Juventusu izmakla pobeda! Vlahović nije pogodio, ali zato jeste Lukaku sa penala! Posle je bilo i crvenih (VIDEO)

04.04.2023

23:06

0

Srpski golgeter igrao do 74. minuta, dok je Kostić sve vreme bio na terenu

Lukaku dobija crveni karton u meču Juventus - Inter - Copyright Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Juventus i Inter su odigrali nerešeno u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije. Rezultat u Torinu je bio 1:1, a mnogo bolje je prošao tim iz Milana. Razlog je jednostavan, dobili su penal u sudijskoj nadoknadi, a siguran izvođač je bio Romelu Lukaku.

Srpski reprezentativac Dušan Vlahović bio je na terenu do 74. minuta kada je mesto ustupio Arkadijušu Miliku i imao nekoliko prilika. Pokušavao je bivši napadač Partizana i Fiorentine, uglavnom glavom, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

A onda je u 83. minutu Huan Kvadrado doveo Juve u vođstvo.

I kada je delovalo da će tim iz Torina slaviti u "derbiju Italije", usledila je "glupost" Bremera, kada je bez ikakve potrebe igrao rukom. Belgijski napadač, koji je ušao u 69. minutu pogodio za 1:1 u petom minutu nadoknade.

Ali to nije bio kraj uzbuđenjima. Bilo je koškanja, pa i crvenih kartona. Tako da će zbog isključenja u samoj završnici revanš preskočiti Lukaku, golman Intera Samir Handanović, kao i Kvadrado.

Za razliku od Vlahovića, drugi reprezentativac Srbije, Filip Kostić bio je sve vreme na terenu, a njegov vazdušni duel prethodio je igranju rukom koje je skupo stajalo Juventus.

Revanš je na programu 26. aprila, a drugi polufinalni par čine Fiorentina i Kremoneze.