VIDEO Vest Hem u finalu! Fiorentina nakon drame i prekida, ima svog heroja!

Autor: A. S.

Pogledajte golove i šanse u HD-u, samo na 24sedam

Antonin Barak - Copyright Profimedia

Večeras su odigrani revanš mečevi polufinala Lige konferencije, a nakon velike drame i produžetaka u borbi za titulu ćemo gledati ekipu Vest Hema i Fiorentine.

Vest Hem je u Alkmar stigao nakon trijumfa od 2:1, a večeras su finale potvrdili pobedu rezultatom 1:0. Fiorentina je pak režirala veliki preokret, nakon što su na svom terenu preživeli poraz od 2:1, večeras su u Bazelu slavili sa 3:1. Meč je obeležila i pauza zbog intervencije lekarske službe na tribinama.

Viola je večeras u Bazel stigla silno motivisana da trijumfuje i to su pokazali od prvog minuta meč. Kako je susret odmicao, tako su gosti bili sigurniji, pa su i stigli do prednosti u 34. minutu preko Gonzalesa. U drugom poluvremenu, Bazel je preko Andunija stigao do poravnanja rezultata i povoljnije situacije za svoju ekipu. Od tog momenta, Bazel je bio opasniji, nizao je prilike, ali je ponovo Fiorentina stigla do gola i to preko Gonzalesa. Mogao je i Nikola Milenković da ugrozi rivala, ali su ipak usledili produžeci.

A tamo, prava drama, na tribinama je pozlilo nekome od navijača Viole, pa je usledio prekid meča na desetak minuta. Po povratku na teren, Jović je mogao da izraste u heroja, ali je šutirao preko gola. Koji minut kasnije, na njegovu asistenciju, Antonin Barak je poslao loptu iza leđa Hitsa, 3:1. To je značio kraj.

U Alkmaru je bilo mirnije, bar tokom meča. Domaćin je jurio pogodak kako bi obezbedio penale i prolazak, ali je Vest Hem odolevao. A onda, potpuno niotkuda, Čekićari su stigli do pogotka, u 94. minut, preko Fornalsa i potvrdili plasman ukupnim rezultatom 3:1.

Blog uživo

Bazel:Fiorentina

133. minut - Kraj, Fiorentina je u finalu!

132. minut - Viola u kontri, Jović je imao prazan gol, stativa.

129. minut - Gooooool!!! Fiorentina ide u finale!!! Barak je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru i u poslednjim sekundama meča, nakon asistencije Luke Jovića, doneo vođstvo, 1:2! Sudije su proverile, gol je priznat!

124. minut - Gužva u kaznenom prostoru Viole, ali je golman bio na visini zadatka!

123. minut - Jović je mogao da izraste u heroja, ali preko gola

117. minut - Kapiten Viole je izveo korner, odmah šansa, ali Hits

108. minut - Na tribinama je pozlilo nekome od navijača, Biragi je prekinuo igru, a lekarska ekipa s terena otišla pravo među navijače gostujućeg tima

106. minut - Mirnija situacija u Bazelu

103. Bonaventura je dobio žuti karton zbog udarca laktom

97. minut - Mogao je Gonzales do het-trika, ali ponovo sjajni golman Bazela interveniše

95. minut - Visoko je postavljena defanzivna linija gostiju, Bazel se potpuno povukao i evo prilike, Amrabat je ubacio u kazneni prostor, a Jović glavom centrirao, međutim Hits je iskusno odbio nalet rivala

93. minut - Izborila je Fiorentina produžetke

Az Alkmar:Vest Hem

95. minut - Gotovo, Vest Hem je u finalu, ukupnim rezultatom 3:1!

94. minut - Fornals potpuno niotkuda potvrđuje pobedu, 0:1. Golman ništa nije mogao

88. minut - U Holandiji ništa novo, mirne mreže, Vest Hem gleda ka finalu

80. minut - Milenković najviši u skoku nakon kornera, ali je lopta, nakon odbitka, otišla iznad prečke. Šteta

75. minut - Viola ne planira da stane, ali sledi i presing domaćina

72. minut - Ponovo Nikolas Gonzales, 1:2!!! Loša intervencija domaće odbrane, lopta se odbila do sjajnog strelca, a ovaj iz prve uputio šut i iznenadio golmana. Sve se vraća na početak.

68. minut - Prilika za Fiorentinu, ali je centaršut Dodoa prošao kroz kazneni prostor

58. minut - Pavlidis je pao u šesnaestercu, ali je sudija odmahnuo glavom, mreže miruju u Holandiji

66. minut - Areola refleksnom reakcijom čuva gol Vest Hema, pitanje je trenutka kada će domaćin postići pogodak

57. minut - Gonzales na meti navijača. Prilikom izvođenja auta, ka fudbaleru Fiorentine su poletele čaše i slični predmeti, sudija je povukao igrače Viole, ali je sve prošlo bez sankcija

55. minut - Bazel ponovo vodi u ukupnom rezultatu! Anduni za 1:1, duga lopta, dobar prijem i greška Igora, Švajcarci bliži finalu

48. minut - Dodo je zaradio udarac u licu, koji nije okarakterisan kao prekršaj, pa je rešio da sam uzvrati rivalu, ali je uspeo da izbegne karton

45. minut - Igra se i u Alkmaru

45. minut - Nastavlja se

Poluvreme na oba meča, Fiorentina ima prednost, Az i dalje juri Vest Hem

Basel:Fiorentina

50. minut - Nova prilika za Violu, preko Kabrala, ali ponovo pored okvira gola

41. minut - Bonaventusa šutira glavom, Hits je bio na krivoj nozi, ali je uspeo da odreaguje i sačuva Bazel

37. minut - Ne menja se situacija u Alkmaru, domaćin ređa prilike, gosti odolevaju

33. minut - Rejnders je mogao da vrati sve na početak, ali se isprečio golman Vest Hema

38. Preti i Bazel, ali čuvar mreže ekipe iz Firence je bio siguran

34. minut - Dva kornera za Violu, jedan za drugim, pa šut Bonaventure, ali dobra intervencija golmana Bazela. Evo novog kornera i pogotka Fiorentine, Nikolas Gonzales je glavom smestio loptu u mrežu, nakon centaršuta kapitena Biragija! 0:1

31. minut - Biragi centrira, ali je pokušaj Gonzalesa završio pored stative. Fioretnina sve bliža pogotku

25. minut - Stativa Vest Hema! Bude se i gosti

21. minut - U Holandiji mnogo mirnije. Domaćin kontroliše dešavanja na terenu, ali golmani još uvek nisu imali većeg posla

23. minut - Opasan napad Bazela, ali interveniše Milenković

21. minut - Endoj u kontri, Igor ga je zaustavio na pragu kaznenog prostora, zbog čega je zaradio žuti karton. Džaka šalje loptu u kazneni prostor, pao je Lang, ali se sudija nije oglasio, 0:0

18. minut - Slobodan udarac za Džaku, ali preko živog zida. Ni tu nije bio kraj, ali još jedan pokušaj pored stative

17. minut - prva velika prilika za Bazel, koji je krenuo u kontru, ali su se u poslednjem trenutku isprečili defanzivci Viole. Opasnost ni tada nije otklonjena.

12. minut - Nižu se prilike domaćina, korner za Karlsona, ali nije došlo do promene rezultata

12. minut - Gosti se ne šale, kazneni prostor Bazela pod opsadom

7. minut - Igra se na polovini domaćina, Fiorentina je sve opasnija. Interesantno, srpski reprezentativac Nikola Milenković više pred golom rivala, nego u svojoj odbrani

1. minut - Juri Viola finale od prve sekunde

2. minut - Sjajna prilika za Klasija, ali defanzivci engleskog sastava još jednom uspešniji

1. minut - Az od starta kreće ofanzivno. Već u prvom minutu korner za Karlsona, ali je gostujuća odbrana intervenisala

Počinje u Bazelu i Alkmaru

Uzavrela atmosfera u Holandiji

Uoči meča u Alkmaru, došlo je do nereda na ulicama. Naime, sukobili su se navijači domaćih i gostujućih navijača.