19:17

0

Gosti iz Beograda poveli već u 16. minutu, nastavili borbu za Evropu

Stefan Tomović - Copyright MN Press

Završen je i današnji program u Superligi. Poslednji meč dana u okviru 20. kola odigrali su Spartak i Čukarički, a slavili su gosti iz Beograda sa 3:1. Iako je domaćin uspeo da izjednači u 74. minutu, ekipa Dušana Kerkeza je dala još dva gola.

Tako da je Čukarički nastavio borbu za plasman u Evropu, dok je Spartak na 13. poziciji sa 18 bodova.

Posle igranja rukom u kaznenom, u 16. minutu Luka Adžić je pogodio sa bele tačke, a onda se veoma dugo čekalo na novi gol.

Pogodio je Srđan Hrstić u 74. minutu, a sedam minuta kasnije za 2:1 i Vladimir Lučić. Napadač na pozajmici iz Crvene zvezde iskoristio je grešku defanzivaca Spartaka i trasirao put ka pobedi.

Konačan rezultat postavio je Stefan Tomović u trećem minutu nadoknade. Inače, na teren je ušao u 86. umesto Samjuela Ovusua, dok je Lučić šansu dobio u 66. Tako da su pobedu doneli rezervisti.

Takođe treba reći da je Čukaričkom u 89. minutu poništen gol zbog ofsajda.

U narednom kolu, Čukarički će biti domaćin Radničkom 1923 koji je danas izgubio od Voždovca. Spartak će gostovati u Ivanjici, Javoru.