Marselj ponovo sanja tron! Olimpik za dva minuta okrenuo Okser i kaznio kiks PSŽ-a!

30.04.2023

23:21

0

Ekipa Igora Tudora kladioničarskim rečnikom odigrala iz dvojke u keca

Radost fudbalera Olimpika - Copyright Profimedia/Photo Jean Catuffe / DPPI

Pomalo neočekivano šampionska trka u Ligi 1 ponovo se komplikuje. Nedeljni šokantan poraz PSŽ-a na „Parku prinčeva“ od Lorijena maksimalno je iskoristio Olimpik iz Marselja, koji je trijumfom posle preokreta protiv Oksera (2:1) prišao „svecima“ na minus pet, pet kola pre kraja sezone.

Pošto su nekoliko sati ranije potpuno neplanirano dobili sjajne vesti, navijači na „Veledromu“ očekivali su verovatno malo sigurniju pobedu protiv rivala koji se grčevito bori za opstanak.

Okser je u 33. minutu poveo sa 1:0 i to na kakav način! Lopta je nakon odbitka došla do Birama Turea na nekih 20 metara od gola, a on ju je unutrašnjim delom stopala poslao iza leđa golmana Paua Lopeza.

Međutim, Marsej je u drugom poluvremenu za svega dva minuta uspeo da preokrene. Najpre je Jonatan Klaus uposlio Čengiza Undera, koji se dobro snašao i pogodio za 1:1 u 75. minutu, da bi samo dva minuta kasnije usledio i drugi gol. Iskusni Čileanac, Alekis Sančez, je u 77. minutu iskoristio asistenciju Matea Genduzija i bio precizan za konačnih 2:1 i velika tri boda Olimpika.