Zvezdina "desetka" najavila plus 10! Šampion iskoristio Partizanov kiks! (FOTO, VIDEO)

10.11.2022

19:37

0

Već u 12. minutu Pešić morao na klupu zbog povrede, strelac i Kangva

Fudbaleri Crvene zvezde slave gol protiv Čukaričkog - Copyright Facebook/FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde su pobedili Čukarički u zaostaloj utakmici 7. kola Superlige Srbije rezultatom 2:0. Strelac u prvom poluvremenu je bio Aleksandar Katai, a u drugom Kings Kangva, pa je sada branilac titule povećao prednost u odnosu na Partizan koji je izgubio od Spartaka. Samim tim u velikoj meri je olakšao sebi posao u nastavku šampionata u kojem brani tron. Za naše prilike, ova prednost je prilično velika.

Kada je reč o Brđanima, vezali su petu utakmicu bez pobede.

Do početka pauze zbog Mundijala, ekipa Miloša Milojevića koja je i jesenji prvak će gostovati Radniku, dok će tim Dušana Kerkeza biti domaćin Mladosti GAT. Oba meča su zakazana za nedelju.

Baš zbog prethodne forme dva tima, crveno-beli su bili apsolutni favoriti uoči duela na Banovom Brdu i u prvom poluvremenu su bili znatno konkretniji. Bilo je nekoliko pokušaja, ali se onda povredio Aleksandar Pešić u veoma izglednoj prilici. Tako da je Milojević morao da uvede Osmana Bukarija, pa je došlo do promene u timu Zvezde. Poziciju Pešića je preuzeo Katai koji je i najavio pogodak u 37. minutu.

Pre toga je pogodio spoljni deo mreže, a zatim i prečku gola Novaka Mićovića. Ali je čuvar mreže Čukaričkog kapitulirao posle centaršuta Gelora Kange i realizacije "desetke" kluba iz Ljutice Bogdana.

I u nastavku meča sve je bilo na strani Zvezde, mada je tada domaćin koliko-toliko popravio utisak. Pokušao je Kerkez nekim izmenama, uvođenjem Adžića, Ndiajea, Rogana, Lukića i Petkovića, ali ni ta sveža krvi nije donela drastični boljitak. Na drugoj strani, Zvezda je bila opasnija, a šansu su dobili i Dragović i Sanogo, umesto Pankova (starter posle izvesnog vremena) i Kataija.

Samo minut posle pomenute izmene, trio Kangva - Kanga - Ivanić bio je kreator akcije za potvrdu trijumfa. Kao što je rečeno, u strelce se upisao Kangva koji je u 66. minutu ušao umesto Bukarija koji je na terenu bio oko 50 minuta.

U poslednjim trenucima meča, pokušao je Luka Adžić, ali je Milan Borjan (bio zaposleniji u drugom poluvremenu) ipak odbranio pokušaj nekadašnjeg prvotimca crveno-belih.

I tada je stavljena tačka na ovaj meč.

Kraj!

90. minut+3 - Pokušava Adžić. Izgledna prilika, ali Borjan brani.

90. minut - Sisoko dobija žuti karton posle gužve u kojoj je opet učestvovao Kanga.

84. minut - GOL! Kangva za 2:0, za Zvezdu. Asistenciju upisuje Ivanić.

Kangva se prethodno izborio za loptu, dodao do Kange, koji je našao Ivanića na boku. Usledila je i realizacija Kangve.

82. minut - Dragović umesto Pankova, a Sanogo umesto Kataija.

81. minut - Sada se i Mijailović koji je doskora igrao za Čukarički žali na povredu. Karton dobija Lukić.

80. minut - Trostruka izmena kod domaćina. Lukić, Rogan i Petković na terenu. Izlaze Ivanović, Docić, a Stevanović je već bio na klupi.

77. minut - Očekuje se nova izmena u Čukaričkom. Povređeni Stevanović izlazi.

73. minut - Katai zbog faula nad Sisokom i dobija žuti karton.

71. minut - Vatromet na stadionu Čukaričkog. Delije "zadimile" nebo.

66. minut - Kovač izlazi, ulazi Adžić, koji je nekada bio prvotimac Zvezde.

U Zvezdi, Kangva umesto Bukarija koji je u prvom poluvremenu zamenio povređenog Pešića.

65. minut - Milunović u padu šutira pod prečku, a Mićović odlično brani. Ipak, ispostavilo se da je pre toga načinjen faul u napadu.

61. minut - Ivanić ne zahvata loptu najbolje, ona dolazi do Mitrovića koji je izblokiran. Ali posle kornera, Mićović hvata loptu.

Izlazi Ovusu, ulazi Ndiaje.

59. minut - Korner za Zvezdu. Katai pored lopte. Milunović skače, ali slabo glavom. Lak posao za Mićovića.

57. minut - Bukari sa desne strane, ali pogađa spoljni deo mreže. Nova intervencija Borjana na drugoj strani.

53. minut - Čarke na terenu. Posle gurkanja Kange i Kovača, Jovanović pokazuje po žuti karton.

Gabonac je burno reagovao posle faula Kovača. Pogledajte i tu situaciju.

50. minut - Pankov ostao na travi. Lekarski tim Zvezde interveniše.

48. minut - Ovusu u kaznenom Zvezde, ali na kraju nema opasnosti po Borjana.

Nije bilo promena u timovima Kerkeza i Milojevića.

Počinje drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena!

44. minut - Gobeljić šutira sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola. Ljuti se Ivanić koji je utrčavao ka golu Mićovića.

40. minut - Borjan opet istrčava van kaznenog. Ispucava ispred Badamosija koji je bio u ofsajdu.

39. minut - Mogla je Zvezda do 0:2, ali lopta odlazi pored gola.

38. minut - GOL! Katai glavom posle odlične asistencije Kange.

33. minut - Centaršut sa desne strane Kange, Ivanić sa nekoliko metara po zemlji, ali Mićović hvata. Dobra reakcija golmana Brđana.

30. minut - Ivanić proigrava Kataija. Sa desetak metara, Katai pored Drezgića, ali prečka spasava Mićovića.

28. minut - Bukari sa 18 metara, ali direktno u Mićovića.

27. minut - Katai direktno, ali samo spoljni deo mreže.

26. minut - Faul nad Mitrovićem na ivici kaznenog Čukaričkog.

25. minut - Kovačević ponovo otklanja opasnost i prvi kormer za goste. Katai izvodi. Brani se domaćin, ali Ivanović pravi faul, tačnije Jovanović svira visoko dignutu nogu.

23. minut - Ovusu, ali Borjan istrčava na 25 metara i ispucava loptu.

19. minut - Kovačević dobija žuti zbog starta nad Kataijem.

14. minut - Milojević menja. Bukari umesto povređenog Pešića.

12. minut - Izgleda da Pešić ne može da nastavi. Ide na klupu. Sprema se Bukari.

10. minut - Pešić istrčava ka golu Mićovića. Kovačević uklizava u kaznenom prostoru i uspeva da osujeti napadača crveno-belih koji se žali na povredu.

9. minut - Katai traži faul na 20 metara od gola Čukaričkog, ali Jovanović pokazuje da se igra nastavi. U nastavku meča, Pešić pravi faul.

4. minut - Pokušava Ovusu, ali samo gol aut i lopta za Borjana.

2. minut - Posle dodavanja Gobeljića sa desne strane, Katai najviši u skoku, proba da uposli Mitrovića. Ipak, nema opasnosti za Mićovića.

Utakmica počinje!

Kao što se vidi, Milojević je napravio neke izmene u odbrani, pošto je na mestu štopera Pankov umesto Dragovića koji je na klupi. Bekove će igrati Gobeljić i Rodić, a inače, na klupi nema Erakovića koji je u poslednje vreme "šetao" sa pozicija štopera i desnog beka.

Ostaje da se vidi koji je razlog što je Eraković van protokola, a spekuliše se da bi mogao da se nađe na spisku Dragana Stojkovića Piksija za Mundijal u Kataru. Naravno, to će biti definitivno jasno u ponedeljak kada će se selektor Orlova obratiti javnosti.

U Humskoj igrali su Partizan i Spartak, takođe zaostalu utakmicu. Rezultat ovog meča sigurno je obradovao crveno-bele, jer su crno-beli izgubili. Tako da branilac titule ima šansu da eventualnom pobedom ode na "plus deset".

Sudija je Srđan Jovanović koji je ovih dana bio na udaru kritika kluba iz Ljutice Bogdana, a početak duela je zakazan za 18.45.

Poznate su i startne postave:

Čukarički: Mićović, Stevanović, Drezgić, Kovačević, Tošić, Sisoko, Kovač, Docić, Kovač, Ovusu, Badamosi

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Milunović, Pankov, Rodić, Kanga, Mijailović, Ivanić, Katai, Mitrović, Pešić

Na klupi Brđana su: Belić, Adžić, Lukić, Miladinović, Ndiaje, Petković, Rogan, Spasojević, Tomović i Vujadinović.

Rezerve Zvezde su: Vasiljević, Bukari, Dragović, Ben, Kangva, Krstičić, Mustafa, Sanogo, Mijatović, Srnić i Stanković.