Di Marija je majstor, Vlahović asistent, a Kostić nesuđeni strelac! Juve moćno do osmine finala! (VIDEO)

23.02.2023

20:40

0

Posao je bio olakšan i zbog crvenog kartona Francuza

Di Marija daje gol Nantu - Copyright Printscreen/YouTube/TV Arena sport

Fudbaleri Juventusa su ubedljivom pobedom od 3:0 na gostovanju Nantu obezbedili plasman u osminu finala Lige Evrope. Posle meča u Torinu, u kojem je bilo 1:1, Anhel Di Marija je dao sva tri gola i tako odveo "Staru damu" dalje.

Posebno efektan je bio vodeći gol Argentinca iz uvodnih minuta meča u Francuskoj.

Zatim je usledio penal koji je odredio dalji tok utakmice. Nikolas Paloa je igrao rukom u kaznenom i dobio crveni karton, a Di Marija je povećao prednost na 2:0.

U strelce je mogao da se upiše i Filip Kostić (igrao do 82. minuta), ali je pogodio stativu.

U 78. minutu, Di Marija je postavio i konačan rezultat, na asistenciju Dušana Vlahovića koji je ušao u 64. minutu.

Plasman dalje obezbedila je i Sevilja, koja je u Ajndhovenu poražena sa 2:0, ali pošto je u prvom meču PSV izgubio sa 3:0, Španci idu dalje. Inače, ovaj meč je obeležio i skandalozni napad na reprezentativnog golmana Srbije, Marka Dmitrovića.

Zamimljivo je da su večeras plasman dalje obezbedili svi gostujući timovi. Sporting je deklasirao Midtjiland sa 4:0, dok je Bajer posle penala eliminisao Monako. Oba meča su završena rezultatima 3:2, pa su odlučivali penali.