Vojvodina šokirala Zvezdu, šampion sapleten već na startu! Kataijeva majstorija nedovoljna! (FOTO, VIDEO)

04.02.2023

17:07

0

Meč na "Rajku Mitiću" bio je i svojevrstan oproštaj od legendarnog Siniše Mihajlovića

Aleksandar Katai - Copyright MN Press

Derbi 20. kola Superlige Srbije, uvodnog u prolećnom delu sezone, između Crvene zvezde i Vojvodine završen je bez pobednika - 1:1. Inače, meč na stadionu "Rajko Mitić" obeležio je i oproštaj od legendarnog Siniše Mihajlovića, koji je preminuo sredinom decembra. Oba kluba za koja je i igrao su mu se odužila, kao i navijači kojih je bilo oko 20 hiljada.

Branilac titule mora da žali jer nije uspeo da materijalizuje inicijativu pošto je posed lopte bio 67 prema 33 odsto. Takođe imao je i više kornera i pokušaja ka golu Vojvodine, ali na kraju se piše i pamti rezultat. Pošto najbliži pratilac Partizan ima meč manje, samim tim ima priliku i da smanji prednost koja je u ovom trenutku 11 bodova. A sutra bi u slučaju pobede crno-belih mogla da bude osam.

Povela je ekipa Milana Rastavca u 25. minutu prelepim golom Uroša Kabića, samo tri minuta kasnije Aleksandar Katai je majstorijom izjednačio. Velike zasluge idu i na račun Gelora Kange koji je odlično proigrao Kataija.

Ali od tada nije bilo promene rezultata, pa se Novosađani kući vraćaju u mnogo boljem raspoloženju.

Beogradskim crveno-belima je ponovo nedostajala realizacija, što je bio problem i na pripremama. Treba reći da je Gelor Kanga pogodio i prečku, da je Lazar Carević nekoliko puta bio pred ozbiljnim izazovima, ali je savladan bio samo jednom. Kada je bilo najpotrebnije, u nekoliko situacija su veoma loše reagovali Osman Bukari i Aleksandar Pešić. Morao je i Mirko Ivanić mnogo bolje da reaguje u drugom poluvremenu, pa je sve ovo koštalo Zvezdu dva boda.

Nisu pomogle ni izmene u nastavku kada su šanse dobili Stefan Mitrović, Kings Kangva ni Jegor Prucev. Konstantan pritisak je postojao, ali je Vojvodina odolela do kraja.

U narednom kolu, Vojvodina će igrati protiv Kolubare, a Zvezda protiv Voždovca.

Kraj!

90.+4 minut - Vigo pogađa gornji deo mreže posle centaršuta.

90.+2 minut - Simić zaustavljen. Nije mogao sam protiv nekoliko rivala. Izlazi Zukić, a ulazi Miletić. Zukić dobija i žuti karton. Ulazi i Milosavljević, umesto Čumića.

Nadoknada još pet minuta.

90. minut - Pešić ipak u ofsajdu, mada nije uspeo da šutira ka golu Carevića.

89. minut - Milunović umesto Ivanića.

88. minut - Borjan jedva sprečava pokušaj Đorđevića sa leve strane.

87. minut - Borjan istrčava i ispucava loptu.

86. minut - Novi korner za Zvezdu. Gužva, ali Prucev ne stiže do lopte na drugoj stativi.

83. minut - Kangva slično kao i Kanga. Lopta ide u gol, pa Carević prebacuje loptu preko prečke. Posle kornera, traži domaćin penal zbog igranja rukom Jeličića. Živković ne smatra tako.

U nastavku zbog starta Kanga dobija žuti karton.

82. minut - Nastavlja Đorđević.

81. minut - Kapiten Vojvodine Đorđević na travi. Žali se na povredu. Istovremeno izlazi Katai, a ulazi Prucev.

79. minut - Azarov centrira sa leve strane, ali hvata Carević. Kontra Vojvodine, ali ubrzo i gube loptu.

78. minut - Mitrović se namešta i sa 18 metara, ali Carević smiruje loptu bez većih problema.

74. minut - Izmene u Vojvodini. Kabić izlazi, a ulazi Baraj. Milošević koji je potpisao za Štutgart, ali ostao do kraja sezone umesto Malbašića

72. minut - Vigo na desnu stranu ka Kataiju, koji šalje loptu u peterac, ali lopta ipak za Vojvodinu.

70. minut - Kanga sprečava opasan napad Vojvodine, posle greške Kangve.

67. minut - Kangva pokušava, ali lopta pogađa Pešića. Lopta za Carevića.

64. minut - Traore šalje loptu u korner. Kangva kod lopte i novi (deseti) korner.

62. minut - Bukari na terenu, napolje ide Mitrović. Takođe, Kangva umesto Mijailovića.

61. minut - Kanga pokušava da plasira loptu u ugao Carevića koji brani. U nastavku, Pešić pokušava glavom, ali je izblokiran.

60. minut - Korner za Zvezdu, šesti za sada. Azarov izvodi. Otklonjena opasnost.

57. minut - Bukari oboren posle duela sa Zukićem. Ubrzo se diže i nastavlja utakmicu.

53. minut - Jeličić umesto povređenog Vitasa. Rastavac morao da menja.

51. minut - Vitas na zemlji. Ukazuje mu se pomoć.

50. minut - Bukari vraća Pešiću, koji vraća Ivaniću koji prebacuje gol sa desetak metara.

47. minut - Vatromet na severnoj tribini. Baklje su zapalili i navijači Vojvodine koji su u popularnom "kavezu" na suprotnoj strani stadiona "Rajko Mitić". Gust dim nad terenom. Zbog toga sudija Živković na kratko prekida meč.

Nastavljen je meč.

Počinje drugo poluvreme!

U Zvezdi, Azarov umesto Rodića. Dakle, Milojević menja, ali ne i strateg Vojvodine Rastavac.

Kraj prvog poluvremena!

40. minut - Simić glavom sa desetak metara, ali lak posao za Borjana.

39. minut - Kakva šansa♠za Pešića, ali preko gola. Ipak je bio ofsajd.

28. minut - GOL! Katai lobuje Carevića, za 1:1. Asistencija se piše Kangi.

25. minut - GOL! Vodi Vojvodina sa 1:0. Kabić pogađa pod prečku. Prelep gol.

24. minut - Dobar pokušaj Čumića. Malo iznad prečke Borjana.

23. minut - Bukari dobija žuti zbog faula na 30-ak metara od gola Borjana. Oboren Simić koji je nekada igrao za Zvezdu.

20. minut - Ivanić izblokiran na desetak metara od gola. U nastavku akcije, ponovo Bukari, ali ponovo van okvira gola.

17. minut - Sada i četvrti korner za Zvezdu. Na kraju dolazi lopta do Bukarija, ali veoma neprecizno.

12. minut - Carević ispred Bukarija posle odličnog pasa Dragovića.

10. minut - Kanga pogađa prečku. Više centaršut nego šut, ali sreća za Vojvodinu.

9. minut - Pešić loše reaguje na šest metara od gola. Imao je odličnu situaciju, jedan na jedan sa Carevićem.

7. minut - Novi, treći korner za Zvezdu. Eraković pokušava, ali bez opasnosti po gol gostiju na kojem je Carević.

5. minut - Pritisak Zvezde, ali nema šuta ka golu Vojvodine.

4. minut - Mijailović zaustavlja Kabića koji je pokušao da prođe po desnoj strani.

2. minut - Korner za Zvezdu. Kanga izvodi, ali su se gosti iz Novog Sada odbranili.

Počinje utakmica!

Minut ćutanja u čast Mihajlovića.

Meč će uskoro početi, sa nekoliko minuta zakašnjenja. Ali s obzirom na razlog niko ne može da zameri.

Zatim su sinovi u društvu Dragiše Binića otišle ispod severne tribine. Skandirano je "Delije, Delije, ajmo svi u glas, Siniša Mihajlović, jedan je od nas".

Pre samog početka još jednom sećanje na Sinišu Mihajlovića. Na stadionu je i porodica.

Predsednik Zvezde Mijailović predaje Mihajlovićevim sinovima uramljeni dres sa brojem osam. Ali i onaj sa brojem 11.

I od delegacije Vojvodine predvođene predsednikom Zbiljićem je dobio dres "Stare dame" sa brojem 11.

Pre toga je na centru razvijena velika zastava sa njegovim likom.

Sudija je Aleksandar Živković.

Poznate su i startne postave.

Crvena zvezda: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Rodić, Mijailović, Kanga, Bukari, Ivanić, Katai, Pešić.

Vojvodina: Carević, Lazarević, Vitas, Traore, Đorđević, Topić, Zukić, Kabić, Simić, Čumić, Malbašić.

Na klupi Zvezde su: Vasiljević, Azarov, Kangva, Leković, Mijatović, Milunović, Mitrović, L. Nikolić, V. Nikolić, Prucev i Srnić.

Rezervisti Vojvodine su: Simić, Antonijević, Baraj, Bjeković, Jeličić, Kovačev, Ljubisavljević, Miletić, Milosavljev, Milošević i Nikolić.

Današnji susret biće u znaku Siniše Mihajlovića, pa će tako igrači oba tima nositi specijalno dizajnirane dresove, sa podignutim kragnama, po uzoru na dres u kome je Siniša nekada nastupao.

Takođe, ono što je poznato, biće i specijalnih gostiju na tribinama, kako je najavljeno dolaze deca iz dečijeg sela u Sremskoj Kamenici, kojima je Mihajlović pomagao, ali i mali Stefan Stojanović, sa Kosova i Metohije, koji je ranjen u napadu uoči Božića.