Prvi meč bez golova na Mundijalu: Tunis iznenadio favorizovane Dance!

0

Ove dve selekcije u prvom kolu Grupe D igrali su 0:0

danska - tunis - Copyright Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Prvi meč na Mundijalu završen je bez golova.

Reprezentacije Danske i Tunisa u 1. kolu grupe D odigrali su 0:0, iako je uloga favorita bila na strani evropske selekcije, pogotovo što su Eriksen i drugovi slovili za favorita iz "senke" za visok plasman na šampionatu, ali to nisu pokazali na terenu u Dohi.

Slobodno se može reći da se afrička reprezentacija pokazala u odlično izdanju, i zasluženo su uzeli bod Dancima.

Tunis je odlično taktički odigrao utakmicu, zaustavili su njihove najbolje igrače, čak su imali i nekoliko zrelih prlika.

Stekao se utisak da je Danska bila bolja u drugom poluvremenu, ali golman Tunisa odlično je intervenisao i bez dileme bio jedan od najboljih aktera na utakmici.

Prava drama je viđene u 93. minutu kada su Evropljani tražili ruku, sudija je pozvan iz VAR sobe, otišao je da pogleda, ali na kraju je odličio da nema jedanaesteraca.

U narednom kolu Tunis i Australija igraju 26. novembra, dok se u evropskom derbiju sastaju Danska i Francuska.