VIDEO Strašno poniženje Totenhema! Njukasl im dao šest golova, a mogao je još!

16:58

0

Autor: P.K.

Sad se nazire ko će u Ligu šampiona, a ko u Konferenciju...

Hari Kejn i igrači Totenhema posle poraza - Copyright Tanjug/Owen Humphreys/PA via AP

Poniženje kakvo engleska ne pamti! U duelu koji je mogao da odluči učesnika Lige šampiona, pojavio se samo jedan tim: Njukasl je kod kuće pobedio Totenhem 6:1!

Iako ovo nije najubedljiviji poraz Totenhema u Premijer ligi, pa ni od Njukasla (1996. bilo je 7:1), nikad se nije desilo da "pevci" prime tri gola za samo devet minuta! Ovako su samo nastavili seriju loših rezultata i pogoršali već slabu atmosferu oko kluba.

Njukasl je imao tri boda više od Totenhema pre ovog meča, a sada ima šest više, odnosno isti broj kao i Mančester junajted, koji ima meč manje.

To znači da će Totenhem verovatno u Ligu konferencija, ali ako ovako bude igrao, ni to nije sigurno.

Iako deluje čudno kada se napiše posle ovakvog rezultata, Totenhem je još dobro prošao kako je moglo da bude. Eksperiment sa četiri igrača nazad se pokazao kao prava katastrofa, a sada sasvim drugačije deluju reči Antonija Kontea iz januara da ovi igrači nisu dobrog profila da se igra sa četvoricom pozadi.

Ugo Loris je na poluvremenu zamenjen, zvanično zbog povrede, tog se Hari Kejn trudio i u stvari igrao dobro.

No, fer je reći i da je Njukasl bio vrlo dobar i od početka je ščepao protivnika za grlo i nije ga puštao i dao je neke lepe golove. Izgleda da je blizu kraj njihovog perioda od 20 godina bez Lige šampiona.