1

Autor: A. S.

Crno-beli trijumfom zatvorili ovaj deo Superlige

Nemanja Jović - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana savladali su Novi Pazar sa 1:0 golom Nemanje Jovića u 72. minutu.

Tešku pobedu upisali su crno-beli pred pauzu u Superligi. Mnogo, mnogo muke za fudbalere i nerviranja za navijače videli smo tokom 90 minuta borbe na stadionu u Humskoj.

Mogli su crno-beli sve da reše još u prvom poluvremenu, ali su Ljubomir Fejsa i Kvinsi Menig bili loši u završnici. Prvi je prebacio prazan gol gostiju, a drugi traljavo šutirao i olakšao odbanu golmanu Novog Pazara Filipu Kljajiću.

Imao je nekadašnji čuvar mreže crno-belih nekoliko odličnih intervencija i u drugom poluvremenu, ali je u 72. minutu kapitulirao posle lepe minijature Jovića. Ušao je mladi ofanzivac u igru u 58. minutu i uspeo da donese radost crno-belima. Uspeo je da stigne do jedne "ničije" lopte, okrenuo rivala i onda mirno i pametno šutnuo u deo gola koji Klajić nikako nije mogao da pokrije.

Mora se reći da je trener Partizana Gordan Petrić pogodio sa izmenama jer je pored strelca Jovića nekoliko puta na aplauze "naterao" navijače i Danilo Pantić Nije uspeo da se upiše u strelce, ali je svakako uticao na dešavanja na terenu.

Sledi duža pauza u Superligi na koju Partizan odlazi sa drugog mesta i sa 10 bodova manje u odnosu na lidera Crvenu zvezdu.

Partizan - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Čukarički - Mladost GAT 17.30 (TV Arena sport 4)

Voždovac - Spartak 19.30 (TV Arena sport 4)

Blog uživo:

93. minut - Kraj utakmice.

91. minut - Natho je spojio Pantića sa golom, ali je Kljajić ponovo odbranio.

90. minut - Igraće se još 3 minuta.

87. minut - Bilo je gužve pred golom Novog Pazara, a izs vega se izrodila kontra za goste. Presekao je Urošević i dobio žuti karton zbog oštrog prekršaja.

85. minut - Velika greška Svetozara Markovića, kapiten Urošević otklanja opasnost i izbacuje loptu u korner. Bez opasnosti po crno-bele.

83. minut - Žuti karton i za Igora Vujačića zbog faula na sredini terena. Presekao je potencijalno opasan napad gostiju.

82. minut - Već četiri izmene gostiju, promenii su i foramciju u 4-3-3. Očigledno imaju želju da pokušaju da izbegnu poraz.

81. minut - Natho gađa iz slobodnog udarca, lopta ide preko prečke.

80. minut - Dobar prodor Jovića Rubežić zaustavlja faulom na ivici kaznenog prostora i dobija žuti karton.

78. minut - Odličan je Danilo Pantić. Sjajno je zalomio rivale, šutirao, ali je Kljajić veoma dobro reagovao i izbio loptu u korner.

72. minut - GOOOOL: Nemanja Jović! Odlično se snašao fudbaler Partizana i pametno savladao Kljajića.

70. minut - Posle faula nad Jovićem gužva pred golom Novog Pazara. Nije bilo ni poluprilike.

68. minut - Kao da je ulazak Pantića doprineo tome da malo živnu crno-beli.

67. minut - Jedna prava akcija Partizana. Dijabate je odlično prošao, Pantić dobro šutirao, ali je Kljajić siguran. Čuo se i poneki aplauz sa tribina.

66. minut - Vujačić sa više od 30 metara šutira visoko preko gola.

64. minut - Rikardo je samo seo na travu. Doktori su ušli na teren, napdač pokazuje na levi butni mišić i odlazi sa terena. Umesto njega u igri je Danilo Pantić.

58. minut - Jović i Pavlović umesto Meniga i Baždara su na terenu. Sveža krv u ofanzivi crno-belih.

52. minut - Žuti karton za Baždara zbog nešto oštrijeg starta iako je mladi igrač crno-belih pokupio loptu pre nego što je potkačio rivala.

51. minut - Urošević šutira preko gola.

50. minut - Slobodan udara za Partizan posle odlične minijature Dijabatea.

49. minut - Šut Meniga iskosa odlazi pored gola. Gađao je napadač Partizana, ali nije bio precizan.

46. minut - Ostavili su crno-beli mnogo prostora Lonačru pred svojim goloim, ali kapiten gostiju nije iskoristio priliku.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Treneri ništa nisu menjali u svojim ekipama.

Završeno je prvo poluvreme! Fudbaleri Partizana ne pronalaze način da probiju odbranu gostiju. A i kada uspeju u tome, zakaže realizacija. Fejsa i Menig očajno reagovali u gol šansama, pa je na semaforu 0:0.

45. minut - Igraće se još 2 minuta.

44. minut - Nije prošao dupli pas Baždara i Natha.

39. minut - Posle nekoliko minuta koji su pripali Novom Pazarau, novi korner za Partizan. Ništa od svega.

35. minut - Novi kroner za goste. Odličan šut Lončara po zemlji, Popović brani.

34. minut - Odlična prlika za Novi Pazar. Fejsa je izblokirao šut, pa je samo korner za goste. Popović neodlučan, krenuo na loptu, pa stao, ali je jedan igrač Novog Pazara igrao rukom u gužvi.

33. minut - Greši Fejsa na sredini terena, pa sa obe ruke zaustavlja rivala. Sudija Trifković se odlučio za usmenu opomenu.

32. minut - Mnogo grešaka gostiju na sredini terena, ali to fudbaleri Partizana ne koriste. Završnice nema.

28. minut - I dalje pritiskaju domaći, ali je to sve što rade na terenu. Novi kroner za crno-bele. Bez prilike.

23. minut - Nova kolosalna šansa, Menig traljavo šutira, pravo u golmana Kljajića.

21. minut - Slobodnjak za Natha, Urošević glavo pravo na nogu Fejse, ali iskusni vezni igrač nije uspeo da je smiri, pa je šut završio preko prečke.

20. minut - Rikardo sa desne strane, ali kasni Menig u srcu šesnaesterca.

17. minut - Period igre koji pripada gostima. Igralo se na polovini crno-belih, ali nije bilo opasnosti po Aleksandra Popovića.

13. minut - Prva dobra prilika za goste, ali je Majdevac pogodio spoljni deo mreže.

11. minut - Rikardo je završio na travi nakon sudara glavama.

7. minut - Odličan prodor i Dijabatea, ali je odbrana gostiju odlično reagovala, pa Partizan nije uspeo da uputi šut ka Kljajiću.

5. minut - prvi ozbiljniji napad od početka meča, menig je prošao po levoj strani, ali lopta nije stigla do Rikarda. Potom je centrirao Baždar, ali nedovoljno precizno.

3. minut - Odlično kombinuje Partizan na sredini terena.

1. minut - Fudbaleri Partizana na ovom meču izašli su sa svojom decom, pa je tako podmladak Fejse, Natha i Pantića koračao travom u Humskoj. Počelo je, prvi napad za goste. Crno-beli krenuli motivisano. Lopta na Baždara, ali bez završnice.

SASTAVI: Partizan – Novi Pazar (15.30, Arena premijum 1)

Stadion: Partizana

Sudija: Dejan Trifković

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Lutovac, Marković, Vujačić, Urošević – Fejsa, Natho – Dijabate, Baždar, Menig – Rikardo.

NOVI PAZAR (4-2-3-1): Kljajić – Pešukić, Rubežić, Joksimović, Jović – Momčilović, Lončar – Mijić, Nikčević, Gavrić – Majdevac.