu.

74. MINUT - Ulazi Jevremović umesto Natha. Pre toga Filipović ne uspeva da savlada Carevića.

72. MINUT - Dijabate dobija odličnu loptu od Natha koji obavlja veliki deo posla. Sa desne strane gađa bliži donji ugao Carevića koji nogama brani. Nema promene rezultata, kao ni gola Dijabatea.

66. MINUT - Izmene i u Partizanu. Menig i Kolorado izlaze. Ulaze Jović i Pantić.

63. MINUT - Pokušava Zukić glavom, ali Popović ipak hvata loptu.

60. MINUT - Nilkolić na zemlji, na ivici kaznenog prostora. Vujačić ima šta da mu kaže. Nema penala, nema kartona i meč se nastavlja.

56. MINUT - Nova izmena u Vojvodini. Nikolić ulazi, a izlazi Vukčević.

51. MINUT - GOL! - Kolorado i sada je 2:2.

Carević brani zicer Menigu, ali je lopta stiže do veziste iz Kolumbije. Raspaljuje po lopti i neodbranjiv šut. Carević sada ne može ništa.

50. MINUT - Menig gađa pod prečku, ali Carević oprezan i brani.

46. MINUT - GOL! Ponovo Milošević i sada je 2:1 za domaćina!

Posle auta na desnoj strani dupli pas sa Vukčeviće. Precizno po zemlji i pogađa dalji ugao gola Popovića.

Menja Batak. Ulaze Zukić i Topić. Izašli Milosavljević i Busnić.

Kraj prvog poluvremena!

Igra se još dva minuta!

45. MINUT - Čumić gađa donji ugao Popovića, koji se baca i brani. Opasnost otklonjena.

36. MINUT - Milosavljeviću se ukazuje pomoć na terenu. Izgleda da je reč o zadnjoj loži. Meč se nastavlja.

28. MINUT - Dobija i Busnić žuti karton. Kao i u golovima i u kartonima je 1:1.

22. MINUT - GOL! Milošević za 1:1.

Kontra koju završava mladi fudbaler koji će na kraju sezone otići u Štutgart koji mu je dozvolio da ostane kao pozajmljeni igrač. Lopta završava u maloj mreži.

Imamo odličnu utakmicu za sada.

20. MINUT - Dijabate sam ispred Carevića koji mu brani. Signaliziran je ofsajd, ali da je Dijabate pogodio, VAR bi preinačio odluku jer nije bilo govora o ofsajdu.

17. MINUT - GOL! Vodi Partizan. Strelac Rikardo!

Napadač Partizana dribla u stranu i iz veoma teške pozicije levicom majstorski pogađa dalji ugao.

16. MINUT - Ponovo Malbašić u prilici, ali sa desetak metara visoko iznad gola.

14. MINUT - Malbašić prolazi po desnoj stran, ali izblokiran. Samo korner. Urošević otklanja opsanost.

13. MINUT - Belić već dobija žuti karton. Crno-beli sada imaju problem.

10. MINUT - Sada i Dijabate pokušava. Šutira pored Traorea, ali lopta sa 16 metara odlazi pored stative. Za sada mnogo opasniji gosti iz Beograda.

7. MINUT - Korner za crno-bele. Natho, Ilić glavom sa sedam-osam metara, ali Carević se baca i brani. Ali, ipak faul u napadu. I da je bio gol, ne bi bio priznat mladom štoperu. Podsetimo, glavni sudija je Milan Mitić.

Na tribinama samo navijači Vojvodine. Firma je na svom mestu, ali ne i Grobari. Suspenzija bi trebalo da bude okončana posle ovog meča.

4. MINUT - Već u narednom minutu Rikardo izlazi ispred Carevića. Sa desne strane šutirau dalji ugao, ali pored stative.

3. MINUT - Menig sa 18 metara, ali pogađa samo spoljni deo mreže Carevića. Dobar tempo na početku meča.

Počinje!

Filip Malbašić dobio dres sa brojem 100. Toliko je puta igrao za tim sa "Karađorđa".

Sa fudbalerima na teren izlaze i deca iz Gračanice.

Danas mnogo povoljniji vremenski uslovi u odnosu na pre nekoliko dana, kada je meč Kupa Srbije i prekinut.

18.00 - Poznate su i startne postave i izgledaju ovako:

VOJVODINA: Carević, Lazarević, Jeličić, Traore, Antonijević, Busnić, Milosavljević, Čumić, Milošević, Malbašić, Vukčević.

PARTIZAN: Popović, Filipović, Vujačić, Ilić, Urošević, Kolorado, Belić, Dijabate, Natho, Menig, Rikardo.

Ponovo će od početka igrati mladi štoper Ilić, kao i u susretu sa Novim Pazarom. Na klupi ostao Saničanin.

Printscreen/Superliga

Ovo su rezerve:

- Dva tima su već odigrala dva međusobna susreta tokom aktuelne sezone, a svaki je izašao kao pobednik iz okršaja na svom stadionu. Prvi meč odigran tokom jeseni u Humskoj crno-beli su rešili u svoju korist rezultatom 4:1. Drugi meč odigran tokom proleća na ’’Karađorđu’’ Novosađani su rešili u svoju korist rezultatom 2:1.

- Utakmica na stadionu "Karađorđe" počeće u 19 časova, a glavni sudija biće Milan Mitić. Dešavanja možete da pratite uživo na TV Arena sport, kao i na našem portalu u tekstualnom prenosu.

Evo i izjava šefova stručnih štabova, Radoslava Bataka i Igora Duljaja.

- Želim da pozovem što veći broj navijača da gledaju lep fudbal i da nas podrže kako bi rezultat bio u našu korist. Motivacija neće biti problem. Nije bilo teško da inspirišem ekipu ni kad smo imali pozitivan niz, neće ni sada. Ne razmišljamo o tome da li je Partizan spremniji ili ne. Hoćemo da budemo odgovorni. Ne zaboravljamo činjenicu da smo ostvarili ovosezonski cilj, ali želimo da budemo fokusirani kao da nismo obezbedili Evropu i kao da je ovo prva utakmica u narednoj sezoni - kazao je Batak, a ovo su reči Duljaja.

- Dok god postoji šansa za drugo mesto, moramo da verujemo u to. Partizan mora u svakoj utakmici da ide na pobedu. Biće izuzetno teško protiv Vojvodine, koja, ako se ne varam, od prošle godine nije izgubila meč na svom terenu u prvenstvu. Njihov trener radi odličan posao, ima dosta kvalitetnih pojedinaca, a lepo ih je uklopio u kolektiv. Mi ne smemo da mislimo na to što je Vojvodina u četvrtak igrala Kup i da je možda umorna.

Ako budemo o tome razmišljali, nećemo dobro proći. Verujem da sada igramo bolje u odnosu na prethodni period. Polako se neke kockice slažu, daleko je to još od idealnog, ali vidi se pozitivan pomak. Od mojih igrača tražiću samo da na teren prenesu ono što smo radili na treningu. Nadam se da će uspeti da dovedu teren u red, da bismo svi mogli da uživamo u fudbalu.