Dobitnik 9. dana Mundijala - Bruno Fernandeš: Ponovo "2 puta", protiv Gane asistent, a danas strelac (VIDEO)

28.11.2022

21:43

0

Vezni igrač Mančester junajteda je bio strelac u 54. minutu i u sudijskoj nadoknadi

Bruno Fernandeš - Copyright Tanjug/AP Photo/Petr David Josek

Fudbaleri Portugala su pobedili Urugvaj u utakmici grupne faze Mundijala u Kataru, rezultatom 2:0. Dvostruki strelac je bio Bruno Fernandeš i samim tim zaslužio je da bude dobitnik 9. dana Svetskog prvenstva.

Vezni igrač Mančester junajteda se u strelce upisao u 54. minutu, a zatim i u sudijskoj nadoknadi sa bele tačke.

U prvoj situaciji je centrirao sada već bivšem saigraču u Junajtedu, Kristijanu Ronaldu kome je prvobitno pripisan gol. Ipak, posle pregledavanja snimka utvrđeno je da CR7 nije glavom zakačio loptu koja je završila u mreži Urugvaja.

Fernandeš je takođe bio veoma zaslužan za pobedu nad Ganom od 3:2. Bio je dvostruki asistent.

U petak će, od 16 časova igrati protiv Južne Koreje.