21:57

0

Poslednji Mihin klub još jednom odao počast legendarnom Srbinu

Navijači Bolonje tokom meča sa Atalantom - Copyright Profimediasiniša mihaj

Fudbaleri Atalante pobedili su Bolonju u gostima 2:1 (0:1) u 17. kolu italijanskog prvenstva. Bolonja je na taj način, posle relativno dobrih partija uoči Mundijala, zabeležila dva uzastopna poraza nakon pauze u Seriji A.

Najpre je u prošlom kolu izgubila minimalcem od Rome, da bi u prvom meču pred svojim navijačima posle gotovo mesec dana, doživela neuspeh i protiv Atalante, uprkos vođstvu na poluvremenu. Utakmica nije mogla bolje da počne po domaće igrače, koji su već u šestom minutu stigli do vođstva. Rikardo Orsolini našao se u ulozi strelca, a napadač Bolonje postigao je gol posle greške odbrane Atalante.

Gosti su do kraja poluvremena pokušavali da dođu do izjednačenja, ali nisu imali izglednih prilika po gol rivala. Međutim, sve se to promenilo početkom drugog dela igre, kada je ušao Žeremi Boga. Rezervista Atalante doneo je novu energiju u ekipu, a ubrzo se istakao sa dve asistencije. Najpre je sjajno proigrao Kop Majnersa u 47. minutu, da bi samo 10. minuta kasnije učestvovao i u pogotku Rasmusa Hojlunda.

Bolonja je posle primljenog gola pokušavala da dođe makar do boda, ali bez uspeha. Atalanta je podigla stepen odbrane i zaustavila sve nalete domaćina, koji večeras nije izdržao bez najboljeg strelca Marka Arnautovića.

Inače, valja napomenuti da je uoči početka utakmice odata počast bivšem treneru Bolonje Sinišu Mihajloviću i legendarnom italijanskom fudbaleru Đanluki Vijaliju, koji je preminuo početkom godine. Ispred stadiona grupa navijača Bolonje razvila je transparent na kom je pisalo "zauvek jedan od nas, a neposredno pred početak utakmice održan je minut ćutanja u čast legendarnih fudbalera.

Mihajlović je bio trener Bolonje u dva navrata. Prvi put 2008 i 2009, a potom i u periodu od 2019 do 2022 godine.