Debakl tužnog Partizana za kraj evropskog sna! Humska zrela za veliko čišćenje!(FOTO, VIDEO)

23.02.2023

20:03

1

Šerif slavio sa 3:1 u Beogradu, navijači pred meč krenuli u rat protiv Uprave kluba

Slavlje fudbalera Šerifa u Humskoj - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana pokazali su da nisu zreli za završnicu najslabijeg evropskog takmičenja. Moldavski Šerif izbacio je crno-bele iz Lige konferencija pobedom u Beogradu od 3:1.

Kako narod kaže "riba od glave smrdi", tako je i utakmica sa Šerifom ogledalo stanja u Humskoj ulici. Tu je Uprava koja ne želi da ode i koja svoje fotelje brani kako god zna i ume, tu su igrači koji ne mogu da se povežu na terenu, trener koji ne uspeva da ih pokrene, navijači koji nemaju čime da budu zadovoljni.

Tako izgleda današnjica Partizana, tako je izgledala i večerašnja utakmica. Uspelis u crno-beli da prokockaju 1:0 iz Moldavije i vođstvo od 1:0 u Beogradu! A da ih gosti nisu ljudski ni napali! Bilo je dovoljno da iskoriste poklon penal pa da se igra srpskog tima potpuno raspadne. Golove je Šerif postizao posle nestvarnih, gotovo dečijih grešaka fudbalera Partizana.

Gotovo je evropsko putovanje za Partizan! Možda je vreme da ovo budu i poslednji dani za brojne ljude čiji je posao na stadionu u Humskoj.

Utakmica je završena! Debakl Partizana u Humskoj i kraj evropskog puta!

93. minut - Dijabate proigrao Pavlovića, ali je njegov šut izblokiran. Korner nije doneo nikakvu opasnost po goste.

90. minut - Samo jedan gol treba crnoi-belima da izbore produžetke, a čini se da može da se igra još dva meseca, a da taj gol ne bude postignut. Igraće se još 5 minuta.

83. minut - Badolo prebacuje gol iz slobodnog udarca.

82. minut - Jović menja Meniga, Pavlović Dijabate. Kod gostiju je u igri Mumunji umesto Tapsobe.

78. minut - Kakva šansa za Partizan!!! Rikardo sjajno izbacuje Baždara pred gol rivala, a udarac mladog napadača nije bio dovoljno jak da prevari golmana Kovala!

73. minut - Šut Uroševića sa 20-ak metara kači defanzivca Šerifa i odlazi u korner.

70. minut - Menjaju i gosti. Umesto napadača Atiemvena u igri je štoper Garananga. Jasna ideja trenera Šerifa.

69. minut - Traore umesto Pantića.

68. minut - Opet Menig dobar sve do završnog pasa. Rešio se čuvara, ali loše uputio pas ka Dijabateu.

67. minut - Vreme prolazi, crno-beli ni da zaprete. Deluje da su se malo konsolidovali, ali ništa ne govori da mogu do gola.

63. minut - Korner za Partizan. I to je dovoljno da sa tribina stigne podrška. Ne i da se napravi šansa.

60. minut - Tinejdžer Baždar menja Fejsu.

58. minut - Istrčao je Menig dobro u kontru, dobro centrirao, ali su gosti izbacili loptu iz kaznenog prostora. Nasavak akcije ide pod malopte pomenutu komediju.

58. minut - Korner za Šerif nakon novih "bravura" u crno-beloj defanzivi. Na više od 30 metara od gola Jedan štoper uklizava i pogađa drugog u nogu, a lopta odlazi van terena. Na momente deluje i komično to što fudbaleri Partizana rade na terenu.

54. minut - Evo i prvog napada crno-belih u nastavku. Nije bilo prilike, ali su bar uspeli da dođu do udarca ka golu.

50. minut - Ne mogu domaći da povežu dva pasa kako treba, zaista deluju kao neko ko je nateran da obuče dres i istrči na teren. Ovo je baš teško za gledanje. Čak se i na licu Petrića jasno vidi da je ljut zbog izdanja svojih izabranika.

47. minut - 1:3. Auuuu! Ponovo Diop šutira iz daljine i pogađa mrežu crno-belih. Ovo sve više liči na katastrofu o kojoj će se dugo pričati.

POČELO JE DRUGO POLUVREME! Partizan mora da "oživi" u nastavku.

Posle prvih 45 minuta igre u Humskoj sve je vraćeno na nulu. Šerif je anulirao prednost Partizana iz prvog meča isključivo zahvaljujući neobjašnjivim greškama crno-belih. Najpre je Saničanin napravio naivan penal, a onda je napravljena serija neshvatljivih grešaka u Partizanovoj trećini. Kazna je stigla i gosti na poluvremenu vode sa 2:1. Moraće trener Gordan Petrić da pronađe način da sastavi ekipu koja se potpuno raspala u završnici prvog dela igre.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45(+3) - Novi opasan šut Diopa, brani Popović!

45(+1) - Šerif vodi! Neverovatne greške crno-belih nizale su se jedna za drugom, a Diop je sjajno šutirao i pogodio za vođstvo gostiju.

41. minut - Panitć je bez ičije pomoći napustio teren, deluje da povreda nije teže prirode.

40. minut - Ovo nikako nije dobro! Danilo Pantić je seo na teren i čeka pomoć. Upravo je on u igri umesto bolesnog Natha.

39. minut - Ponovo slična akcija, ali se ovog puta Menig okliznuo prilikom ubacivanja lopte pred gol gostiju.

36. minut - Brza kontra Partizana i loš centaršut Meniga.

31. minut - Vezali su gosti dva kornera, opasnosti po gol crno-belih nije bilo.

28. minut - Dijabate je promešao rivale, pa ga je Radeljić zaustavio faulom i dobio žuti karton zbog tog starta.

22. minut - 1:1! Lopta u jednu, Popović u drugu stranu. Strelac je Badolo.

21. minut - Penal za Šerif. Saničanin je baš počastio goste, prenaivno im je poklonio šansu za izjednačenje.

19. minut - Saničanin igra gornjim delom ruke u svom kaznenom prostoru, gosti traže penal, sudija gleda snimak posle asistencije iz VAR sobe.

13. minut - GOOOOOL! Menig trese mrežu gostiju! Odlična lopta Rikarda ka strelcu gola za vođstvo Partizana!

- Severna tribina rezervisana je za najmlađe navijače Partizana. I oni teraju rukovodstvo Partizana.

7. minut - Nova sjajna akcija crno-belih. Rikardo do Pantića, ovaj ka Dijabateu, ali za nijansu prejako.

4. minut - Velika šansa za Partizan! Menig je uposlio Rikarda, ali je Radeljić izbacio loptu sa gol-linije. Sudija je mahao ofsajd, iako deluje da napadač Partizana nije bio najblići golu Šerifa.

- Utakmica je počela!

- Posle skandiranja "Uprava napolje", navijači su otpevali himnu crno-belih.

- Fudbaleri Partizana odradili su zagrevanje pred duel sa Šerifom. Kao jedini preostali predstavnik, crno-beli brane čast fudbalske Srbije u Evropi! Sa tribina se čuje: Napadaj, napadaj, Partizane, napadaj!

- Veliki je broj navijača Partizana. Svi sa istom željom i porukama...

- Grobari kreću u protestnu šetnju, kažu da prave prve korake u ozdravljenju kluba! "Lopovi, lopovi sede nam u upravi, crno-bela zastava za njih nije svetinja", ori se pesma navijača crno-belih.