Maroko je u polufinalu! Ronaldo i Portugal šokirani i uplakani idu kući! (VIDEO)

17:16

0

Autor: G. F.

Prvi put u istoriji jedna afrička selekcija plasirala se među četiri najbolje na svetu

Marokanci slave plasman u polufinale - Copyright Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Čudo se dogodilo! Maroko je u polufinalu Svetskog prvenstva! Prvi put u istoriji jedna afrička reprezentacija igraće u polufinalu!

Maroko živi svoj san! Maroko živi san svih "malih" reprezentacija na svetu! Maroko je hit Mundijala u Kataru. Maroko - Portugal 1:0! Strelac Jusef En Nesiri u 42. minutu.

Još jednu neverovatnu utakmicu smo gledali u Kataru. Jasna ideja afričke selekcije da podigne zid pred svojim golom i još jasnija namera Portugalaca da napadanu i primene recept iz utakmcie sa Švajcarskom koju su dobili sa 6:1.

Čija ideja je uspela - jasno je! Nisu Portugalci uspevali da probiju defanzivni bedem rivala, koji je pretio iz kontri. Bližio se kraj prvog dela igre kada je usledio šok za sve Portugalce, ma za ceo svet. Samo za neke pozitivan, a za neke nagoveštaj katastrofe.

Izleteo je golman Portugala Diogo Kosta u prazno, a pomenuti En Nesiri skočio "pod oblake" i glavom smestio loptu u mrežu. Za veliko vođstvo Maroka, ali i za najavu šta ćemo gledati u nastavku utakmice.

Totalna ofanziva - tako je sigurno glasila komanda selektora Portugala, koji je u igru uveo "tešku artiljeriju", uključujući i Kristijana Ronalda. Nije pomoglo. Ni blizu. Izdržali su Marokanci sve nalete rivala, mogli čak i bez drame da dođu do pobede da su Kedira i Abuhlal bili mirniji u završnici napada.

Nije pomoglo ni to što je Kedira za dva minuta zaradio dva žuta kartona i ostavio svoj tim u brojčanom deficitu. Ništa nije pomoglo. Portugal nije bio dovoljno dobar da se plasira u polufinale Svetskog prvenstva. Tamo će Maroko!

Istorija je ispisana, san Marokanaca i dalje traje. Sada će mirno da gledaju duel Engleza i Francuza i čekaju rivala u borbi za finale Mundijala.

17.56 - Kraj. Senzacija. Maroko je u polufinalu.

17.54 - Pepe promašuje glavom sa pet metara! Možda i poslednja šansa!

17.53 - Velika šansa za Maroko. Sam je istrčao Abuhlal i hteo da prebaci golmana, umesto da ga obiđe i reši meč.

17.50 - Kedira je isključen! Napravio je dva prekršaja za žuti karton za samo sva minuta. Izuzetno loš potez Kedire.

17.48 - Bono brani šut Ronalda! Igraće se još osam minuta!

17.44 - Potpuna opsada gola Maroka koji uspeva da odoli svim napadima.

17.40 - Kakva odbrana Bona!!! Feliks je odlično šutirao, ali je golman Maroka izbacio loptu u korner.

17.38 - Dvostruka izmena u Maroku. Ziješ i Bufal su napustli teren, a u igri su Abuhlal i Žabran. Marokanci žele da odbrane prednost!

17.36 - Orta je zamenio Daloa u ekipi Portugala. Selektro Fernando Santoš je uradio sve što se promena tiče, sada je na igračima da probaju da stignu do neophodnog gola.

17.33 - Još jedna odlična kontra Maroka i još jedna očajna završnica. Sada se spetljao Kedira.

17.26 - Vitinja i Leao umesto Otavija i Gonzala Ramosa! Teška artiljerija Portugala na terenu!

17.22 - Amalah i En Nesiri završavaju utakmicu, Kedira i Benun su na terenu!

17.21 - Bruno  Fernandeš šutira sa 17 metara tik iznad prečke. Velika šansa za Porugal.

17.15 - Strelac tri gola protiv Švajcarske sada je promašio veoma izglednu priliku. Bio je sam na deseak metara od gola rivala i glavom šutirao pored gola.

17.14 - Prinudna izmena u Maroku. Povredio se kapiten Sais i iznet je sa terena. U igri je Dari.

17.13 - Nova sjajna kontra Maroka. Sad je Ounahi brzopleto završio lošim udarcem.

17.08 - Evo prvih promena. Neveš i Gereiro van igre, Kanselo i Ronaldo na terenu!

17.07 - Au, kakva šansa za Maroko! Ziješ je izveo slobodan udarac, a Kosta, iako nije video loptu, uspeo nekako da interveniše.

17.03 - Počelo je drugo poluvreme. Nema promena u ekipama.

Završeno je prvo poluvreme vođstvom Maroka. Od čuda nad čudima deli nas 45 minuta.

16.46 - Tražili su Portugalci penal, ali je sudija samo odmahnu rukom. Maroko je zapretio iz kontre, ali je Atia-alah jako loše završio sjajnu akciju.

16.44 - Prečka! Mnogo sreće imali su Marokanci samo dva minuta nakon postignutog gola.

16.42 - GOOOOL! Vodi Maroko! Kakva greška golmana Portugala! Odleteo je u prazno, a En Nesiri glavom poslao loptu u mrežu!

16.35 - Udarac Bufala sa nekih 25 metara pravo u ruke Kosti.

16.34 - Odlična akcija Maroka, ali je Amalah loše završio. Šutirao je visoko preko gola.

16.30 - Prvo veće uzbuđenje posle šuta Žoaa Feliksa, lopta je zakačila jednog defanzivca Maroka i završila u korneru.

16.22 - Odbili su Marokanci prvi peitisak Portugala, pa i oni krenuli ka golu rivala. Posle dva vezana kornera nije bilo veće opasnosti po Portugalce.

16.18 - Pokušao je Ziješ da iznenadi Kostu, ali njegov šut nije bio precizan.

16.13 - Portugal je konkretniji, Marokanci su odlučili da čuvaj svoj gol svim silama i iz kontri traže šansu.

16.06 - Šansa i za Maroko, posle kornera En Nesiri šutira glavom preko gola.

16.04 - Portugal je krenuo svim silama napred. Rezultat toga je i prva šansa, udarac Feliksa glavom odbranio je golman Maroka Bono.

16.00 - Utakmica je počela!

15.54 - Sve je spremno za početak trećeg četvrtfinala na Svetskom prvenstvu!

15.07 - Utakmicu će voditi Argentinac Fakundo Teljo, čovek koji je sudio meč Srbije i Švajcarske i koji je prevideo penal za Orlove.

MAROKO (4-3-3): Bono - Hakimi, El Jamik, Sais, Atia-Alah - Onuahi, Amrabat, Amala - Zijeh, En Nesiri, Bufal.

PORTUGALIJA (4-3-3): Diogo Kosta - Dalot, Pepe, Dijas, Gereiro - Otavio, Neves, Bernardo - Bruno, Ramos, Feliks.

14.55 - Evo i sastava timova. Ronaldo je ipak na klupi! Marokanci bez dvojice  standardnih defanzivaca, štopera Naifa Agerda i levog beka Nusaira Mazrauia.

14.27 - Selektor Maroka Valid Regragi mirno dočekuje istorijsku utakmicu.

- Niko nas nije očekivao ni u osmini finala, ni u četvrtfinalu. Daćemo maksimum i pokušati da napravimo iznenađenje. Portugal je favorit, to je ekipa koja može da bude prvak sveta, a mi smo ono malo iznenađenje, onaj mali kamenčić u cipeli - rekao je Regragi u najavi meča.

Kada je o Portugalu reč i dalje je glavno pitanje šta će biti s Kristijanom Ronaldom. Veoma je moguće da će biti starter u ovom duelu. Za manje od pola sata trebalo bi da budu poznati sastavi ekipa, pa će stići odgovor i na to pitanje.