Treba mu samo 3 minuta da postane problem! Joveljić raspametio Amerikance, novim golom uveo Galaksi u plej-of (VIDEO)

10.10.2022

05:05

0

Srbinu je bio ovo 11. gol u sezoni

Dejan Joveljić - Copyright Tanjig/AP Photo/Michael Wyke

Dejan Joveljić je ponovo bio strelac za Los Anđeles Galaksi. Srpski napadač je dao treći gol za svoj tim koji je slavio sa 3:1 protiv Hjustona. Ovo je bilo poslednje kolo MLS-a uoči početka plej-ofa, a Galaksi je ovaj deo sezone završio na četvrtom mestu na Zapadu sa učinkom 14-8-12. Sada ekipu iz Los Anđelesa čekaju dueli sa Nešvilom.

Poveo je domaćin Hjuston u osmom minutu, preko Karlosa Fereire Vidala, a onda je usledio preokret. U 31. i 32. minutu golove su dali Riki Puć i Havijer "Čičarito" Ernandez. U 66. minutu, nekadašnji napadač Crvene zvezde, Ajntrahta i Volfzbergera je zamenio Meksikanca, a samo tri minuta kasnije dao i gol, za konačnih 3:1.

- Treba mu samo tri minuta da postane problem - navedeno je na Tviter profilu tima iz "grada anđela".

Podsetimo, prošle nedelje su navijači Galaksija proglasili Joveljića za najboljeg fudbalera ekipe. Ovo mu je bio 11. gol u sezoni.

Pogledajte i najzanimljivije trenutke meča u Hjustonu.

Ovako izgleda tabela MLS-a uoči plej-ofa.