VIDEO Lautaro za finale Lige šampiona! Inter nadmudrio rosonere!

0

Autor: A. S.

Simone Inzagi još jednom uspešniji od Stefana Piolija

Detalji sa polufinalnog meča između Milana i Intera - Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Fudbaleri Intera u revanš meču polufinala Lige šampiona savladali su ekipu Milana sa 1:0 i ukupnim rezultatom 3:0 stigli do finala takmičenja. Gol odluke delo je kapitena Lautara Martineza, a neroazuri sada radosni čekaju na drugi meč i okršaj Mančester sitija i Real Madrida.

Već u prvih 90. minuta, na zvanično gostujućem terenu, Inter je sa 2:0 nagovestio da će igrati u finalu. Nije reč o velikoj razlici, ali je poznato da Italijani igraju na rezultat, što se potvrdilo i večeras.

Na Đuzepe Meaci, gosti su bili opasniji, već u prvih deset minuta, Milan je nanizao nekoliko opasnijih prilika i nagovestio neizvesnost. Sa druge strane, Inter je vrebao priliku preko Džeka, ali su domaćini imali priličnih problema sa realizacijom, nekoliko netačnih dodavanja, koštali su nas akcije, a na sve to, Onana i Menjoli su bili u glavnim ulogama.

Kako je vreme odmicalo, tako je Inter preuzimao kontrolu, ali je koji minut pre poluvremena došlo i do problema, zbog povrede je iz igre morao Henrik Mkhitarjan. Ipak, u nastavku se njegov izostanak nije osetio, ali je ritam igre u drugom poluvremenu bio znatno sporiji. Džeko je napustio teren u 66. minutu, uz velike ovacije, zamenio ga je Lukaku, i definitivno bio neko ko je pokrenuo Inter u tom poslednjem koraku.

Upravo je Belgijanac odigrao ključni pas sa Lautarom u 74. minutu, kada je Inter stigao do pogotka za potvrdu finala i veliko slavlje Meace. Do kraja duela, igrači oba tima su odigrali mirno, bez tenzije, očigledno prihvativši da je kraj.

Finale Lige šampiona igraće se 10. juna u Istanbulu, a Inter čeka na ime rivala, Mančester siti ili Real Madrid.

Blog uživo

90 +3. minut - Sve je gotovo, Inter je u finalu!

Prilika Lukakua iz više uglova

90. minut - Milan nema nikakve šanse, sve je rešeno

84. minut - Lautaro izlazi iz igre, menja ga Korea

81. minut - Gužva nakon prekršaja Krunića, tražili su fudbaleri Intera crveni karton, a sudija je pokazao ipab nešto blažu kaznu

Pokušaj Lautara iz više uglova

78. minut - Mogao je Lautaro da reši sva pitanja, ali je Menjon dobro reagovao

76. minut - Origi i Salemaherc na terenu, izašli su Diaz i Mesijas

74. minut - Lautaro, 1:0! Sve je krenulo od saradnje sa Lukakuom, lako su nakon podeljenog dodavanaj izbacili odbranu Milana, a Menjon ovog puta nije moga da interveniše, lopta je prošla tik uz stativu!

69. minut - Pokušava i Milan, preko Leaa i Žuniora, ali Onana je siguran

66. minut - Lukaku menja Džeka, a Gosens ulazi umesto DiMarka.

62. minut - Tijo je povređen, ima problema sa kolenom, ali je rešio da nastavi meč. Ipak, menja ga Kalulu.

57. minut - Inter polako menja brzinu i preko Džeka kreira opasne prilike. Na drugoj strani, u kaznenom prostoru je pao Leao, ali nije bilo prekršaja, pa se sudija nije oglasio

55. minut - Prvi žuti karton na meču i to za Tijoa.

50. minut - Spor nastavak meča. Inter ne rizikuje, dok Milan juriša

46. minut - Nastavlja se

45 +3 - Sudija svira kraj prvog dela igre, 0:0

45. minut - Probao je Lautaro, ali je proklizao u ključnom trenutku, pa je lopta završila iznad prečke

42. minut - Problem za Inter, na travi je završio Mkhitarjan, pokušao je da nastavi, ali koji sekund kasnije, zamenio ga je Brozović

39. minut - Krenuo je Inter na drugoj strani, kada je faulom zaustavljen Džeko, a slobodan udarac je vodio u veliku priliku. Menjon je intervenisao, nakon što je Džeko pokušao glavom!

38. minut - Neverovatna sreća za neroazure. Leao je povukao po levoj strani, ušao u kazneni prostor i poslao loptu pored stative. Bila je ovo velika prilika

32. minut - Ernandez nesmotreno kreće na loptu, odnosno Damfriz je krenuo glavom na nogu Milanovog igrača, srećom, sve je okončano brzo i bez većih problema. Inter je dobio prekršaj

25. minut - Dijo interveniše ispred Lautara. Inter bi da se što pre dokopa pogotka i obezbedi finale

20. minut - Milan juriša ka golu Onane, na drugoj strani, fudbaleri Intera beleže veći broj grešaka u završnici akcije

14. minut - Obrana i Menjona, ali još jedan ofsajd, 0:0

11. minut - Kakva odbrana Onane! Idealna prilika za Milan, smetao je i Leao, ali od šuta Diaza, samo sjajna parada golmana Intera!

10. minut - Žiru ne koristi prazan gol, želeo je da vrati loptu u peterac, od svega samo korner

9. minut - Inter sve opasniji, ali ni Milan nije zalutao

5. minut - Evo prilike i za Milan, Ernandez je zapretio, Onana ostao ukopan, ali i dalje 0:0

3. minut - Prilika za Inter, mogao je Džeko da donese prednost domaćinu, ali ipak se oglasio sudija, svemu je prethodio prekršaj

1. minut - Počelo je, Inter ima prvi napad, napad ka finalu!

Inter (3-5-2): Onana - Darmijan, Ačerbi, Bastoni - Damfris, Barela, Čalhanoglu, Mhitarjan, Dimarko - Džeko, L. Martinez.

Milan (4-3-3): Menjan - Kalabrija, Tšau, Tomori, Ernandez - Mesias, Tonali, Krunić - Žiru, Dijaz, Leao.

Nekadašnji italijanski fudbalski reprezentativac Đankarlo Maroki je istakao da je Inter veliki favorit za plasman u finale LŠ.

- Fudbaleri Milana se nalaze u velikim problemima. Ja bih postavio taktiku da branim 0:2, jer bi onda sa nekim kontranapadom mogao nešto da uradim.

Davne 2005. godine, ovi rivali su igrali poslednji put u Ligi šampiona. Tada je Milan stigao do polufinala i to nakon bakljade, prekida i velikih nereda, a duel je ušao u istoriju.