Mladost namučila Zvezdu! Rakonjac i Katai spasili šampiona! (FOTO, VIDEO)

01.04.2023

19:58

0

Gosti nisu napravili novo iznenađenje, pošto su ranije pobedili Partizan u Humskoj

Fudbaleri Crvene zvezde slave pobedu - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde ipak su uspeli da pobede Mladost GAT na svom stadionu. Iako su gosti vodili dva puta (1:0 i 2:1), na kraju je bilo 4:2, a meč na stadionu "Rajko Mitić" obeležili su i dvostruki strelci Aleksandar Katai i Milan Vidakov.

Međutim, dva gola 22-godišnjeg napadača novosadskog tima nisu bila dovoljna za novo iznenađenje u Beogradu. Podsetimo, Mladost je nedavno pobedila Partizan u Humskoj.

Utakmica 28. kola Superlige Srbije bila je veoma zanimljiva, a poveli su gosti u 12. minutu, što je šokiralo domaćina. Izjednačio je Katai, golom koji se proveravao u VAR sobi. Zatim je Vidakov ponovo savladao Nikolu Vasiljevića, da bi na 2:2 izjednačio Gelor Kanga sa bele tačke. Gabonac je realizovao penal, koji je skrivio upravo Vidakov. Njegovo igranje rukom je sankcionisano, posle gledanja snimka od strane glavnog sudije Stefana Jeknića.

I to je bio rezultat posle prvih 45 minuta. U nastavku meča viđena su još dva gola, a strelci su bili Marko Rakonjac (Kanga asistent) i Katai i to u poslednjih desetak minuta. Rakonjac je nešto ranije zamenio Aleksandra Pešića. Tačku na "I" odnosno na neiveznost stavio je Katai.

Trener Zvezde Miloš Milojević ima mnogo razlooga za brigu pošto je poslednjeplasirani tim na tabeli mučio njegove igrače posebno u drugom poluvremenu, a dva gola "idu na dušu" Aleksandra Dragovića. Iskusni defanzivac je često pokazivao znake nervoze u duelima sa protivnicima, a veoma nesportski gest viđen je od Kange. Posle jednog povlačenja, udario je pesnicom u stomak rivala, Đorđa Denića. Ne toliko jako, a na kraju se sve završilo sa žutim kartonom. Kanga je na taj način još jednom pokazao da ne može da iskontroliše svoju narav. Pošto je realno da će crveno-beli igrati u Ligi šampiona, ovakav potez u Evropi bi bio sigurno isključenje.

Na drugoj strani, osim Vidakova odličan utisak je ostavio i Saša Marković. Nekadašnji fudbaler Partizana je pogodio i stativu, a učestvovao je i u akciji kod gola.

U narednom kolu, u sredu Zvezda će gostovati Spartaku, dok će Mladost biti domaćin Kolubari.

Kraj utakmice!

90. MINUT+1 - Mituljikić i Mijailović na terenu, izlaze Ivanić i Kanga.

90. MINUT - GOL! Katai za 4:2!

Akcija je potrajala, lopta je do "Magika" stigla se desne strane. Na putu ka golu, lopta je nekog zakačila i prevarila Kneževića.

87. MINUT - Bukari ulazi u kazneni, namešta se, ali šutira preko gola.

Denić izlazi, ulazi Milić u istom minutu.

85. MINUT - Bjeloš pogađa spoljni deo mreže gola Vasiljevića.

83. MINUT - GOL! Rakonjac pogađa za 3:2. Asistent je Kanga.

Pozajmljeni igrač Lokomotive iz Moskve, dobio je odličnu loptu od Gabonca sa desne strane. U padu je pogodio uz prvu stativu.

77. MINUT - U Zvezdi Rakonjac umesto Pešića. U Mladosti Hekman umesto Markovića.

76. MINUT - Kanga oboren na 18 metara. Katai preko živg zida, ali Knežević hvata bez problema.

75. MINUT - Rodić centrira, a Pešić loše zahvata loptu glavom. Odlazi u gol-aut.

72. MINUT - Vigo prolazi po desnoj strani, vraća loptu, ali Kangvin pokušaj sa 15-ak metara je izblokiran.

68. MINUT - Izmena u Mladosti. Izlazi Vidakov, a ulazi Dal Belo.

62. MINUT - Odlično Katai stvara sebi poziciju. Sa ivice kaznenog levom nogom plasira loptu, ali nije precizan.

59. MINUT - Kangva pokušava, ali nije precizan.

56. MINUT - Dolazi lopta do Viga koji šutira sa 15-ak metara. Nedovoljno jako, pa Knežević lako hvata.

53. MINUT - Denić sa distance, ali hvata Vasiljević. Ubrzo i žuti karton za Denića posle starta nad Kangom.

52. MINUT - Žuti karton za Erakovića posle jednog duela.

47. MINUT - Lopta beži Kataiju. U rukama je Kneževića.

Počinje drugo poluvreme!

Dvostruka izmena u Zvezdi. Mitrović izlazi, Bukari je na terenu. Vigo umesto Lekovića.

Kraj prvog poluvremena!

45. MINUT+4 - Kanga izvodi! GOL! Sada je 2:2.

45. MINUT+3 - Penal je! To je odluka posle gledanja snimka. Trener Lalatović besan zbog odluke Jeknića.

45. MINUT - Bjeloš faulira Pešića. U nastavku akcije, domaćin traže penal jer smatraju da je bilo igranja rukom od strane  dvostrukog strelca Vidakova. Prva odluka je korner, a čeka se VAR provera.

38. MINUT - Posle duela i povlačenja Kanga udara u stomak Denića. Ne baš jako, ali veoma, veoma nesportski.

Žuti karton za Gabonca koji je opet pokazao svoju "mračnu" stranu. Tako je odlučio Jeknić, mada je cela klupa Mladosti skočila kada je Denić udaren.

33. MINUT - GOL! Vidakov sada pogađa i Mladost vodi sa 2:1. Pre toga beži Dragoviću i zaobilazi Vasiljevića.

Asistencija se piše Markoviću koji je poslao odličnu loptu sa skoro polovine terena.

31. MINUT - Kanga traži Kataija koji ne uspeva da prihvati loptu. Ali se na kraju ispostavlja i da je u ofsajdu.

29. MINUT - Ivanić dobija loptu na nekoliko metara od gola, okreće se i šutira. Knežević dobro ulazi u šut i čuva svoj gol.

28. MINUT - Korner za Zvezdu sa desne strane. Brane se gosti.

21. MINUT - Ponovo Marković pokušava, ali hvata Vasiljević.

18. MINUT - GOL! Priznat je gol Kataija. Sada je 1:1.

Loptu je dobio od Pešića sa desne strane. Ubacio je u mrežu na drugoj stativi.

16. MINUT - Katai ubacuje loptu sa nekoliko metara, ali poništen gol zbog ofsajda Pešića. Tačnije, proverava se u VAR sobi.

14. MINUT - Marković pogađa stativu. Umalo nekadašnji igrač Partizana da poveća prednost,

12. MINUT - GOL! Vidakov je strelac za iznenađujuće vođstvo na "Rajku Mitiću".

Prolazi lopta sa desne na levu stranu kaznenog prostora Zvezde. Mladi napadač je samo ubacuje u praznu mrežu.

9. MINUT - Pešić sa leve strane, nalazi Ivanića na petercu, ali vezista šutira preko gola iz izgledne prilike.

5. MINUT - Mitrović prolazi po desnoj strani, centrira. Lopta ide ka Kataiju koji pokušava glavom. Ali nije dobro zahvatio, pa lopta odlazi pored gola. Bez opasnosti po gol Kneževića.

2. MINUT - Lopta ka Pešiću, ali golman Knežević oprezan. Istrčava i hvata loptu.

Počelo je!

Glavni sudija biće Stefan Jeknić.

Kao što se vidi, umesto kapitena Borjana koji nije ni na klupi braniće Vasiljević, a ispred njega biće trojka Leković - Eraković - Dragović.

17.01 - Poznate su i startne postave:

CRVENA ZVEZDA: Vasiljević, Eraković, Leković, Dragović, Rodić, Kangva, Kanga, Mitrović, Ivanić, Katai, Pešić.

MLADOST GAT: Knežević, Janković, Tanasijević, Jočić, Ćosić, Ilić, Denić, Marković, Bjeloš, Babić, Vidakov.

Uoči početka meča zakazanog za 18 časova (TV Arena sport - Premium 1) pročitajte i izjave šefova stručnih štabova.

- Pristup i priprema utakmice, sve je prošlo kako treba. Igrači su fokusirani, to nam daje pozitivnu energiju. Sutra je novi dan, ako bude pristup isti kao i tokom ove pauze, što se tiče treninga, mislim da neće biti problema. Smatram da smo kvalitetniji protivik i bolja ekipa. Naravno da je ekipa koja je na dnu uvek rasterećenija, trebaju im bodovi i motivisani su, zato što se bore za opstanak.

Međutim, ne mogu da shvatim da neko može biti motivisaniji od nas na Marakani, da pred svojom publikom zabeležimo još jednu pobedu i nova tri boda - objasnio je Milojević o čijoj se smeni na kraju sezone priča.

Ovo su reči kolege Lalatovića.

- Činjenica je da se Zvezda nalazi na prvom, a mi na poslednjem mestu. Dugo sam, međutim, u fudbalu i nikad unapred ne razmišljam o tome da će tim koji vodim neku utakmicu da izgubi.

Daćemo sve od sebe kako bismo iznenadili prvaka i budućeg učesnika Lige šampiona, a sama utakmica ponudiće odgovor da li to možemo ili ne. Ne znam kako će na kraju biti protiv beogradskih crveno-belih, ali verujem u bolja ostvarenja mog tima protiv Kolubare i Mladosti iz Lučana, a onda i u plej-autu - kazao je Lalatović.