TSC je odmah iza Zvezde! Voždovac pao posle preokreta! (FOTO, VIDEO)

11.04.2023

20:01

0

Konačan rasplet na tabeli biće poznat kada se odigraju i preostale utakmice 30. kola

Detalj iz utakmice Voždovac - TSC - Copyright MN Press

Fudbaleri TSC-a su pobedili Voždovac u utakmici 30. kola Superlige Srbije. Na "Krovu" u Beogradu je bilo 3:1 za ekipu Žarka Lazetića, i to posle preokreta.

Nakon ovog meča ekipa iz Bačke Topole je na drugom mestu na tabeli, iza Crvene zvezde, sa 62 boda, a iza je Čukarički, sa tri boda manje. Ali je meč "Brđana" sa Partizanom prekinut zbog sukoba navijača sa Žandarmerijom. I biće odigran sutra.

Kada je reč o Voždovcu, posle 30 kola i uoči početka plej-ofa su zauzeli sedmu poziciju sa 39. Iza njih, u plej-of grupi je Radnički 1923 koji je juče izgubio od Crvene zvezde.

Poveo je domaćin u 13. minutu, a strelac je bio Danilo Teodorović. Međutim, preokret je viđen prilično brzo. U 22. minutu je izjednačio Saša Jovanović, a onda je osam minuta kasnije Petar Ratkov dao gol za 2:1.

U 84. minutu postojala je mogućnost da TSC dobije i penal, ali posle konsultacije sa VAR sobom glavni sudija Aleksandar Živković ipak nije pokazao na belu tačku.

Rezultat je još jednom promenjen u šestom minutu sudijske nadonkade, posle veoma lošeg ispucavanja golmana Andrije Katića. Pogodio je jednog od saigrača. Ubrzo je lopta došla do Stefana Vukića, koji je dodao Martinu Mirčevskom, a koji je ušao samo nekoliko minuta ranije. Driblingom je izbacio čuvara, a zatim rutinski savladao Katića.