Katai spasio Zvezdu! Posle evropskog poraza i kragujevačkih "muka", Magiko ipak doneo bodove sa "kreča"(FOTO, VIDEO)

16.10.2022

13:59

0

Strelac jedinog gola meč počeo na klupi

Aleksandar Katai - Copyright FK Crvena zvezda

Utakmica 15. kola Superlige Srbije, Radnički 1923 - Crvena zvezda završena je pobedom gostiju iz Beograda. Trijumf braniocu titule sa bele tačke, u 75. minutu doneo je Aleksandar Katai koji je meč u Kragujevcu počeo na klupi.

Braniocu titule je trijumf bio preko potreban, pre svega zbog poraza od Ferencvaroša u Ligi Evrope, ali je do pomenuta tri boda došao prilično teško. Na drugoj strani, prekinut je niz od tri vezane pobede Kragujevčana koji su čestim faulovima "seckali" igru.

Bez Kataija, Milana Rodića, Aleksandra Dragovića i povređenog Sekua Sanogoa počeli su gosti, a među starterima su bili El Fardu Ben, Slavoljub Srnić i Nemanja Milunović. Prvi deo prvog poluvremena protekao je bez šansi, ali uz mnogo duela, tenzije, nervoze i seckanja igre.

U 30. minutu Mirko Ivanić je pogodio mrežu domaćina, ali je pogodak poništen zbog ofsajda u kojem je bio Ben. Samo devet minuta kasnije, Gelor Kanga je dobro uzdrmao gol Raičevića, pošto je iz "slobodnjaka" pogodio stativu.

U nastavku meča na "Čika Dači" Miloš Milojević je napravio trostruku izmenu, a šansu su dobili Katai, Osman Bukari i Nenad Krstičić. Ulazak Kataija je doneo mnogo toga pozitivnog za Zvezdu, pošto je pogodio prečku iz "slobodnjaka", a u 75. minutu i pogodio sa bele tačke. Doduše, imao je i sreće pošto je Raičević pogodio stranu, ali nije uspeo da uhvati loptu. Penal je iznudio drugi Aleksandar, Pešić.

Treba reći, i da je sudija Lazar Lukić imao mnogo posla, a delio je i žute kartone. Bilo ih je po četiri na obe strane, a zbog protesta u prvom poluvremenu je na klupi karton dobio i Radovan Pankov. Oba tima su reklamirala penale, ali je arbitar iz Beograda samo jednom pokazao na belu tačku.

Domaćin je namučio gosta, a treba reći da je najbolju šansu u nadoknadi u drugom poluvremenu propustio Đorđe Maksimović. Da je realizovao centaršut sa desne strane Stefana Čolovića, Kragujevac bi slavio. Ovako, lopta je otišla preko gola.

U četvrtak, Zvezda će gostovati Vojvodini u zaostalom meču Superlige, dok će Radnički narednog vikenda ugostiti Kolubaru. Tada će Zvezda gostovati Radničkom, ali u Nišu.

Dešavanja iz Šumadije mogli ste da pratite UŽIVO na našem portalu.

Kraj!

Igraće se još pet minuta.

90. minut+4 - Bukari u izglednoj prilici, ali je na kraju ipak u ofsajdu.

90. minut+2 - Čolović sa desne strane centrira, Maksimović glavom sa prve stative, ali preko gola Borjana.

87. minut - Gobeljić dobija karton. Pankov umesto Ivanića.

85. minut - Reklamiraju zvezdaši igru rukom Cvetinovića u kaznenom prostoru. Lukić ne pokazuje na belu tačku.

75. minut - GOL! Vodi Zvezda, Katai je strelac. Raičević "čita" Kataija. Odabrao je pravu stranu, imao loptu na ruci, ali je ipak ušla u mrežu.

74. minut - Srušen je Aleksandra Pešić u kaznenom prostoru. Žuti za Cvetinovića.

70. minut - Mustafa je u igri umesto Slavoljuba Srnića

67. minut - Karton za Krajišnika. Ulazi Miličić, kao i Stoiljković. To su prve izmene u Radničkom.

66. minut - Gobeljić pogađa spoljni deo mreže, pošto mu je zasmetao jedan od rivala.

63. minut - Katai sa 18 metara. Samo u prečku. Lopta se odbila u polje.

61. minut - Vidović dobija žuti karton.

57. minut - Katai, Bukari i Krstičić na terenu. Izlaze Ben, Mitrović i Kanga.

56. minut - Posle ubacivanja sa strane, Ben sa nekoliko metara visoko preko gola. Gosti reklamiraju penal. Nema jedanaesterca.

53. minut - Ivanović dobija žuti karton posle faula nad Pešićem.

52. minut - Pešić pokušava glavom sa destetak metara, ali pored gola.

48. minut - Ivanić pokušava sa distance, ali nije precizan.

Nije bilo promena na poluvremenu.

Kraj poluvremena!

45. minut+3 - Prekršaj u napadu pravi Gobeljić. Nešto kasnije, Ben oštro ulazi u duel sa Evandrom. Vidosavljević pogađa Srnića, ali neće se više igrati u prvom poluvremenu.

45. minut - Ben izvodi slobodnjak sa desne strane, a Raičević boksuje. Igraće se još tri minuta.

44. minut - Ivanić sa 17 metara, ali pravo u Raičevića. Na drugoj strani, Vidosavljević sa ivice kaznenog, ali Borjan se baca i hvata loptu.

39. minut - Faul pravi Krajišnik. Kanga pored lopte sa 19 metara. Stativa! Domaćin ima sreće.

33. minut - Evandro pada u kaznenom Zvezde i traži penal. Lukić ne smatra da je to za najstrožu kaznu.

30. minut - GOL! Ivanić! Posle VAR provere, ipak poništen, zbog ofsajda!

29. minut - Mitrović pravi faul i dobija žuti karton. Slobodnjak za Radnički. Tomić u kaznenom pravi faul u napadu. Lopta za goste.

27. minut - Ivanić loše zahvata loptu, pa je Raičević imao lak zadatak.

24. minut - Eraković dobija žuti karton zbog prekršaja nad Evandrom.

23. minut - Eraković pravi faul na 25 metara od gola Borjana. Vidosavljević ubacuje loptu, ali ona prolazi kroz kaezneni. I niko je nije zakačio.

20. minut - Korner za Zvezdu. Kanga izvodi. Nešto kasnije, lopta ide ka Pešiću. Ali napadač Zvezde pravi prekršaj nad golmanom.

16. minut - Nijedna prilika do sada.

11. minut - Ben sa desne strane centrira, ali je lopta prešla gol aut liniju. Lopta za domaćina.

Lukić upozorava Zvezdinu klupu, zbog protestovanja. Pankov dobija žuti karton.

8. minut - Evandro ulazi u kazneni. Eraković blokira, za korner. Čolović izvodi. Kanga iznosi loptu, Evandro pravi prekršaj.

6. minut - Čolović centrira, ali Borjan hvata bez većih problema.

3. minut - Eraković ostao na travi, ukazuje mu se pomoć posle duela sa Evandrom. Nastavlja mladi defanzivac.

Počelo je!

Uoči duela beku Zvezde Gobeljiću dodeljena nagrada za najboljeg pojedinca u prethodnom kolu nacionalnog šampionata.

Domaćin je u crvenoj, a gost u beloj opremi

Početak meča je planiran za 14 časova.

Poznati su i sastavi, a glavni sudija biće Lazar Lukić.

Za domaćina će igrati: Raičević, Vlajković, Ivanović, Cvetinović, Pecelj, M. Vidović, Krajišnik, Čolović, Vidosavljević, Tomić i Evandro

Dok startna postava gostiju izgleda ovako: Borjan, Gobeljić, Milunović, Eraković, Rodić, Mijailović, Kanga, Ben, Ivanić, Mitrović i Pešić.

Kao što se vidi na klupi je Aleksandar Katai, dok Seku Sanogo nije u protokolu, zbog povrede u duelu u Budimpešti.

RADNIČKI 1923 - CRVENA ZVEZDA 0:1

Strelci: Katai 75p

Stadion: "Čika Dača" (Kragujevac)

Sudija: Lazar Lukić (Beograd)

RADNIČKI 1923: Raičević, Vlajković, Ivanović, Cvetinović, Pecelj, M. Vidović (od 83. D. Srnić), Krajišnik, Čolović, Vidosavljević (od 67. Miličić), Tomić (od 67. Stoijlković), Evandro (od 84. Maksimović).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Milunović, Eraković, S. Srnić (od 70. Mustafa), Mijailović, Kanga (od 57. Krstičić), Ben (od 57. Katai), Ivanić, Mitrović (od 57. Bukari), Pešić.