Emirejts u transu: Arsenal golčinom Nelsona stiže do tri boda u 96. minutu! (VIDEO)

04.03.2023

17:37

0

Klub iz Londona gubio sa 2:0, ali je ostvario totalni preokret i slavio protiv Bornmuta sa 3:2

slavlje fudbalera Arsenala - Copyright Tanjug/AP Photo/Kin Cheung)

Fudbaleri Arsenala sve su bliži tituli u Premijer ligi.

Tobdžije su stigli do nova tri boda u 96. minutu, a treba istaći da su gubili od Bornmuta sa 2:0, ali su uspeli da preokrenu i stignu do pobede koje im može doneti trofej na kraju sezone.

Ali početak utakmice nije nagoveštavao trijumf domaćina, jer su gosti poveli već u 9. sekundi, što je bio šok za navijače Arsenala na Emirejtsu.

Bornumt stiže do 2:0 početkom drugog poluvremena, i svi su mislili da Tobdžije gube polaku trku za titulu, međutim sledi preokret i domaćini postižu tri gola, a posebno je važan ovaj pobednički Nelsona u 96. minutu nakon čega je počelo slavlje na Emirejtsu.

Od ostalih mečva treba izdvojiti i pobedu Mančester sitija nad Njukaslom sa 2:0, čime su ostali u trci za titulu sa Arenalom.

I navijači Čelsija napokon su mogli da se raduju. Plavci su stigli tek do druge pobede u 2023. godini.

Na Stamford Bidžu slavili su protiv Lidsa golom Fofane u 53. minutu. Totenhem je nastavio da igra toplo-hladno ove sezone.

Pevci su poraženi na gostovanju od Vulerhemptona pogotkom Traorea u 82. minutu, ali i dalje su na četvrtom mestu u Premijer ligi, što im omogućava da se i naredne sezone plasiraju u Ligu šampiona.