Siti protutnjao Londonom: Građani počistili Arsenal - sve su bliži odbrani titule u Premijer ligi!

15.02.2023

21:38

0

Izabarnici Pepe Gvardiola ponovo dokazali da su najbolja ekipa u najjačoj ligi na svetu

Erling Haland i Pep Gavrdiola - Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson)

Fudbaleri Mančester sitija slavili su u velikom derbiju protiv Arsenala u Londonu sa 3:1 i tako se izjednačili sa Tobdžijama na vrhu tabele sa 51. bodom, ali Građani imaju utakmicu više.

Golove za goste su postigli De Brujne u 24. zatim se u strelce upisao Griliš u 72, da bi trijumf overio Haland u 82. minutu, dok je jedini pogodak za Arsenal delo Sake iz penala u 42. minutu.

Zaslužen trijumf izabranika Pepe Gvardiole, koji su u većem delu utakmice bili bolji tim, stvarali šanse, a to se posebno moglo videti u drugom poluvremenu kada su u svim parametrima nadigrali domaćine.

Tobdžije su u seriji loših rezultata, već treću utakmicu ne znaju za trijumf i postavlja se pitanje da li su sposobni da ostanu u trci za titulu u Premijer ligi.

Sa druge strane, Mančester siti polako diže formu i trenutno je najozbiljniji kandidat za odbranu trofeja u najjačoj ligi na svetu.

Izvor: M. N.