Bajernov potop u Mančesteru! Siti i Inter otvorili vrata polufinala Lige šampiona! Golovi i šanse, ekskluzivno, samo na 24sedam! (VIDEO)

11.04.2023

22:54

1

Večeras odigrani prvi mečevi četvrtfinala elitnog takmičenja

Radost fudbalera Mančester sitija - Copyright Profimedia

Evropu ponovo počinje da trese fudbalska groznica. Večeras se nastavila Liga šampiona, a derbi meč prvih četvrtfinalnih okršaja igrao se u Mančesteru, gde je domaći Siti počistio minhenski Bajern - 3:0.

U drugom meču dana Benfika je Lisabonu poražena od Intera - 2:0.

Uz 24sedam mogli ste, ekskluzivno, da ispratite apsolutno sve najzanimljivije detalje sa oba meča. U našem blogu je sve vredno pomena, a kako slika uvek kaže više od hiljadu reči, pogledajte šta se dešavalo na mečevima u Mančesteru i Lisabonu u video snimcima...

90. MINUT - KRAJ! Završene su uvodne utakmice četvrtfinala Lige šampiona. Siti je pobedio Bajern 3:0, dok je Inter u Lisabonu protiv Benfike slavio 2:0.

86. MINUT - Umalo je Rodri postigao svoj drugi gol na meču. Sjajno je skočio posle centaršuta sa desne strane, šutirao glavom, ali je Zomer izvadio loptu ispod preče i sprečio potpuni debakl Bajerna,

82. MINUT - U momentu kada je Inter dao drugi gol Siti je mogao četvrti. Alvarez je odlično šutirao sa oko 25 metara, Zomer je bio savladan, ali je srećom po Nemce lopta otišla pored gola.

78. MINUT - Sjajna šansa za Inter, Damfriz iz dva pokušaja nije uspeo da zatrese mrežu Benfike.

77. MINUT - GOOOL! Potpuni potop Bajerna, Haland postiže treći gol za Siti!

73. MINUT - Opasnost za Onanu. Grimaldi je sjajno šutirao iskosa sa leve strane, ali je lopta prohujala pored stative.

70. MINUT - GOOOL! Bernardo Silva duplira prednost Sitija. Pogrešio je Upamekano, a Građani su brzopotezno to surovo kaznili.

68. MINUT - De Brujne napušta teren, Alvarez ga menja. Menja i Tuhel, Musijala je mesto na terenu ustpuio Maneu.

66. MINUT - Sjajna kontra Intera, golman Benfike je uspeo da kratkim istrčavanjem skrati ugao i sačuva svoju mrežu.

57. MINUT - Umalo je Siti duplirao prednost! Ponovo se istakao Zomer.

56. MINUT - Prilika za Benfiku da izjednači.

55. MINUT - Oslobodio se Bajern pritiska, sve opasnije pritiska poslednju liniju Sitija.

51. MINUT - GOOOL! Vodi Inter, strelac je Barela!

49. MINUT - Najbolja šansa za Bajern. Sane je ušao u kazneni prostor po levoj strani, šutirao je po zemlji iskosa u drugi ugao, ali je Ederson istrčao, skratio ugao i paradom uspeo da sačuva mrežu.

48. MINUT - Prvi žuti karton u Mančesteru dobio je Bernardo Silva. Minut kasnije "požuteo" je i Dejvis.

46. MINUT - Nastavljene su utakmice!

Završena su prva poluvremena. U Mančesteru, Siti vodi protiv Bajerna 1:0. U Lisabonu, Benfika i Inter igraju bez golova.

45. MINUT - Zapretio je još jednom Bajern u nadoknadi vremena. Sane je snažno šutirao, ali je lopta prošla pored stative.

34. MINUT - Zomer je maestralno sačuvao mrežu Bajerna. Možda je glavni arbitar propustio priliku da svira faul nad golmanom Bavaraca, posle kontakta sa Grilišem. Nije se oglasio, Gundogan je šutirao sa desetak metara, a Zomer je nogom, sa zemlje, uspeo da odbrani.

33. MINUT - Novi pokušaj Benfike. Grimaldo je šutirao, ali bez opasnosti za Onanu.

27. MINUT - GOOOL! Siti vodi, strelac je Rodri. Nemestio se vezista "građana" na dvadesetak metara i maestralno gađao i pogodio gornji desni ugao Zomerovog gola.

25. MINUT - Preti i Inter. Aćerbi je uputio pravu bombu sa preko 30 metara, lopta je prohujala preko prečke.

16. MINUT - Velika prilika za Benfiku. Rafa Silva je šutirao sa desetak metara, ali je lopta išla pravo u Onanu, što je značajno pomoglo golmanu Intera da sačuva mrežu.

14. MINUT - Velika prilika za Siti. Poigravao se Zomer, a Haland mu je umalo uzeo loptu i zatresao mrežu sa gol linije.

- Navijači Bajerna su raspoloženi za nadglašavanje sa značajno brojnijim fanovima Sitija.

11. MINUT - Zapretio je i Bajern, Dejvisov šut po zemlji sa 18 metara, malo iskosa sa leve strane, završio je pored stative.

5. MINUT - Haland je prvi zapretio, ali je njegov šut sa desetak metara iskosa sa leve strane završio preko gola.

1. MINUT - Počela su oba meča!

- Sjajna je atmosfera na stadionu u Lisabonu.

- Najboljih 11 u ovom trenutku izabrali su i treneri Benfike i Intera.

- Evo i startne postave Bajerna.

- Građani su objavili početnih 11 za večerašnji meč.

- Fudbaleri Bajerna su stigli na stadion Mančester sitija.

- Etihad je spreman da dočeka navijače Mančester sitija i Bajerna.

- Zvaničan Tviter nalog Lige šampiona već je počeo da podgreva atmosferu pred nastavak takmičenja.