Benaser i Menjon junaci Milana, Napoli se sa nulom vraća kući! Golove, prečke i sve šanse pogledajte u HD formatu! (VIDEO)

12.04.2023

22:57

0

Slavio je i branilac titule, Real. Pobedili su Čelsi

Fudbaleri Milana slave gol protiv Napolija - Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Milan i Real Madrid su kao domaćini bili uspešni u prvim utakmicama četvrtfinala Lige šampiona, pošto su pobedili Napoli, odnosno Čelsi. Rezultat na "San Siru" je bio 1:0, a na "Santijago Bernabeuu" 2:0. Revanši su na programu naredne nedelje.

U okršaju ekipa iz Serije A, uspešniji je bio domaćin i to zahvaljujući golu Ismaela Benasera u 40. minutu. Takođe, treba spomenuti i odlične odbrane Majka Manjana, tako da golman stoji "rame uz rame" sa Alžircem. Treba reći i da je Milanu bilo lakše da sačuva prednost od 74. minuta jer Andre Zambo Angisa dobio drugi žuti karton.

Na "San Siru" pred oko 75 hiljada navijača viđen je dinamičan meč, a ono što je obeležilo događanja je da su uvodni periodi oba poluvremena pripali Napoliju, koji na njihovu žalost nisu iskoristili. Možda bi bilo drugačije da je najbolji strelac Viktor Osimhen bio na terenu, ali je to sad u domenu spekulacija.

Kada je reč o duelu branioca titule i gostiju iz Londona, Karim Benzema je "načeo" protivnika u 22. minutu, mada je veliki deo posla obavio Vinisijus Žunior. Kapiten je samo ubacio loptu, a od 59. minuta Čelsi je bio bez Bena Čilvela koji je dobio direktan crveni kao poslednji igrač u odbrani.

Konačan rezultat je u 74. minutu postavio rezervista Marko Asensio, a opet je asistenciju upisao Vinisijus.

Kao i obično, najzanimljivije detalje ste mogli da ispratite u snimcima u HD formatu u okviru tekstualnog prenosa.

Kraj i u Milanu!

90. MINUT+4 - Gužva u kaznemom Napolija. Rahmani i Salemakers dobijaju po žuti. Sporna situacija, da li je bilo penala.

Kraj utakmice u Madridu.

Igraće se još pet minuta u Milanu.

87. MINUT - Di Lorenco posle asistencije Politana, sa desne strane, ali Menjon opet brani. Maestralno.

Šalje loptu u korner. U nastavku akcije, Olivera zamalo neprecizan.

82. MINUT - Izmene u Napoliju. Na terenu Ndombele, Politano i Olivera. Izašli su Zjelinski, Kvarackelija i Rui.

80. MINUT - Izmena u Milanu. Rebić umesto Dijaza.

78. MINUT - Žuti karton i za Kima zbog protesta. Neće biti na raspolaganju Spaletiju za revanš.

74. MINUT - Angisin start nad Teom Ernandezom. I dobija crveni. Napoli ostaje sa desetoricom, a Spaleti se hvata za glavu.

69. MINUT - Menja i Spaleti. Umesto Lozana je na terenu Raspadori.

67. MINUT - Izmena u Milanu. Salemakers ulazi, a izlazi strelac jedinog gola Benaser. Ovo je bila prva izmena u utakmici uopšte.

60. MINUT - Lozano ulazi u kazneni, pada posle duela. Napolitanci tražili penal, ali tako nije mislio sudija Ištvan Kovač iz Rumunije.

59. MINUT - U Madridu, Čelsi ostaje bez Čilvela koji je dobio crveni karton. Razlog je bio start nad Rodrigom. Čilvel je bio poslednji igrač u defanzivi, pa je odluka sudije iz Francusske Leteksijea očekivana.

53. MINUT - Di Lorenco pokušava sa desne strane, ali se postavlja Kjer i lopta odlazi u korner. Uvodni minutu nastavka meča pripadaju gostima iz Napulja.

50. MINUT - Sada sreća za Milan. Prečka, ali posle intervencije Menjona.

Kreću i duga poluvremena.

Kraj poluvremena u Milanu i Madridu.

45. MINUT+2 - Koškanje u kaznenom Napolija. Korner Benasera, Kjer glavom, ali prečka spasava goste. Zatresla se koliko je udarac bio jak. Sreća za Napoli i "baksuz" za Milan.

Ona posle dodavanja Leaa dolazi do Alžirca koji na suprotnoj (levoj) strani pogađa bliži ugao gola Mereta. Za propuštene prilike Napoli stigla kazna!

33. MINUT - Krunić faulira Zjelinskog, ali nema žutog kartona za igrača Milana.

25. MINUT - U Milanu, velika prilika za domaćina. Sprint Leaoa, ali šut sa 15-ak metara odlazi pored stative gola Napolija. Do sada najopasniji napad ekipe Stefana Piolija.

Prednost za branioca titule.

1. MINUT - Kvarackelija je umalo bio strelac. Ali njegov pokušaj zaustavljen na gol liniji.

Počelo je.

Sve je spremno za dva duela.

Na "San Siru" je oko 75.000 ljudi.

Podsetimo, juče je Inter kao gost pobedio Benfiku sa 2:0, dok je Mančester siti sa 3:0 slavio protiv Bajerna. Posle toga bilo je i problema u redovima Bavaraca.

20.35 - Evo kako su "Rosoneri" najavili meč. "Budi ratnik" glasi poruka.

Oba meča će početi u 21 čas, a poznati su i starteri na "San Siru" i na "Santijago Bernabeuu".