Drama u Kruševcu! Zvezda tek posle penala u polufinalu, Borjan je heroj! (FOTO, VIDEO)

03.05.2023

20:32

0

I golman Kruševljana Petrić odbranio jedan penal, a gol odluke dao Bukari

Milan Borjan - Copyright FK Crvena zvezda

O plasmanu u polufinale Kupa Srbije u duelu Napretka i Crvene zvezde su odlučili penali. Posle 0:0 u 90 minuta, izvodili su se udarci sa 11 metara, a uspešniji (4:2) su bili gosti iz Beograda koji i brane trofej.

Gol za plasman među četiri najbolja dao je Osman Bukari, a treba reći i da je Milan Borjan odbranio dva penala. Tako su crveno-beli napravili još jedan korak ka odbrani duple krune, pošto su novu titulu već osvojili.

Zvezda je u duel u Kruševcu ušla sa igračima kojima Miloš Milojević nije davao preveliku minutažu. Pa je tako startna postava bila bez Aleksandra Pešića, Gelora Kange, i Mirka Ivanića koji je zaigrao u drugih 45 minuta. Tako je startna postava izgledala ovako: Borjan, L. Nikolić, Eraković, Dragović, Azarov, Mijailović, Kangva, Katai, Bukari, Mitrović, Rakonjac.

Na početku meča odata je počast stradalima u beogradskoj školi "Vladislav Ribnikar", a Delija nije bilo.

FK Crvena zvezda

Uvodni minuti su pripali domaćinu, mada se ne može reći da su pretili Borjanu. Kako je vreme odmicalo, gosti su preuzimali inicijativu. Posle pokušaja Marka Rakonjca i Kingsa Kangve, pretio je i Aleksandar Katai, koji je u drugom poluvremenu izašao zbog povrede.

Na početku drugog, Ivanić je zamenio Kangvu, a Stefan Mitrović je imao dve šanse. U 87. minutu, Ivanić je pogodio stativu što je bilo najbliže postizanju gola. Ali na kraju su o svemu odlučili penali, a Borjan je odbranio dva. Između ostalog i Dejanu Kerkezu koji je danas bio najbolji pojedinac u redovima domaćina koji je danas pružio dobar otpor vodećem timu srpskog fudbala. Na kraju nije ni imao sreće u penal seriji, jer kako se kaže, penali su uvek lutrija.

Ostali parovi četvrtfinala su: Radnički Niš - Vojvodina, TSC - Novi Pazar i Radnik - Čukarički. I ovi mečevi su na programu sutra.

2:4 - Bukari pogađa za polufinale!

2:3 - Putinčanin siguran. Borjan na pravoj strani, ali previsoko.

1:3 - Mijatović uz stativu.

1:2 - Đeković u ugao, ali Borjan se baca i brani.

1:2 - Ivanić zastaje, šutira, a Petrić brani.

1:2 - Borjan čita Kerkeza. Zvezda ima prednost.

1:2 - Azarov plasira po sredini gola Petrića koji se baca u stranu.

1:1 - Šarić siguran, pod prečku gola Borjana.

0:1 - Zvezda prva izvodi penale, tačnije Rakonjac. Pogađa.

Kraj, gledaćemo penale!

90. MINUT+3 - Prucev centrira, lopta ide na Rakonjca. I kormer. Izvodi Nikolić. Brani se Napredak.

Igraće se još pet minuta.

89. MINUT - Milunović menja Dragovića.

88. MINUT - Rakonjac dobija loptu od Ivanića, pokušava, ali preko gola i to visoko.

87. MINUT - Stativa Ivanića posle pokušaja sa leve strane. Mnogo sreće za Kruševljane. Petrić već bio savladan.

84. MINUT - Novi korner za Zvezdu. Azarov izvodi, lopta na kraju dolazi do Nikolića. Snažno po zemlji, ali Petrić ipak hvata "živu" loptu.

Kiša sve jače pada u Kruševcu.

78. MINUT - Rakonjac izblokiran. Posle intervencije Kerkeza, korner. U nastavku akcije, Bukari pokušava da plasira loptu, ali samo pored gola.

77. MINUT - Mijatović skače u kaznenom Napretka i pravi faul u napadu nad Đekovićem.

Podsetimo, ako posle 90 minuta bude bez pobednika, izvode se penali.

72. MINUT - Prucev umesto Mitrovića. U Napretku Laban umesto Ljubomirca.

71. MINUT - MIjatović umesto povređenog Kataija.

63. MINUT - Korner za Napredak. Kerkez na prvoj stativi, glavom, ali neprecizan.

54. MINUT - Nova šansa za Mitrovića i novi neuspeli pokušaj. Posle karambola šutira, ali preko gola. Propala je dobra prilika za Zvezdu.

52. MINUT - Zogović umesto Čečarića.

51. MINUT - Rakonjac prima loptu smiruje je. Natrčava Mitrović, ali loše šutira. Pravo u golmana kruševačkog Napretka.

Ivanić umesto Kangve

Kraj poluvremena!

45. MINUT - Kerkez uklizava Kataiju.

44. MINUT - Katai ponovo pokušava, ali bez uspeha!

40. MINUT - Nastavlja se pritisak gostiju. Katai pokušava da lobuje Petrića, ali preko gola Petrića.

32. MINUT - Pokušava i Mijailović sa ivice kaznenog, ali je neprecizan.

29. MINUT - Kangva sa 20-ak metara snažno, ali Petrić se baca i brani. Sada su gosti dominantni.

18. MINUT - Mitrović po levoj strani, Ivanović izbacuje u korner. Glavom pokušava Rakonjac, ali pored gola.

17. MINUT - Driblinzi Kataija i centaršut ali lopta ne stiže do saigrača u kaznenom Napretka.

14. MINUT - Borjan se žali na povredu. Ipak nastavlja kapiten i golman branioca trofeja.

12. MINUT - Čečarić sa 18 metara u dobroj poziciji, ali loše zahvata loptu.

11. MINUT - Korner za Napredak sa desne strane. Brani se Zvezda posle skoka Erakovića. Lopta ide ka golu Napretka, ali je u nastavku akcije u naručju Petrića.

8. MINUT - Vukajlović centrira sa leve strane, ali lako hvata Borjan.

6. MINUT - Katai, Nikolić utrčava, pokušava iskosa sa desne strane, ali tik pored stative.

1. MINUT - Putinčanin sa 18 metara ali visoko preko gola Borjana.

Počinje!

18.29 - Minut ćutanja za ubijene u beogradskoj osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar". Fudbaleri sa crnim trakama oko ruke.

U današnjoj utakmici primenjivaće se VAR.

Na ostalim tribinama ima publike.

18.20 - Na tribini na kojoj je trebalo da budu navijači Zvezde okačen je transparent.

- Neka je večna slava stradalima u školi "Ribnikar".

18.14 - Sudija je Milan Mitić

- Ovo su sastavi:

Napredak: Petrić, Jovanović, Kerkez, Đeković, Vukajlović, Putinčanin, Krstić, Ljubomirac, Šarić, Bastajić, Čečarić.

Crvena zvezda: Borjan, L. Nikolić, Eraković, Dragović, Azarov, Mijailović, Kangva, Katai, Bukari, Mitrović, Rakonjac.

- Napredak i Crvena zvezda odigrali su pre mesec i po dana meč u Superligi, koji je završen 1:1.