21:58

0

Poveli su Španci golom Roberta Levandovskog, ali je u nastavku usledio preokret

Fudbaleri Junajteda - Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Dvomeč Lige Evrope između Mančester junajteda i Barselone je pripao engleskom timu. Na "Old Trafordu" ekipa Erika Ten Haga je pobedila goste iz Španije sa 2:1. Pošto je na "Nou Kampu" bilo 2:2, premijerligaš ide dalje.

Povela je Barsa, pošto je u 18. minutu Robert Levandovski uspešno izveo penal i to je i bio rezultat prvog poluvremena. Zatim je u 47. minutu izjednačio Fred, da bi gol za prolaz dalje postigao Antoni u 73.

Na ovaj način, velikan sa "Old Traforda" čiju prodaju očekujemo je zadržao šanse da osvoji čak četiri trofeja u sezoni. U Premijer ligi su treći, a ostali su im novi mečevi u FA Kupu, Liga kupu i  Ligi Evrope.

Kada je reč o Barsi sada mogu da se posvete Primeri u kojoj imaju prednost od osam bodova u odnosu na Real.

Prolaz dalje je obezbedio i Union Berlin. Nemci su iskoristili prrednost domaćeg terena i sa čak 3:1 izbacili Ajaks našeg Dušana Tadića. Mohamed Kudus je golom u 47. minutu smanjio na 2:1, ali je samo tri minuta kasnije Danilo Deki postigao pogodak za 3:1.

"Kopljanicima" sada ostaje trka sa Fejenordom u Erediviziji za kojim zaostaju tri boda.

Roma je nadoknadila minus od jednog gola u dvomeču sa Salcburgom. Andrea Beloti i Paulo Dibala su dali golove za 2:0 i prolaz dalje. Sve vreme za Romu igrao je i Nemanja Matić. U timu iz Austrije nije bilo Strahinje Pavlovića zbog kartona. Nekadašnji defanzivac Partizana i reprezentativac Srbije bio je i asistent u prvom meču. u kojem je bilo 1:0.

Plasman među 16 najboljih timova obezbedio je i Šahtjor, ali tek posle penala.

Šahtjor je iz prvog meča imao prednost od 2:1, ali je to Ren anulirao golom u 52. minutu, u "režiji" Karla Toko Ekambija. Zatim se ušlo u produžetke, a u drugom je Ren povećao prednost. U poslednjem minutu Žanel Belosijan je dao autogol i uveo meč u penal seriju. Tek posle po sedam izvođenja radovali su se Ukrajinci.

Žreb za osminu finala je sutra (12.00), a veliko finale biće odigrano u Budimpešti na "Puškaš areni".