Partizan nastavio evropsku trku! Radnički pao u Humskoj! (FOTO, VIDEO)

14.05.2023

21:23

0

Grobari su često prozivali čelnike, skandirajući i "Uprava napolje"

Fudbaleri Partizana nastavljaju borbu za mesto u samom vrhu tabele i poziciju u kvalifikacijama za UEFA takmičenja, pošto su u utakmici 35. kola pobedili Radnički 1923 rezultatom 2:1. Sada ekipi Igora Duljaja drugo i trećeplasirani TSC i Čukarički beže za po četiri boda. Ostala su još dva kola, a za crno-bele je bitno da ih Vojvodina ne može više ugroziti. Kao i da su vezali treću pobedu.

U sledećem kolu čekaju nas mečevi Radnički 1923 - Crvena zvezda i Vojvodina - Partizan.

Ali vratimo se meču u Humskoj u kojem su ponovo bili navijači posle istekle suspenzije stadiona. Golove za domaćina dali su Kvinsi Menig i Rikardo Gomeš, a počasni za goste bivši igrač Crvene zvezde Luka Milunović.

Mada moglo je da bude i ubedljivije, ali je gol Fusenija Dijabatea poništen zbog ofsajda, pa nije bilo 3:1.

U prvom poluvtremenu se prilično dugo čekalo na golove, kao i na izgledne prilike. A onda u 41. minutu, prelep pogodak Meniga kojeg je proigrao Slobodan Urošević. Ali samo tri minuta kasnije lošu reakciju defanzivaca iskoristio je Milunović koji je pokvario atmosferu u Humskoj. Pošto je vodeći gol postignut u idealno vreme, a zatim i primljen u najgore moguće.

Ipak, Rikardo je u 56. minutu dao gol za velika tri boda. U nastavku meča bilo je prilika na obe strane, ali promene rezultata nije bilo.

Kraj utakmice!

Igraće se još tri minuta.

88. MINUT - Pavlović na terenu. Strelac Rikardo izlazi.

81. MINUT - Leković u poslednjem trenutku ispred Rikarda.

80. MINUT - Natho ka Uroševiću, ali Ponjević odlično reaguje. Da nije presekao loptu, kapiten crno-belih bi bio jedan na jedan sa Lekovićem.

77. MINUT - Dvostruka izmena u Radničkom. Milunović i Srnić izlaze, ulaze Ponjević i Jovanović. Zvižduci za tandem koji izlazi. Razlog jasan, bivši su igrači Crvene zvezde.

74. MINUT - Duljaj ponovo menja. Jevremović umesto Jovića. Fejsa umesto Pantića.

72. MINUT - Greše gosti, Jović dolazi do lopte. Ide po levoj strani, ali njegov pokušaj završava pored stative.

66. MINUT - Dijabate prebacuje Lekovića posle dodavanja Kolorada. Gol je, ali se proverava da li je ofsajd. Jeste, ostaje 2:1.

64. MINUT - Evandro se žali na udarac. Ostao je na zemlji na ivici kaznenog prostora. Nastavlja meč, a Vujačić je na kratko popričao sa njim. Upravo su njih dvojica bili u duelu.

61. MINUT - Odlična šansa za Radnički. Evandro koristi grešku igrača Partizana vuče loptu daje je Zoriću koji pokušava iskosa sa leve strane. Pored dalje stative Popovića,

60. MINUT - U Partizanu umesto strelca Meniga Dijabate. Menja i Joksimović. Zorić umesto Krajišnika.

56. MINUT - GOL! Rikardo i Partizan vodi da 2:1.

Napadač crno-belih odlično reauje na centaršut Pantića iz prekida sa desne strane. Glavom šalje loptu iza leđa Lekovića.

Nova bakljada Grobara, meč na kratko prekinut, ali se dim brzo razišao.

50. MINUT - Vidosavljević sam u akciji, namešta se i šutira sa ivice kaznenog. Boksuje Popović u korner.

47. MINUT - Menig pogađa spoljni deo mreže posle prodora sa leve strane. Mada je mogao i da proigra saigrače. U nastavku akcije i Jović pokušava, ali pored gola.

Na poluvremenu samo jedna izmena. U timu Radničkog umesto Đurića Evandro.

Prvo poluvreme

Kraj prvih 45 minuta.

44. MINUT - GOL! Vraća se Radnički. Strelac je Milunović, nekadašnji igrač Zvezde.

Centrira Stefan Čolović, lopta pored trojice Partizanovih fudbalera (Saničanina, Vujačića i Filipovića). Milunović glavom i Popović prima gol, za 1:1.

41. MINUT - GOL! Prelep gol Kvinsija Meniga. Partizan vodi sa 1:0.

Akciju počeo Urošević levom stranom, proigrao Holanđanina, a ovaj efektno savladao Lekovića. Prelep gol i crno-beli dolaze do prednosti u idealnom trenutku.

40. MINUT - Ori se i "Lopovi, lopovi, sede nam u upravi.... Ima i navijača Radničkog u Humskoj.

36. MINUT - Kolorado izblokiran. Propao pokušaj iz daljine.

35. MINUT - Dragoljub Srnić faulira Natha i dobija žuti karton. Ali i zvižduke sa tribina.

33. MINUT - Sa desne strane centaršut, glavom pokušava Milunović, ali nije to mnogo opasno. Lak posao za Popovića.

27. MINUT - Opet Rikardo osujećen ispred gola Radničkog. Za sada je dobro čuvan.

25. MINUT - Pas ka Joviću, ali istrčava na vreme Leković.

23. MINUT - Čuju se i zvižduci u Humskoj.

19. MINUT - Jović traži Rikarda u kaznenom Radničkog, ali uspešniji u duelu čuvar napadača Partizana.

18. MINUT - Đurić sa 20-ak metara. Prvi šut u okvir gola uopšte. Lak posao za Popovića koji je bez problema zaustavio loptu.

11. MINUT - Jović pokušava da proigra Filipovića na desnoj strani, ali lopta odlazi u gol aut. Suviše jak pas. Pripada golmanu gostiju Lekovića.

9. MINUT - Sa tribina se čuje "Uprava napolje"!

7. MINUT - Dim se nadvio nad stadionom u Humskoj. Bilo je pirotehnike na tribinama, ali se dim brzo razišao.

5. MINUT - Za sada nema opasnosti ispred golova dva čuvara mreže.

Počinje meč u Humskoj!

Navijači su se vratili na tribine. Tribine daleko od popunjenih, ali Grobara ima posle suspenzije stadiona.

Poznati su i starteri:

PARTIZAN: Popović, Filipović, Vujačić, Saničanin, Urošević, Kolorado, Pantić, Menig, Natho, Jović, Gomeš.

RADNIČKI 1923: Leković, Miličić, Ivanović, Mitrović, Pecelj, Srnić, Krajišnik, Čolović, Vidosavljević, Đurić, Milunović.

FK Partizan

Glavni sudija biće Pavle Tomić.

Evo i najava dva šefa stručnih štabova, Igora Duljaja i Dejana Joksimovića. Tako je Duljaj je pozvao navijače da dođu, pošto je suspenzija istekla.

- Neka navijaju, skandiraju šta god žele, samo neka dođu. Meni znače, a i ekipi. Ako tim dobro igra, onda će naterati ljude da ga bodri veći deo utakmice. Očekujem samo da dođu. Nedostaju mi, verujem i timu. Protiv TSC nije bilo obeležja, ali su bili prisutni. Zato, molim vas, do-đi-te - apelovao je Duljaj.

Kada je reč o gostima iz Kragujevca, nadaju se "reprizama" iz prethodnih mečeva.

- Izlišno je pričati o kvalitetima ekipe Partizana. Dolaskom Igora Duljaja na mesto šefa stručnog štaba oni su podigli nivo energije i agresivnosti, a dobri rezultati u poslednjih nekoliko kola svakako su uticali na rast samopouzdanja u njihovim redovima. Pritom su i dalje u igri za to drugo mesto na tabeli koje donosi plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, tako da nas bez svake sumnje očekuje jedna jako izazovna utakmica protiv veoma motivisanog protivnika.

Na nama je da na pravi način odgovorimo na tu njihovu agresivnost i energiju u igri i da se potrudimo da što je moguće više kontrolišemo dešavanja na terenu - kazao je Joksimović.

Utakmica će početi u 19.30, a možete da je pratite u tekstualnom prenosu na našem sajtu, kao i na Premiumu 3 TV Arena sport.