Banjaluka u suzama: Preminuo čovek koji je Zvezdi naneo najveći poraz u istoriji!

06.10.2022

11:00

0

U 80. godini napustio nas je Husnija Fazlić, legenda Borca

husnija 1 - Copyright MN Press

Banjaluka je ostala bez fudbalske legende Borca Husnija Fazlića koji je jutros preminuo u 80. godini života.

Tu informaciju potvrdio je i njegov sin Adnan Fazlić.

- Dragi prijatelji, jutros je moj tata otišao na bolji set. Volim te tata zauvek - napisao je on.

Inače, on će ostati upamćen kao trener Borca iz Banjaluke kada je napravljena jedna od najvećih senzacija u bivšoj Jugoslaviji.

U finalu Kupa tadašnje države, slavili su protiv Crvene zvezde 1:0, što smatra jednim od najvećih izneđanje  pogotvo što je Borac tada igrao u drugoj ligi.

Borac je tada slavio sa 1:0, golom Senada Lupića u 60. minutu, a meč je obeležio i promašen penal Dragana Stojkovića Piksija u 81. minutu, kada je hteo da "bocne loptu" i "panenkom" postigne gol, ali ga je golman Borca Slobodan Karalić pročitao i uhvatio živu loptu na sredini gola.