Napoli "demolirao" Juventus! Sa "Maradone" ispraćeni sa čak pet golova (VIDEO)

22:18

0

Torinski tim sada zaostaje čak deset bodova za liderom iz Napulja

Fudbaleri Napolija slave pobedu nad Juventusom - Copyright Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Derbi 18. kola Serije A pripao je Napoliju. Na stadionu "Dijego Armando Maradona" gostovao je Juventus i proveo se loše. Domaćin i lider na tabeli je deklasirao goste iz Torina sa čak 5:1. Na poluvremenu je bilo 2:1, a onda je za 20-a minuta usledio potpuni poop ekipe Masimilijana Alegrija.

Kao što je već poznato, Dušan Vlahović nije igrao zbog povrede, dok je Filip Kostić sve vreme bio na terenu.

Za uvodna dva gola "krivac" je bio Viktor Osimhen. U 14. je bio strelac, a u 39. i asistent Kviči Kvaraceliji. Samo tri minuta kasnije, Anhel di Marija je smanjio na 2:1.

Onda, od 55. do 72. minuta, usledili su golovi Amira Rahmanija, (još jedan) Osimhena, i na kraju Eljifa Elmasa. Kod trećeg i četvrtog, asistencije je upisao Gruzin.

Ovaj debakl je bio ozbiljan udarac za Alegrijev tim. U prethodnih osam ligaških utakmica su samo pobeđivali, a večeras su primili lak pet golova. A u prethodnih 17 mečeva u Seriji A ove sezone sedam.

U narednom kolu fudbaleri Napolija gostuju ekipi Salernitane, dok Juventus dočekuje Atalantu.