VIDEO Barsa pokazala zašto će biti šampion! Atletiko bez šansi, titula je nadohvat ruke

23.04.2023

18:09

0

Autor: P.K.

Posle dva kiksa i probleme van terena, konačno slavlje u derbiju kola

Feran Tores proslavlja gol - Copyright Profimedia

Barselona je prekinula slabi niz i posle dva remija, uz probleme mimo terena, vezala pobedu, i to kakvu! U derbiju kola pobeđen je Atletiko Madrid 1:0.

Eventualna pobeda Madriđana bi zakomplikovala šampionsku trku, čemu su se mnogi ponadali posle dva vezana remija Barse, ali su Katalonci i danas pokazali da su zasluženo na dohvat nove titule, jer osam kola pre kraja imaju 11 bodova više od Reala.

Atletiko je najbolju šansu imao na samom početku meča, kada je Antoan Grizman pogodio okvir gola. Ipak, posle toga "jorgandžije" nisu pokazale ništa ni blizu formi koju su imali u poslednje vreme, a Barselona je polako preuzela inicijativu.

Gol se desio u 43. minutu. Rafinja je dobio loptu na desnoj strani, dodao je Feranu Toresu, koji je posle sekund razmišljanja da li da asistira ili puca odabrao ovu drugu opciju i po zemlji pogodio!

Uživajte:

I iz drugih uglova:

Barsa je u drugom poluvremena imala nekoliko odličnih akcija, ali su njeni igrači bili ili neprecizni, ili je Jan Oblak fenomenalno branio.

Atletiko je imao samo jednu šansu preko De Paula, a Robert Levandovski je prokockao idealnu priliku.

Barsa je zasluženo slavila i sada je samo čudo deli od titule.