Arsenal izbegao bruku, ali će tugovati! Sautempton vratio Sitiju sudbinu šampionskog trona u ruke!

21.04.2023

23:09

0

Ludilo premijerligaške večeri u Londonu, Todbžije se spasle poraza u ludoj završnici na Emirejtsu

Martin Edegar na meču sa Sautemptonom - Copyright Profimedia

Sudbina šampionskog trona Premijer lige ponovo je u rukama Mančester sitija! Poslednjeplasirani Sautempton šokirao je „Emirejts“ i uzeo bod koji najviše prija „građanima“, a iako je vodio je 3:1 do 88. minuta na kraju je morao da strepi za „goli život“ – 3:3.

Traumatičan početak meča za navijače Arsenala kao da je dao nagoveštaj šta ih čeka u premijernom meču 32. kola Premijer lige. Nije isteklo ni pola minuta od početka duela, nestvarna greška Arona Remzdejla uvela je domaćina u rezultatski zaostatak, koji je bio dupliran već u 14. minutu kada je domaćina matirao nekadašnji as „topdžija“ Tio Volkot.

Ipak, ekipa Mikaela Artete brzo se konsolidovala. U 20. minutu Martineli je prepolovio vođstvo gostiju i ulio veliku nadu crveno-belom delu Londona da će ovo, na kraju, ipak biti radosna noć. Vremena je bilo sasvim dovoljno za preokret, ali umesto njega usledio je novi šok. Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta Car vratio je Sautemptonu dva gola prednosti u 66. minutu za tajac na krcatom "Emirejtsu".

Minuti su za navijače Arsenala leteli kao sekunde. Za tili čas isteklo je 20-ak minuta i poraz je već bio viđen u očima većine na londonskom stadionu. Ali, drama se tek spremala. Edegard je u 88. minutu dao gol nade, Saka je u 90. poravnao rezultat i atmosferu na stadionu okrenuo za 180 stepeni, međutim u preostalih 10-ak minuta, koliko je trajala nadoknada, Arsenalovi siloviti ataci ostali su bez nagrade, pa sada "todžije" imaju pet bodova više uz dve utakmice manje od Mančester sitija.