Čuka rutinski do četvrtfinala kupa, Kerkez dao šansu tinejdžeru, on mu se odužio!

15.03.2023

18:57

0

Autor: P.K.

Imao je Kerkez prostora da pruži šansu 19-godišnjaku

Mihajlo Spasojević - Copyright MN Press

Čukarički se rutinski plasirao u četvrtfinale Kupa Srbije,  pošto je u gostima pobedio Metalac iz Gornjeg Milanovca sa 2:0.

Čukarički je porazom od Vojvodine u prošlom kolu malo zastao u borbi za sigurnu evropsku vizu, ali u Kupu nije, što je bilo i očekivano protiv tima iz Prve lige Srbije.

Trener Čuke Dušan Kerkez iskoristio je razliku u kvalitetu i pružio je priliku 19-godišnjem napadaču Mihajlu Spasojeviću, koji mu se odužio golom.

Metalac se borio, pokušavao da igra, ali je razlika u kvalitetu ipak bila vidna. Čuka je povela u 21. minutu, golom Spasojevića posle dodavanja Stojanovića.

Metalac je najbolju šansu imao u prvom poluvremenu, kada je Nešić propustio dobru priliku.

Posle penala Adžića u 62. minutu, sve je bilo rešeno, mada je Aganspahić pogodio stativu u 78. minutu i tako zamalo doneo i treći pogodak Čuki.

Ranije danas, Crvena zvezda se takođe plasirala u četvrtfinale kupa.