Zvezda pregazila Ferencvaroš! Četiri komada u mreži mađarskog šampiona (FOTO, VIDEO)

Fenomenalna predstava srpskog tima u Ligi Evrope

Zvezda pregazila Ferencvaroš! Četiri komada u mreži mađarskog šampiona  (FOTO, VIDEO)
CRVENA_ZVEZDA_vs_FERENCVAROS55 - Copyright MN Press

To je Crvena zvezda kakvu svi hoće da vide! Najbolja kad je najteže!

Pred duel sa Ferencvarošom u 3. kolu Lige Evrope bilo je jasno da crveno-beli moraju da pobede. Ništa drugo nije dolazilo u obzir posle dva poraza na startu takmičenja. Sa tim mislima u glavi izašli su fudbaleri Zvezde na teren i pregazili goste - 4:1 (2:0).

Dugo nismo gledali ovako moćnu Zvezdu. Zrela postavka igre, strpljivost i otvaranje gostiju u pravo vreme uticali su na mirniji nastavak Srbije. Poveli su crveno-beli golom Kange iz penala u 26. minutu, a devet minuta kasnije mladi Stefan Mitrović maestralno je matirao golmana mađarskog tima.

Bilo je pomalo strepnje među navijačima pred nastavak susreta, ali im je Aleksandar Katai sjajnim udarcem već u 50. minutu poslao poruku da pobeda ne dolazi u pitanje! A onda momenat večeri. U glavnoj ulozi strelac prvog gola Gelor Kanga. Bomba, projektil, ma nema prave reči za taj udarac. Iskosa, sa više od 30 metara, raspalio je po lopti, a ona je, kao da joj je upisao koordinate, završila u mreži gostiju.

Ostalo je još pola sata do kraja, crveno-beli su potpuno oborili ritam igre, pa i platili blagu kaznu zbog toga. Zakarijesen je u 72. minutu iskoristio nešto slabije reakcije defanzivaca domaćeg tima i postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Crvene zvezde i Ferencvaroša igraće i u 4. kolu Lige Evrope, a meć je na programu sledećeg četvrtka od 21.00 u Budimpešti.

Tekstualni prenos meča mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na portalu 24sedam.

Kraj utakmice! Fenomenalna partija Crvene zvezde i pobeda od 4:1 nad Ferencvarošem!

89. minut - Rajan Emaje pogađa prečku! Pustili su ga crveno-beli da nesmetano šutira.

86. minut - Večei je požuteo. Slobodan udarac za Zvezdu. Ivanić centrira, brane se gosti.

85. minut - Mirno je na terenu, svi nestrpljivo čekaju kraj susreta.

80. minut - Dvostruki strelac Kanga ide na zasluženi odmor. U igri je Mustafa.

79. minut - Žuti i za Krustera. Rukom je zaustavio napad Zvezde.

76. minut - Žuti karton za Rodića. Potpuno bespotrebno ukilazavanje na protivničkoj strani terena.

75. minut - Novi napada Zvezde, Motika nije uspeo da se upiše u strelce.

74. minut - Dobar šut Ivanića, brani golman gostiju.

72. minut - Ipak je 4:1. Gol gostiju je priznat!

71. minut - Zakarijesen koristi centaršut i sporiju reakciju Pankova i Erakovića. VAR proverava da li je bilo ofsajda! Veljko Nikolić ulazi umesto Dragovića, Nemanja Motika menja Kataija.

66. minut - Nguen izašao, Markinjos ušao. Gojak menja Lajdunija. Korner je za goste. Bez problema za Zvezdu.

62. minut - Pankov menja Mitrovića, Srnić menja Sanoga.

60. minut - GOOOOL! Kangaaaaaa! 4:0! Kakva bomba, kakva golčina! Auuuu! Dvostruki strelac slavi sa navijačima ispod severne tribine.

24sedam/Pavle Knežević

57. Večei ušao u igru umesto Bešića, a Emaje na terenu umesto Bolija. Gosti hoće da napadnu.

56. minut - Odlična odbrana Borjana! Golman Zvezde se žali na povredu.

54. minut - Žuti karton za Sanoga. Pomalo nepotreban faul na 20 metara iskosa od gola Borjana. Eraković siguran u defanzivi, nema opasnosti.

53. minut - Ideja crveno-belih je da u nastavku igraju na kontru. Upalilo je iz prve. Idemo dalje! Delije pevaju strelcu trećeg gola!

50. minut - GOOOOL! Bomba Kataija! Sjajna akcija crveno-belih! Gobeljić uposlio Kataija, a ovaj raspalio sa 17 metara i pocepao mrežu gostiju!

46. minut - Odličan rezultat imaju crveno-beli na početku drugog dela igre. Promena u ekipama nije bilo.

Završeno je prvo poluvreme!

45. minut - Kontra Zvezde, Katai naleteo licem na rame rivala i sotao da leži. Faula nije bilo, a as Zvezde završio krvavog nosa.

42. minut - Dva vezana kornera za mađarski tim. Odbila se lopta na nogu Nguena. Odlai preko gola.

41. minut - Nešto konkretniji su gosti, ali ni blizu da zaprete.

35. minut - GOOOOL! Mitrović! Ubačena lopta sa krila, mladi as Zvezdin as je primio leđima okrenut golu, izbacio čuvara i zakucao je u mrežu! Asistent je Pešić.

33. minut - Auuuu, kakva šansa za Zvezdu! Sjajan centaršut Kataija, Dragović glavom šutira u zemlju, a lopta odskače preko prečke. Šteta!

31. minut - Igra se u istom ritmu i posle gola. Sada su glasni i domaći navijači. Vijore se zastave, ima i pirotehnike.

26. minut - PENAL! Kanga je siguran. Vodi Zvezda!

25. minut - Probio je Gobeljić, Ivanić šutirao glavom, lopta je pogodila defanzivca gostiju. Domaći traže penal, u toku je VAR provera. Sudija ide da gleda snimak.

22. minut - Kontra gostiju, slab šut pravo u Borjana.

21. minut - Žuti karton za Dragovića zbgo oštrog starta.

20. minut - Brza kavija Zvezde, oštar centaršut Rodića, ali golman gostiju je siguran.

18. minut - Prete i gosti, ponovo je izbloikiran njihov šut. Novi korner za Ferencvaroš, ponovo bez opasnosti po Borjana.

17. minut - Lepa akcija Zvezde, Ivanić vraća Pešiću a ovaj šutira pored gola.

14. minut - Bešić šutira pored gola Milana Borjana, sa tribina se čuje odlično navijanje gostiju.

10. minut - Centaršut Rodića, na odbijenu loptu naleteo je Gobeljić, ali je njegov štu završio u rukama golmana gostiju.

8. minut - Prvi napad Ferencvaroša, Gobeljić izblokirao udarac rivala. Korner za goste. Bez opasnosti po Zvezdu.

5. minut - Dobra akcija Zvezde, ali je nešto lošija reakcija Pešića omogućila gostima da se odbrane.

3. minut - Prvi korner za crveno-bele, bez ikakve opasnosti po Ferencvaroš.

Sada ima i Zvezdinih navijača u solidnom broju, a na severnoj tribini pred start meča viđena je zanimljjiva koreografija.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast žrtava strašne nesreće u Indoneziji!

Prema poslednjim inforamcijama kapiten Milan Borjan i Aleksandar Katai odigraće ovu utakmicu pod injekcijama. I iz ovog podatka se vidi koliko je crveno-belima važna ova utakmica.

Domaćih navijača ima u veoma malom broju, ovako slab odziv niko nije očekivao.

Sektor određen za gostujuće navijače je potpuno popunjen.

Stadion Rajko Mitić se polako puni, navijači Ferencvaroša već su spremni za ulazak na tribine. Veliki broj Fradijevaca je u Beogradu.

Printscreen/YouTube

Na centru će stajati Lorens Viser iz Belgije, a kraj aut linija biće njegovi zemljaci Rien Vanizer i Tibo Nijsen. U VAR sobi sedi takođe belgijski dvojac Bram can Driše i Nejtan Verbomen, dok je četvrti sudija Kevin van Dame.

Ovo su sastavi timova za večerašnju utakmicu:

Crvena zvezda: (4-2-3-1): Borjan - Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić - S. Mitrović, Sanogo - Kanga, Ivanić, Katai - Pešić.

Ferencvaroš: (4-2-1-3): Dibus - Vingo, Knester, Moe, Botka - Bešić, Lojdunji - Zakarijasen - Nguen, Boli, Traore.

Pomalo nestvarno deluje podatak da Zvezda nema dovoljan broj rezervnih igrača da popuni klu. Tamo će se na početku meča naći Popović, Pankov, Motika, Mustafa, Nikolić, Ben, Srnić i Kulibali. Bukari i Milunović zbog povreda nisu u konkurenciji.